AC Sparta Praha

V Lize mistryň do Řecka

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

1. 9. 2017 | 14:04zpět na seznam novinek

V pátek 1. září se vylosovalo úvodní kolo hlavní fáze Ligy mistryň 2017/18. Sparta jako nasazený celek narazí na nenasazený PAOK.

Losu se za Spartu zúčastnil manažer ženského úseku Dušan Žovinec a Martina Pavlová. Sparta dlouho zůstávala v osudí, většina ostatních týmů už své soupeře znala. Nakonec bývalá fotbalistka Nadine Kessler vytáhla míček se jménem PAOK a k ní byl přiřazen ten se jménem Sparty. Úvodní zápas se bude hrát 4. nebo 5. října, odveta o týden později.

PAOK vyhrálo poslední tři ročníky řecké ligy. K tomu také ovládlo i posledních pět ročníků řeckého poháru. Do hlavní fáze letošní Ligy mistryň se muselo prokousat z kvalifikace. V kvalifikační skupině v Sarajevu dokázalo 8:0 porazit lucemburský Bettembourg, 1:0 albánskou Vllazniu a v klíčovém třetím zápase domácí SFK 2000 Sarajevo 3:0. Postoupilo tak z prvního místa.

"S řeckým fotbalem to budou mé vůbec první zkušenosti. S losem jsem spokojená. Není to jeden z těch TOP týmů, které nás mohly potkat, ale to nic neznamená. Na zápas se těším a věřím, že společně s týmem uděláme maximum pro postup. Žádná jiná možnost není," říká po losu Pavlína Nepokojová.

Vyjádřila se i kapitánka týmu Adéla Odehnalová: "Los Ligy mistryň vnímám pro nás pozitivně. Všech 16 možných soupeřů má velkou kvalitu, ale myslím si, ze PAOK je jednou z těch lepších variant. Bohužel o nich zatím vím jen to, že postoupili z kvalifikační skupiny z prvního místa. Více informací se ale dozvím v následujícím období, kdy se budeme hrou PAOKu zabývat podrobně."

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři