Starší žákyně přišly o výhru v Pardubicích v poslední minutě

29. 10. 2017 | 20:42zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Ztráta starších žákyň v Pardubicích

V sobotu odehrály starší žákyně nepovedené utkání v Pardubicích. Omluvou nemůže být těžký terén. Nejen, že výkon sparťanek byl tragický, vyrovnávací branku dostaly v poslední minutě po zbytečných chybách.

Trenérka Eva Haniaková: "Z průběhu zápasu jsem velmi zklamaná. Výkon jednotlivých hráček, přístup k utkání,  sebeuspokojení a nechuť běhat, byly hlavní příčiny trapného výkonu v Pardubicích. Dnes jsme si vyhrát nezasloužili. Hráčky si musí srovnat v hlavě, co chtějí a jestli se chtějí posunout, musí začat na sobě pracovat. Když se nedaří, musíme hrát jednoduše a o to více bojovat. Slušný výkon podaly hráčky obrany,  pozitivní byly i odehrané první minuty Simony Přílepkové po vážném zranění. Za výkon dnes se svým fanouškům musíme omluvit."

Pardubice - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 69´Jeřábková - 30´Galbavá

Sestava: Trikalová, Němcová, Fryčová, Švíbková, Koptová, Loudová, Pokorná, Tomanová, Nedvědová, Tichá, Rybínová, Laudinová, Galbavá, Kalousová

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Cenná výhra z Pardubic

Soupeřem mladších žákyň v dalším ligovém zápase byl těžký soupeř, který na podzim ještě nepoznal porážku - domácí Pardubice. Celý den foukal silný vítr a vládlo nevlídné počasí, které se podepsalo na těžkém terénu. Utkání začalo aktivní hrou obou družstev. Těžký terén nedovolil ani jednomu týmu příliš kombinovat. I přesto byly vidět náznaky vydařených kombinací. Hra měla tempo a ani jeden soupeř nic nevypustil. Po úvodních patnácti minutách dostaly hráčky Pardubic mladé sparťanky pod tlak, ale vynikající Kožuriková v bráně svůj tým podržela. Sparta tlak ustála a sama několikrát zahrozila individuálními průniky Šedivou či Kratzmannovou. Sparťanské hráčky se snažily hrát jednoduše a zbytečně si hru nekomplikovat. Pardubice hrozily především z rohových kopů, ale sparťanky je dokázaly vždy ubránit. Do poločasu ale branku diváci neviděli a do šaten se odházelo za stavu 0:0. V úvodních minutách druhého poločasu se Spartě příliš nedařilo kombinovat a držet balon. Hráčky Pardubic několikrát zahrozily střelou ze střední vzdálenosti. Nicméně ani jedna střela neskončila v bráně. Jak ubíhaly minuty zápasu, zvyšovala se neustále bojovnost obou týmů, i přesto, že utkání bylo fyzicky velice náročné. Fotbalové štěstí se nakonec v 55. minutě usmálo na sparťanské hráčky, když se po individuálním průniku trefila Němcová. Posledních pět minut bylo velice dramatických, ale hráčky Sparty si vítězství pohlídaly a z Pardubic si odváží tři body.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: "Věděli jsme, že nás v Pardubicích nečeká nic lehkého. Bylo jasné, že zápas rozhodne jeden gól. Holky celý zápas hrály zodpovědně, byly aktivní a ukázaly, že fyzicky jsou na tom dobře. Byl to těžký zápas, který nás prověřil. Některé hráčky si sáhly na dno fyzických sil a zápas je hodně bolel. Ale i takový je fotbal. Všechny hráčky musíme pochválit za jejich bojovnost, snahu a píli."

SK DFO Pardubice x AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branky: Němcová

Sestava: Kožuriková - Šermauerová, Trachtová, Kloudová, Machotová, Kratzmannová, Ostrá, Masaříková, Hamplová, Němcová, Šedivá, Pelíšková

Nedělní zápas s FC Tempo Praha byl odložen

Mistrovské utkání nebylo zahájeno z důvodu nevyhovujících povětrnostních podmínek - silného větru.

S uvedeným rozhodnutím souhlasili i vedoucí obou družstev. Silný vítr by neumožňoval regulérní průběh mistrovského utkání a měl by značný vliv i na bezpečnost hráček a hráčů obou mužstev. Termín náhradního utkání bude oznámen funkcionářem domácích dodatečně - pořádající oddíl má areál v pronájmu a v současné době zde probíhají různé sportovní akce o kterých nemají přehled. Náhradní termín podléhá schválení STK.