WU15, WU13: Na závěr základní části výhra nad Duklou

15. 4. 2018 | 20:21zpět na seznam novinek

Starší žákyně

V posledním kole základní části čekal na starší žákyně soupeř z Dukly Praha. V podzimní utkání zvítězila Sparta vysoko 25:0. Utkání bylo zajímavé i z důvodu nasazení týmů do nadstavby. Dopoledne vyhrála Slavie s Hradcem 10:0 a tak sparťanky, pokud chtěly postoupit z 1. místa, musely vysoko vyhrát. Utkání se konečně hrálo na trávě, což pro Spartu byl ze začátku velký nezvyk.

V prvních minutách chyběl sparťankám větší pohyb, přesnost přihrávky a hlavně proměňování jasných šancí. Již z prvního útoku se podařilo dát Anetě Rybínové již v 1.minutě vstřelit vedoucí branku. Místo, aby Spartu branka uklidnila, hráčky zahazovaly šanci za šancí, nebo zbytečně držely dlouho míč.

Přesto výsledek byl po prvním poločase 7:0 pro Spartu. Ve druhém se sparťanky uklidnily, zlepšily kombinaci a přidaly ještě dalších 9 branek.

Do nástavby jdou žákyně Sparty z prvního místa a čekají je soupeři ze Slavie, Pardubic a Plzně.

Komentář trenérky Haniakové: “Začátek utkání děvčata promarnila. Některé zbytečně držely míč, kazily jednoduché přihrávky a hlavně netrefovaly branku. Problém jim dělala i tráva, na které po dlouhé době hrály.“

FK Dukla Praha – AC Sparta Praha 0:16 (0:7)

Branky: Rybínová 1´, 8´, 25´, Přílepková 17´, 54´, 57´, 60´,Tomanová An. 24´, 28´, 37´,52´, 67´, Shomstein 31´,44´, 50´, Kratzmannová 67´

Sestava: Kožuriková, Loudová, Koptová, Švíbková, Tichá, Přílepková, Pokorná, Nováková, Dvořáková, Zahradníková, Rybínová, Kratzmannová, Shomstein, Hamplová, Tomanová An.

Mladší žákyně bez ztráty bodu

Poslední kolo základní části první ligy mladších žákyň odehrály hráčky Sparty v pátek na Dukle. V prvním kole sparťanky vysoko zvítězily 15:0. Ačkoli počasí a ani datum (pátek třináctého) utkání nepřálo, děvčata se s tím vypořádala. Silný déšť nedovolil  pohledné kombinace a akce, proto dívky hrály velice jednoduše a přímočaře. Od první minuty nedaly hráčkám Dukle šanci. Po několika neproměněných šancích otevřela skóre Kratzmannová. Tlak Sparty nadále stoupal, z čehož těžila Pelíšková, která zvyšovala o deset minut později na 2:0. Do poločasu se ještě trefila Kloudová a výsledek 3:0 byl pro mladé sparťanky příznivý.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Zeslábl pouze déšť, ale tlak Sparty narůstal. Po krásné kombinaci se v osmé minutě druhého poločasu trefila Šťastná. Brankařka Kožuriková neměla příliš práce, přesto ve druhém poločase předvedla dva zákroky. Výsledek ještě upravila Šermauerová a Trachtová na konečných 6:0. Děvčata Sparty si tak v pátek třináctého připsala do tabulky tři body.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „Dnešní počasí, zvlášť v prvním poločase, nepřálo kombinačnímu fotbalu. Holky si s tím ale poradily. Zápas odehrály podle pokynů. Jsme rádi, že v naší hře začínáme vidět a zúročovat to, co trénujeme.“

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 0:6 (0:3)

Branky: Kratzmannová, Pelíšková, Kloudová, Šťastná, Šermauerová, Trachtová

Sestava: Kožuriková - Kratzmanová, Šťastná, Pelíšková, Šermauerová, Kloudová, Ostrá, Hamplová, Šmídová, Svobodová, Vokurková, Galbavá

V neděli pokračovalo další kolo pražské fotbalové soutěže. Hráčky Sparty tentokrát vyzvaly na domácí půdě chlapce z Kyjí. Mladé sparťanky po celou dobu utkání předváděly pěkné kombinace, ze kterých střílely branky. Chlapci z Kyjí ovšem předvedli sympatický a bojovný výkon. Prvních 20 minut drželi se Spartou krok a dívky přehrávali v důrazu.  Skore první poločasu otevřela Machotová, která také výsledek uzavřela. Kombinační hra a mnoho šancí a vysoké vítězství muselo potěšit každého fotbalového diváka a fanouška Sparty, který přišel dívky podpořit.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „S výkonem jsme spokojeni, i přesto, že se v obraně objevily chyby, na které si musíme dát pozor. Jednalo se ale o týmový výkon a zaslouženou výhru. Některé hráčky předvedly výborný individuální výkon. Dívky zaslouží pochvalu.“

AC Sparta Praha - TJ Kyje 15:5 (5:2)

Branky: 5x Šťastná, 2x Pelíšková, 2x Machotová, 2x Ostrá, 2x Jakubů, Šmídová, Truxová

Sestava: Vondrová - Šťastná, Pelíšková, Masaříková, Jakubů, Šmídová, Machotová, Vokurková, Mašínová, Trachtová, Truxová, Ostrá