AC Sparta Praha

Trenér mistrovských dorostenek Jan Sumec je se sezonou spokojený

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

14. 6. 2017 | 15:42zpět na seznam novinek

Sparťanské dorostenky s přehledem ovládly 1. ligu, před druhým Slováckem měly náskok 10 bodů, před třetí Slavií pak 14 bodů. Z dvaceti zápasů tým ztratil body pouze jednou. Úspěšnou sezonu jsme probrali s hlavním trenérem Janem Sumcem.

Jak celkově hodnotíte sezónu? Tým prohrál jediný zápas, v předposledním kole se Slováckem 2:3…

Se sezonou jsem spokojený. Děkuji celému realizačnímu týmu, hráčkám a rodičům za celý tento úspěšný ročník. Prohráli jsme jen na Slovácku, ale je to do určité míry dobře, že to přišlo, ukázalo nám to, že nikdy není nic jistého a je na čem pracovat. Navíc o titulu už bylo rozhodnuto. Po Euru WU17 jsme měli trochu obavy, byla tam dlouhá ligová pauza. Což bylo znát už proti Plzni, kde to skóre při naší výhře nebylo tak vysoké. Na Slovácku jsme dostali dva rychlé góly, po tom druhém jsem myslel, že to bude kolotoč, ale nakonec jsme se nadechli. Bylo to vidět jak herně, tak na důrazu a individuálních kvalitách hráček. A když jsme nakonec měli více ze hry, tak je škoda, že nás potrestala penalta, která by se podle mého názoru v Anglii nepískala. A kolikrát si také vytvoříme hodně šancí, ale úplně nedořešíme tu finální část, kde bychom s tím měli lépe naložit.

Česká reprezentace do 17 let se v květnu zúčastnila mistrovství Evropy na domácí půdě. Jak jste EURO viděl ze svého pohledu?  

Měli jsme těžkou skupinu. Škoda zápasu s Francií. Myslím si, že byla hratelná. Byly tam dvě zbytečné chyby v defenzivě z naší strany. Tam se to lámalo, udělat tři body, určitě by to i holkám po psychické stránce pomohlo. A Španělsko? Španělky zdobí výborná kvalita na balonu. Kolikrát však mají problémy se zakončením, ale v tomhle zápase jsme jim to dost usnadnili. A s Německem tam byl dobrý první poločas, i díky penaltě, ale ten druhý už jsme nezvládli.

Sparta měla na Euru devět hráček - nejvíc ze všech týmů v Evropě. Jaké jste měl pocity z toho, že tolik fotbalistek prošlo Spartou a vašimi rukami?

Jsem na holky pyšný, poděkoval jsem jim. A to jen tak zadarmo pochvalu nedávám, ale jim jsem za reprezentaci poděkoval. Jsou to pro ně další zkušenosti a zážitek. A jestli mají sen jít do ciziny, tak na sobě musí dál pracovat, jak po individuální, tak týmové stránce.

Nejlepší střelkyní ligy se stala s 23 góly Klára Cvrčková. Po základní části byla až třetí za Krištofovou a Vojtkovou ze Slovácka, nakonec se však z koruny královny střelkyň radovala ona.

Kláře musím poděkovat. Titul, navíc takhle brzy, jsme vyhráli i díky ní. Má super výběr místa, dostane se k míči a umí to trefit.

V dorostenecké kategorii končí brankářka Kateřina Zuchová. Co říci na její adresu? A jak si tým dokáže poradit s jejím odchodem?

Do týmu se posune brankářka Martina Kubištová ze starších žákyň. Uzdraví se také Anna Pučová a pokračovat bude i Denisa Kulhánková. Co se týče Kateřiny, před čtyřmi lety o ní nikdo nevěděl. Začala však na sobě pracovat, vzala to za dobrý konec. Za poslední dva roky nás několikrát podržela, hlavně loni se Slováckem. Dostala se i do reprezentace, je to inteligentní holka, na nic si nehraje a má to v hlavě srovnané. Toho si vážím, patří jí ode mne dík.

V průběhu sezony se do A-týmu žen posunula Natálie Kavalová a také ona teď ročníkově v dorostenkách končí…

Začátky s ní byly horké. To, co v žákyních dělala automaticky, jí trvalo, než přesunula i do juniorky. Také byla dlouho zraněná se zády. Ale dostala šanci a kvalitou šla nahoru. Je v reprezentaci, svoji práci v juniorce si odvedla. Podobně jako Kateřina Zuchová to má v hlavě srovnané, jsou to obě dvě normální holky. S áčkem je také Andrea Stašková, ačkoli by mohla ještě nastupovat v lize dorostenek. Nikdo další zatím k áčku nepůjde.

Nastanou nějaké příchody?

Z jiných klubů žádné posílení neplánujeme. Posune se nám cca 18 hráček ze žákyň. Do přípravy půjdou všechny. Dostanou šanci a pak se uvidí, jak na tom budou.

Co změny v realizačním týmu?

Kvůli těhotenství končí Lucie Šmahelová, novým technickým vedoucím bude Milan Dlask. Na pozici asistenta trenéra přichází Petr Macek. Dostane prostor, i já čekám, že se od něj něco můžu přiučit. A s brankářkami bude pomáhat Peter Bartalský.

Jaký je plán letní přípravy?

První trénink máme 12. července, od 15. do 19. července je v plánu soustředění v Tachově a 28.-30. července hrajeme turnaj dorostenek ve Slaném. V plánu jsou i přípravné zápasy s chlapeckými týmy.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Šála ACS Hradčany

  350 Kč

  Kup

 • Kšiltovka logo Sparta

  390 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři