Starší žákyně porazily Hradec, mladší s ním remizovaly

2. 4. 2017 | 22:15zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

V I.lize starších žákyň čekal na Spartu soupeř z Hradce Králové. Za velmi teplého počasí, na nekvalitním rádoby "trávníku" se odehrál zápas, kterému chyběla kvalita z obou stran. Bohužel i sparťanky, které měly sice celý zápas převahu, se podřídily špatnému terénu a soupeři, který za celý zápas nevystřelil na bránu. Odskakující míč, nepřesné přihrávky, nepřesnost v  zakončení provázely výkon Sparty po celý zápas.

Trenéři Haniaková, Valenta: "Určitě na našem výkonu měl velký podíl terén. Ale jenom na něj se nechceme vymlouvat. Hráčky si musí uvědomit, že terén je stejný pro oba týmy a Sparta by se měla lépe vyrovnat s těmito nedostatky. Bohužel dnes to nebyl dobrý zápas z naší strany."

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 0:3 (0:2)

Branky:
Marcinková 9´, Rybínová 27´, 61´
Sestava: Kubištová, Kadlecová, Galbavá, Krebsová, Shomstein, Marcinková, Machová, Buryánová, Paulenová, Pirklová, Rybínová, Šubrtová, Johnová, Dozorcová, Trikalová

Úvod v přažských soutěžích byl vítězný

Od začátku zápasu byly starší žákyně Sparty lepším týmem, přestože hra nebyla pohledná. Velké množství zkažených přihrávek a zpracování míče bralo dech trenérům a síly děvčatům.

Již v 7. minutě Šubrtová zajistila vedení 1:0, To bylo vše, co bylo na dlouhou dobu ke koukání. Nepřesnosti se kupily na obou stranách a bylo jedině dobře, že toho hosté nedokázali využít. Obrana Sparty byla pevná a hosty do vyložené brankové příležitosti nepustila.

Ve 32. minutě po akci Šubrtové Pokorná zvýšila na 2:0 a ještě do poločasu spálila vyloženou brankovou příležitost Rybínová.

Nástup do druhého poločasu se vydařil hostům a ve 37. minutě snižují na 2:1. V 44. minutě odpověděla tím nejlepším způsobem Šubrtová, která ve spolupráci s Rybínovou zvyšuje na 3:1.

Zbývající minuty patří Spartě a i přes ne příliš dobrou hru udržují Sparťanky převahu a přidávají góly.

54. minuta přináší dalekonosnou ránu Frolíkové a vedení 4:1. V 66. minutě po hezké akci a přihrávce Rybínové zvyšuje na 5:1 Šubrtová a v 68. minutě Pokorná dorovnává skóre na 6:1.

Trenérka Haniaková: „V utkání bylo hodně chyb. Stále se potýkáme s nepřesnosti přihrávek. Ale jarní počasí, zápas konečně na trávě a snaha hráček o vítězství nám zvedla náladu. V tréninku musíme hodně na nedostatcích zapracovat.“

AC Sparta Praha - Modřany 6:1 (2:0)

Branky Sparty: Pokorná 2, Šubrtová 2, Rybínová 1, Frolíková 1.

Sestava Sparty: Podhráská - Machová, Kadlecová, Shomstein, Rybínová, Buryánová, Šubrtová, Pokorná, Dozorcová, Pirklová, Novotná M, Doskočilová, Frolíková, Foroughi-Dehnawi,

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Mladší žákyně si z Hradce vezou za remízu pouze bod

Přestože si sparťanky během prvního poločasu vytvořily několik šancí a několik "tutovek", nechaly Hradec přežít velký tlak, což se nakonec Spartě vymstilo. Soupeř se ve druhém poločase zlepšil, přešel do jiného rozestavení, které sparťankám dělalo problém. Oba týmy sehrály mnoho osobních soubojů z čehož plynulo kouskování hry. Sparta se tlačila do útoku, hradecká děvčata pozorně bránila a v konečném součtu je remíza spravedlivá .

Trenéři Puč, Lodeová: "Holkám je těžko něco vyčítat, na hřišti nechaly všechny síly. Chybělo štěstíčko a větší přesnost v zakončení."

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 0:0 (0:0)

Sestava Sparty: Trikalová, Šťastná, Saidlová, Přikrylová, Švíbková, Loudová, Dvořáková, Hamplová, Ostrá, Koptová, Kratzmannová, Trachtová.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Starší přípravka odehrála další tři zápasy. Na mladší část čekalo první kolo pražské soutěže, kde se hráčky střetly s týmem FC Háje. Vstup do zápasu se sparťankám nevydařil a rychle prohrávaly. V dalším průběhu se hráčky zklidnily a začaly si více věřit. Postupem času se zlepšovaly a v dalším dějství začaly soupeře přehrávat. Další průběh utkání byl jednoznačný a tak si mladé sparťanky zastřílely a zápas zaslouženě vyhrály.

V sobotu se hrál zápas starších a souběžně na druhém hřišti se odehrál zápas i mladších. V obou zápasech měly navrch sparťanky, které oba dva zápasy vyhrály.

Hodnocení trenéra Klímy:Mladší hráčky odehrály dva zápasy a v obou se jí podařilo soupeřům nasázet spousty branek. Uvidíme jak se bude dařit v dalších zápasech proti kvalitnějším soupeřům. U starších hráček se povedl vstup do utkání, kdy soupeř nevěděl co má hrát, bohužel se nepodařilo kvalitu hry udržet. Hráčky zbytečně polevily a po laciných chybách v obraně, skončil zápas zbytečně malým rozdílem ve skóre.

AC Sparta Praha - TJ Březiněves 10:7

Sestava Březiněves: Kožuriková, Pelíšková, Masaříková, Šmídová, Svobodová, Machotová, Blechová, Šedivá, Šermauerová, Horešovská

Sestava Březiněves ml.: Rottová L., Jankovská, Březinová, Ondračková, Němečková, Málková, Machytková, Hujerová

Sestava Háje: Rottová L., Jankovská, Březinová, Ondračková, Herbrychová, Bednářová, Lagronová, Kvízová