Starší žákyně podlehly chlapcům Králova Dvora 0:5

20. 2. 2017 | 14:09zpět na seznam novinek

V dalším utkání zimního turnaje čekal Spartu lídr turnaje. Žáky z Králova Dvora předcházela výborná pověst a ta skutečně nelhala. Postavil se tým zdatný technicky, takticky, sebevědomý a trestající chyby sparťanek v obraně. Přesto lze i děvčata za mnoho věcí pochválit, zvláště pak za takticky výborně zvládnutý druhý poločas, který skončil remízou 0:0.

Dva rozdílné poločasy

V prvním poločase se bohužel hráčky Sparty rozehrávaly pomalu. Chyběla soustředěnost na hru. Soupeř po chybách rozhodl o svém vítězství i výši výsledku. Již v 5. minutě po chybném odkopu soupeř střílí první branku. V 9. minutě Paulenová krásnou střelou z dálky trefila břevno bezmocného brankáře. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, odrazil-li by se míč místo na čáru za čáru. Takhle již ve 13. minutě vyráží Kubištová střelu královédvorského útočníka a hráčky Sparty nereagují na dorážku. Ve 20. minutě Králův Dvůr zvyšuje na 3:0, když se obránkyně Sparty uhne před míčem. V 21. minutě Marcinková výstavní střelou trefila zadní tyč soupeře. A zbytek poločasu patřil chlapcům z Králova Dvora, kteří ve 26. resp. 32. minutě zvýšili až na 5:0 opět po nedůrazu sparťanek.

Ve druhém poločase si hráčky Sparty počínaly taktičtěji. Nenapadaly tak vysoko, hrály v hlubším a sevřenějším bloku a výsledkem bylo, že úspěšně zastavily gólový příděl. K protiútoku sparťanky nevynechaly jedinou příležitost, ale branku se jim vstřelit nepodařilo.

Trenérka Haniaková: “I přes vysokou prohru jsem byla s výkonem některých hráček spokojena. Bohužel o výsledku se rozhodlo už v prvním poločase, kdy soupeř trestal individuální chyby. Odkop přímo na nohu soupeře, nereagujeme na pohyb soupeře při dorážce, dokonce se uhneme hlavou při rohovém kopu. Domluva, změna taktiky a hlavně její plnění. Druhý poločas už jsme se soupeře do vážnější šance nepustili. Nastřelené břevno, tyč a několik šancí dokázaly, že holky fotbal hrát umí, nesmí však dělat zbytečné chyby. Pochválit musím Marcinkovou, Shomstein, Paulenovou, Mrázkovou.“

Králův Dvůr - AC Sparta Praha 5:0 (5:0)

Sestava Sparty: Kubištová - Machová, Johnová, Marcinková, Shomstein, Kadlecová, Ledvinková, Mrázková, Paulenová, Pirklová, Novotná, Procházková, Krebsová, Pokorná, Fryčová.