Starší žákyně: vítězství na Prague Spring Cupu

4. 4. 2018 | 21:14zpět na seznam novinek

O Velikonocích se starší žákyně zúčastnily 9. ročníku Prague Spring cupu

Bohužel letošní ročník nebyl kvalitně obsazen zahraničními týmy v kategorii U-15. Prvním soupeřem Sparty byl nově se rodící se tým ABC Braník. I když děvčata Braníku bojovala, zkušenost byla na straně sparťanek. Ve druhém zápase proti týmu Fortuna Hjoring I, který tvořily hráčky vyspělejší a starší, zahrála děvčata Sparty velmi dobře a výsledek 7:0 byl jedn označný. Potěšil kolektivní výkon, protože o sedm branek se podělilo sedm hráček.

Druhý den byly na programu 3 zápasy. Hned první proti Hradci přinesl dobrý fotbal. Oba týmy se snažily útočit a byly viděny zajímavé šance na obou stranách. V poledne čekal na Spartu druhý tým z Dánska. Sparťanky hned od 1. minuty dobře kombinovaly, střílely hezké góly. Již v 7.minutě vedly 4:0. Konečný výsledek 8:1, ukázal na velmi dobrý výkon Sparty.

Poslední zápas a finále znovu postavil proti žákyním Sparty tým Hradce. Tento zápas již nebyl tak pohledný. Na obou týmech byla vidět již únava. Nepřesné přihrávky, špatná kombinace, neproměněné šance. Přesto zásluhou Anety Rybínové, která vstřelila 2 branky, Sparta Praha zvítězila v turnaji Spring cupu a získala již třetí prvenství v tomto turnaji.