Starší žákyně otočily zápas ve 2. poločase

7. 3. 2017 | 13:55zpět na seznam novinek

Na domácím hřišti v Satalicích odehrály sparťanky předposlední zápas zimního turnaje s týmem Dolních Počernic.

Od začátku zápasu obě družstva spustila hru ve vysokém tempu. Jak hráči hostí tak i Sparta se snažila přejít co nejrychleji do útoku a zakončit akci ohrožením branky soupeře. Na straně Sparty Kubištová kryla dvě dobré šance hostí, zatímco na straně druhé dvě šance zmařila Marcinková. První poločas tak rozhodl v 15. minutě rychlý útok založený dlouhým pasem, na který špatně opět zareagovaly obránkyně Sparty. Po samostatném úniku končí míč v síti Sparty - 0:1.

Druhý poločas přinesl tlak Sparty a obrovskou snahu a touhu po vyrovnání. Několik dobrých brankových příležitostí hráčky Sparty spálily, ale tlak na bránu hostí rostl a v 55.minutě snahu zúročila Marcinková vyrovnáním na 1:1. V 61. minutě šikovně proklouzla mezi brankářem a obránci Rybínová a její přihrávku v pádu dotlačila do sítě opět Marcinková. Sparta vedla 2:1. V těchto chvílích už bylo vidět, že chlapcům z Dolních Počernic ubývá sil. Sparťanky oproti tomu sršely touhou po dalším gólu. V 68. minutě unikla obraně Novotná, když nadvakrát dostala míč do branky soupeře a upravila na konečných 3:1.

Rychlé utkání přineslo sice mnoho nepřesností, ale také mnoho hezkých akcí, ze kterých mohli mít početní diváci radost.

Trenéři Haniaková a Tomáš Valenta: “Druhé utkání ve dvou dnech jsme sehráli v mírně obměněné sestavě a tentokráte na „domácí“ půdě. Soupeř měl opět ve svých řadách několik rozdílových hráčů, kteří svou silou a rychlostí hlavně v 1. poločase dělali našim děvčatům problémy. Hráčky ale bojovaly do poslední chvíle a nenechaly soupeře vystřelit. Ve druhém poločase a hlavně po vstřelení vyrovnávací branky, sparťanky začaly hrát s obrovskou chutí a předváděly dobrý fotbal. Odměnou byly i vstřelené góly. Za to jim chci poděkovat. Líbila se mi i radost, kterou projevovaly. Pochválit musím Shomstein, Paulenovou, Marcinkovou a Rybínovou. Ale i ostatní hráčky podaly dobrý výkon.“

AC Sparta Praha - TJ Sokol Dolní Počernice 3:1 (0:1)

Branky Sparty: Marcinková 2, Novotná 1.

Sestava Sparty: Kubištová - Bohatová, Machová, Kadlecová, Novotná, Fryčová, Frolíková, Pirklová, Foroughi-Dehnavi, Shomstein, Paulenová, Dozorcová, Rybínová, Marcinková, Pokorná.