Starší žákyně zahájily přípravu

15. 1. 2018 | 18:51zpět na seznam novinek

Starší žákyně zahájily přípravu. V sobotu byl tým rozdělen na dvě skupiny. Mladší odehrály halový turnaj na Mělníku, starší druhý zápas zimní ligy na Hájích

První zápas halového turnaje byl zápas s domácím týmem. Sparta se rozjížděla pomalu. Soupeře sice nepustila do vážných šancí, ale sama si žádné nevypracovala. Byl to spíše boj, ujala se až tečovaná střela Novákové. O chvíli později se skóre zvýšilo na 2:0 a to taky byl celkový výsledek zápasu.

Ve druhém utkání čekal na hráčky soupeř z FA Praha. Bylo vidět ohromné zlepšení a řada šancí na sparťanské straně. Soupeři se ale z ojedinělé akce podařilo vstřelil branku. Naštěstí sparťanky zpřesnily hru a výsledkem byly 3 branky v síti FA Praha.

Dalším soupeřem byl tým Bohemians 1905. Tento tým byl nejslabším soupeřem a nekladl sparťankám žádný odpor. Z utkání hraného na jednu branku bylo vítězství 9:0.

Následovaly již těžší zápasy. Pohyblivý soupeř z Bráníku se celý turnaj prezentoval kombinační hrou a střílel hodně branek. Zápas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Nakonec jediný gól rozhodl o vítězství Sparty v poměru 1:0. V posledním zápase stačil sparťankám bod na celkovém vítězství v turnaji. Soupeřem byly Teplice.   5 minut před koncem vstřelila Kristýna Saidlová branku na 1:0, ale nadšeně hrající Teplice minutu před koncem vyrovnaly a v posledních minutách mohly ještě výsledek otočit. Spartu však podržela výborně chytající Eliška Vondrová. Díky této remíze se povedlo vyhrát celý turnaj a Nelly Kratzmannová byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje.

Hodnocení trenéra Tomáše Valenty: “Na začátku turnaje se holky chvíli rozehrávaly, ale jejich výkon se zlepšoval. Byly vidět krásné kombinace i individuální akce, což mě moc těší.“

Sestava: Vondrová, Dvořáková, Saidlová, Nuslová, Kratzmannová, Ostrá, Mašínová, Nováková, Lázničková, Šťastná.

Starší žákyně zahájily novou sezonu vítězně

V sobotu děvčata odehrála druhý zápas zimní ligy. Začátek utkání vyzněl pro Spartu. Již ve 3. minutě po dobře zahraném rohovém kopu, dorazila míč do brány Loudová. Bohužel první vstřelená branka spíše uškodila. Hráčky kupily jednu chybu za druhou a propadaly takticky. Soupeř z Kunic otočil utkání po hrubých chybách v obranné fázi. Do poločasu se Spartě podařilo vyrovnat prudkou střelou Anetou Tomanovou, po závaru před brankou chlapců.

Důraznou domluvou o poločase se výkon děvčat zlepšil. Začaly dodržovat pokyny a soupeře přehrávat. Po dalším nedůrazném souboji však Kunice opět vstřelily vedoucí branku.

Sparťanky zrychlily hru, zpřesnily přihrávku a začaly být lepším týmem. Vypracovaly si dobré brankové šance, které bohužel neproměnily. Výborný výkon podaly ve středu zálohy Mimi Shomstein a Aneta Tomanová. Na pravé straně hrála neúnavná Radka Hlouchová. Zlepšená hra a velká vůle po vítězství vedly ke vstřelení tří branek. Konečně se trefila po rohovém kopu hlavou Lenka Galbavá. Posledních deset minut zápasu patřily Spartě.

AC Sparta Praha - Kunice 5:3 (2:2)

Sestava: Trikalová, Němcová, Frolíková, Fryčová, Galbavá L., Galbavá E., Rybínová Shomstein, Tomanová An., Loudová, Švíbková, Koptová, Přílepková, Hlouchová, Zahradníková,

Hodnocení trenéra: "Začátek utkání byl dobrý. Dobře zahraná standardní situace. Potom ale děvčata zapomněla dodržovat dané taktické pokyny a dostávali jsme zbytečné branky. Musím ale pochválit tým ve II. poločase, že nechtěl prohrát. Výborně začala hrát záloha, v útoku se zlepšil pohyb a jen přesnost ve střelbě bránila lepšímu výsledku. Za druhý poločas a za kolektivní snahu o vítězství musím tým pochválit."