Trenér sparťanek Jan Janota hodnotí výhru v Plzni

30. 11. 2017 | 14:47zpět na seznam novinek

V posledním ligovém zápase roku sparťanky zvítězily 8:0 v Plzni, sedm branek padlo ve druhém poločase (reportáž). Utkání hodnotí hlavní trenér Jan Janota.

O úvodu utkání

My jsme předpokládali, a také holky jsem na to připravoval, že soupeř bude bránit v hlubokém bloku. Nám se ho ze začátku nedařilo rozbít. Plzeňské hráčky byly běhavé, kompaktní a obětavé. My jsme naopak byli nepřesní ve finální fázi. Sice jsme drželi míč a kombinovali, ale ve středu hřiště, ve vápně jsme až tak nebezpeční nebyli.

O druhém poločase

Musím říct, že už v tom prvním poločase, když jsem viděl to naše nasazení, tempo a intenzitu, tak jsem věřil, že soupeřův obranný blok otevřeme, což se pak i díky střídaní a oživení hry podařilo. Ve druhém poločase navíc soupeř fyzicky odpadl. Konečný výsledek tomu odpovídá.

O střídající čtyřgólové Staškové

Spoustu práce odvedla Iva Mocová: snaží se být v pohybu, využívá volné prostory, zaměstnává obranu soupeře. A tím připravuje pozici i té střídající hráčce. A je dobře, že na to Andrea Stašková takto zareagovala. Přišla na 30 minut, byla aktivní, šla za góly, dala čtyři. Ale je to i právě o těch vzájemných pozicích, že střídající hráčka využije toho, co jí připravila hráčka základní sestavy. A takto by to, podle mého názoru, mělo fungovat, že si toho soupeře takhle připravíme.

O hostujících sparťankách v Plzni

Stále ty hráčky vnímám, pouštím si jejich zápasy na Youtube. Je dobře, že pravidelně nastupují. Na Saše Vaníčkové je vidět, že pravidelně chytá. Jistota u ní roste. Trochu mě mrzí situace kolem Veroniky Mášové. Měli jsme domluvu, že se během podzimu zapojí do našeho tréninkového procesu, byť třeba na jeden trénink týdně. Aby byla v kontaktu s naším týmem. Bohužel k tomu nedošlo, je to škoda. Na druhou stranu, ona musí vědět, co jsou její cíle. A jestli stojí o to prosadit se ve Spartě. Nikdo jí dveře nezavřel, je pořád hráčkou Sparty. Samozřejmě v konkurenčním prostředí Sparty, které tu dnes je, to pro žádnou hráčku není jednoduché. Každý svého štěstí strůjcem.