Starší žákyně: remíza v zimní lize a výhra na mělnickém turnaji

21. 1. 2018 | 19:29zpět na seznam novinek

Starší žákyně remizovaly s D. Počernicemi 1:1.

Ve 3.kole zimního turnaje FC Háje na sebe narazily dva vedoucí týmy. Utkání bylo od první minuty zajímavé a pro hráče náročné. Počernice využívaly síly svých hráčů, hrály jednoduchý fotbal. Dlouhé auty, výkopy brankaře přes polovinu, dlouhé odkopy. Z takového nákopu obrana Sparty chybovala a Počernice se ve 12.minutě vstřelily vedoucí branku zápasu. Sparťanky přidaly na bojovnosti a odměnou jim bylo vyrovnání Radkou Hlouchovou, po vybojovaném míči Mimi Shomstein. Do poločasu měla Sparta 100% šanci Přílepkovou, která bohužel netrefila bránu soupeře.

Stejný průběh měla i II. půle. Děvčata bojovala, vytvořila si několik dobrých brankových příležitostí. Rybínová před brankařem netrefila dobře míč, Tomanové střelu vyrazil brankař Počernic. Nadějný byl i trestný kop Rybínové z 18 m těsně nad bránu. Tlak Sparty v posledních minutách sílil, ale děvčatům docházely síly a už nenabíhaly do správných prostorů.

Komentář trenérky Evy Haniakové: “S přístupem i výkonem hráček jsem spokojená. Příkladně bojovaly, i když soupeř nakopával míče a nesnažil se o kombinaci. Jenom mně mrzí neproměněné šance.“

D. Počernice - AC Sparta Praha 1:1 /1:1/

Branka: Hlouchová 15´

Sestava: Trikalová, Fryčová, Němcová, Kubíčková, Švíbková, Koptová, Hlouchová, Tomanová, Shomstein, Loudová, Galbavá L., Galbavá E., Rybínová, Přílepková

V sobotu se konal druhý ze tří halových turnajů pořádaných FC Mělníkem.

Těsně před záčátkem turnaje se odhlásil tým z Trutnova a proto muselo být nové rozlosování. První zápas se sparťankám herně nevyvedl a proto z toho byla jen remíza 1:1 s domácími. Od druhého zápasu bylo vidět na hráčkách zlepšení. Děvčata si více věřila a přenesla to i na hřiště. V zápase s FA Praha byla vidět velká převaha Sparty a konečný výsledek 5:1 odpovídal hře. Následoval nejtěžší soupeř Teplice. V tomto zápase soupeř lépe kombinoval, ale nedokázal to vyjádřit brankami a tak Sparta trestala z rychlých protiútoků a vyhrála 3:0. V posledních dvou zápasech byla vidět převaha sparťanek a lepší herní kondice a byly z toho výsledky 6:0 a 2:1. Celkově Sparta obsadila na turnaji první místo a v celkovém součtu turnajů zatím vede o 4 body před druhým ABC Braník. Nejlepší střelkyní turnaje se stala spartanská hráčka Tereza Dvořáková.

Hodnocení trenéra Tomáše Valenty: „Tento turnaj měl podobný průběh jako před týdnem. Opět jsme nevstoupili dobře do turnaje. Nesoustředěnost, pomalá práce s míčem a soupeř nás stíhal dostupovat a nenechat hrát. Po tomto zápase jsme si vysvětlili některé věci a od druhého zápasu už děvčata hrála svou hru až do konce turnaje.“

Sestava: Nováková, Tichá, Závodná, Dvořáková, Saidlová, Trachtová, Mašínová, Šťastná.