Starším a mladším žákyním začala ligová soutěž

3. 9. 2017 | 20:48zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Vítězství starších žákyň v nové sestavě

Prvním soupeřem starších žákyň v 1. lize byla děvčata z Pardubic, která dovedou sparťanky vždy potrápit. Utkání se odehrálo na podmáčené přírodní trávě. V sestavě se objevilo šest hráček ročníku 2004, pro které byl zápas premiérou na velkém hřišti.

Sparta začala hrát od prvních minut aktivně. Vypracovala si i několik dobrých příležitostí, ale Loudová ani Shomstein své šance neproměnily. Ve 14. minutě vstřelila svou první branku Niki Nedvědová, která celý zápas hrála velmi dobře. Po dobré kombinaci v 21. minutě přidala druhou branku Sparty. Sparta vedla 2:0. 27. minuta a chytré přelobování brankařky Pardubic Anetou Rybínovou. První poločas skončil vedením sparťanek 3:0.

Ve 2. poločase se hra vyrovnala. Pardubice několikrát prověřily naší obranu, která se začala dopouštět zbytečných chyb. Přesto čtvrtou branku po přesné kombinaci přidala Lenka Galbavá. Střelkyně se stala nahrávající, v 50. minutě našla opět Nedvědovou, která vstřelila svou třetí branku v utkání.

Branku vstřelili i hosté. Špatná rozehrávka, nedůraz hráček Sparty v obraně a pardubičanky daly čestnou branku. Na druhé straně po centru Nedvědové se prosadila Galbavá.

Trenérka Eva Haniaková:V utkání se ukázalo, že musíme ještě hodně zapracovat na kvalitě. Pro některé hráčky to byl zápas náročný, byla vidět nervozita a s tím i pramenící chyby. Věřím, že se budeme nadále zlepšovat. Pochválit musím Niki Nedvědovou, která se ukázala jako velká posila a Adélu Tomanovou, která pracuje na velkém prostoru. Poděkovat chci i ostatním za snahu a přístup.“

AC Sparta Praha - SK DFO Pardubice 6:1 (3:0)

Branky: Nedvědová 14´,21´, 50´ Galbavá 43´,66´ Rybínová 27´

Sestava: Trikalová, Tomanová Ad., Tomanová An., Fryčová, Galbavá, Kalousová, Rybínová, Pokorná, Loudová, Nedvědová, Laudinová, Koptová, Dvořáková, Švíbková, Shomstein

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Mladší žákyně v prvním zápase přivítaly hráčky Pardubic. Zápas byl od začátku vyrovnaný a hrálo se převážně ve středu hřiště bez výraznějších šancí. Pardubické hráčky využívaly své fyzické převahy a podařilo se jim vstřelit úvodní branku. Sparťanky se snažily hrát kombinačně, ale chyběl moment překvapení v útočné fázi a většina akcí byla pro soupeře čitelná. Hráčky si vytvořily jen pár šancí, které nedokázaly využít a v závěru po rohovém kopu inkasovaly podruhé.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové:Zápas byl po celou dobu vyrovnaný. Hráčky Pardubic dokázaly využít své fyzické převahy a povedli se jim dvě akce, které zakončily brankou. Nám se bohužel akce nepodařilo dotáhnout do konce a střelba z dálky neměla dostatečnou razanci. V příštích zápasech musíme zlepšit moment překvapení a řešit útočné akce jednodušeji."

AC Sparta Praha - SK DFO Pardubice 0:2 (0:1)