V derby žen remíza 1:1

6. 11. 2016 | 13:57zpět na seznam novinek
Stejně jako v první podzimním derby, i v tom druhém se zrodila remíza 1:1. Sparťanky tak zakončily podzimní část ligové soutěže s bilancí 8-2-1.

V deváté minutě se drala do šance Matoušková, zblízka ji však Votíková dokázala vychytat. O čtyři minuty později střílela Kožárová jen těsně vedle pravé tyče branky Pižlové. Slavia poté měla k dispozici rohový kop, odražený balon poslala Chlastáková vysokým obloučkem do břevna.

Ve čtrnácté minutě postupovala rychlonohá Ringelová z levé strany k brance soupeře, poté si míč zasekla na střed a ranou přesně k tyči poslala Spartu do vedení - 1:0. Sparťanky mohly své vedení i navýšit, po rohu Wagner ale Bertholdová hlavičkovala jen do břevna.

Ve druhém poločase začala aktivněji Slavia, čtyři minuty po pauze faulovala Vyštejnová ve vápně Kožárovou a byla z toho penalta. Míč si vzala Svitková a Pižlovou poslala na opačnou stranu - 1:1.

V 57. minutě utíkala hostující obraně Martínková, Votíková její povedenou střelu robinsonádou vyrazila. Následně byla hra rozkouskovaná - hra byla často přerušena buď faulem (žlutých karet bylo k vidění celkem šest), střídáním nebo odkopem míče do zázemí.

V poslední desetiminutovce ještě zkoušely své štěstí Bartoňová a Krejčiříková, obě ale své pokusy nasměřovaly mimo tři tyče.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 1:1 (1:0)

Branky: 14. Ringelová - 49. Svitková z pen.
ŽK: 49. Vyštejnová, 62. Ringelová, 78. Dlasková, 80. Matoušková - 42 Pincová, 76. Bartoňová
Sparta: Pižlová - Mouchová, Bertholdová, Odehnalová (78. Dlasková) Vyštejnová - Matoušková, Stárová (46. Mocová) , Wagner Ringelová - Stašková, L. Martínková
Slavia: Votíková - Chlastáková, Pincová, Budošová, Tomášková (87. Juračková) - Bartovičová - Divišová (82. Veselá), Svitková, Pěničková (46. Krejčíříková), Bartoňová (88. Dědinová) - Kožárová (90. Skálová)