WU16: Dobrý výkon a plný bodový zisk

15. 4. 2018 | 12:48zpět na seznam novinek

Ke druhému jarnímu utkání cestovala Sparta do Uhříněvsi, kde se střetla s týmem, který ji dýchal v tabulce na záda. Místní tým byl před zápasem o pouhý bod za Spartou. První zápas skončil výhrou Sparťanek, když o třech bodech rozhodly až v závěru utkání dvěma slepenými góly.

K utkání vzhledem k hracímu dni a času výkopu (pátek od 17 hodin) nedorazily všechny hráčky včas, základní sestava se tedy měnila ještě pár minut před zápasem. Holky se však nenechaly vykolejit a do utkání vstoupily nebojácně. Hned v 5. minutě se trenérům ukázala Rybínová, která juniorkám přišla pomoct ze starších žákyň. Díky jejímu napadání a zaváhání domácího brankáře Sparta vstřelila první gól. Brankář výkopem trefil přímo dobíhající Rybínovou a od té se míč odrazil do sítě – 0:1!

Sparta tak protrhla dlouhou sérii bez vstřeleného gólu a další přidala hned dvě minuty na to. Rybínová vybídla k zakončení Novotnou, ta převzala v rychlosti balon, obešla brankáře a nekompromisně uklidila míč do brány – 0:2!

Hektický začátek zápasu podtrhla následující akce domácích, kteří ihned po rozehrání vybojovali rohový kop a z něj po pěkné hlavičce snížili Hradem – 1:2!

Gólové hody pokračovaly, tentokrát po rohu hostujícího celku se k míči dostala opět skvěle hrající Novotná a nádhernou střelou do šibenice poslala Spartu opět do dvougólového vedení – 1:3!

Hrálo se na malém hřišti s umělou trávou, celý zápas pršelo a hra byla plná soubojů a šancí. „Délka“ hřiště vybízela ke střelám i stoperky, bohužel se žádná neujala. Ve 20.minutě tak přišlo další snížení Uhříněvsi, když se k míči za vápnem dostal Medřický a střelou k tyči snížil – 2:3!

První poločas Sparta dohrála celkem v poklidu, domácí měli evidentně problém s pohybem vzhledem k nezvyklému množství střídání pro únavu, ovšem holky toho už nedokázaly využít.

Druhý poločas se herně trošku srovnal, Uhříněves přidala na důrazu, avšak recept na další branku ne a ne najít. Sparťanky se snažily dát další gól a trošku se uklidnit, ale ani ony nebyly úspěšné. Když v závěru utkání přečkaly i obrovskou šanci domácích, kterým míč poskakoval pomalu na brankové čáře a nedokázali ho dostat do branky a to ani na tři pokusy, přičemž ten třetí olíznul břevno, ač v bráně stály už jen hráčky, bylo jasné, že když Sparta přečkala takovou šanci, tak gól už nedostane.

Z Uhříněvsi tedy přiváží důležité tři body a hlavně prolomení střeleckého prokletí. Pátek třináctého umí být i šťastným dnem.

Hodnocení trenéra Puče: "Navázali jsme na dobrý výkon z prvního jarního kola, kde jsme však nebyli odměněni body. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme podat stejně kvalitní výkon a navíc přidat branky, což se nám povedlo. První poločas jsme odehráli velmi dobře, naskytnuté příležitosti jsme využili, ve druhém jsme se trochu hledali, ale ke konci jsme soupeři začali zatápět. Výhra je určitě spravedlivá, protože vyhrál lepší a aktivnější tým."

SK Čechie Uhříněves 2:3 AC Sparta Praha