Starší žákyně: nad Pardubicemi vysoká výhra po dobrém výkonu

9. 5. 2017 | 19:33zpět na seznam novinek

V dalším kole nadstavbové části 1. ligy starších žákyň zavítala do Satalic děvčata z Pardubic. Vždy byla velmi nebezpečným soupeřem a tomu odpovídala i zodpovědná příprava před zápasem.

Hned od úvodního hvizdu rozhodčího uchopily sparťanky taktovku a nepustily jí až do konce zápasu. I přes herní převahu se hráčkám Sparty nedařilo zdolat branku Pardubic. Jedním z důvodů byl velice dovedně a přesně hraný ofsajd systém pardubických, do kterého se chytaly sparťanky jak mouchy na mucholapku. Druhým důvodem byla i neschopnost hráček Sparty proměnit vyložené gólové šance.

V 11. minutě Rybínová v šanci a brankářka vyráží. V zápětí postupuje Paulenová sama proti brankářce a míří vedle. Ve 14. minutě Adéla Tomanová v dobré pozici střílí nad branku. V 15. minutě opět brankářka vládne při šanci Šubrtové a v 17. minutě se situace opakuje ve stejném složení.

Jenom z tohoto výčtu je vidět, že ani výborně a přesně hraný ofsajd systém nebyl pro Pardubice spasitelný. Šlo jen o to z vypracovaných šancí vstřelit gól.

A v 18. minutě se ofsajdovou past podařilo prolomit dokonale. Ideální přihrávka od Paulenové mezi obránkyněmi našla naplno rozeběhnutou Šubrtovou, která nezaváhala a po úniku vstřelila vedoucí gól – 1:0. Ve 22. minutě centruje Marcinková a Šubrtová ve výborné pozici netrefila míč. A ve 25. minutě Kadlecová opakuje situaci z prvního gólu, přihrávka míří opět na Šubrtovou a ta pojistila vedení na 2:0. Brankový účet prvního poločasu uzavřela Adéla Tomanová, když střelou z dvanácti metrů dorazila míč odražený od obranné hráze Pardubic.

Ve 38. minutě přihrávku Paulenové do úniku zakončuje Galbavá – 4:0. Ve 40. minutě opět Galbavá sama na brankářku, ale míří vedle. O minutu později po hezké akci Kadlecové a Šubrtové opět Galbavá zvyšuje na 5:0. 45. minuta a ideální přihrávku Marcinkové proměnila Šubrtová v šestý gól. V 52. minutě nastávají chvíle Rybínové. Na 7:0 zvyšuje po přihrávce Šubrtové. V 56. minutě na 8:0 po přihrávce Paulenové. Na 9:0 po přihrávce Marcinkové v 57. minutě a v 58. minutě zakončuje svojí show po centru Marcinkové střelou hlavou na 10:0. Během šesti minut čtyři branky! A to ještě v 64. minutě po přihrávce Adély Tomanové jí vychytala brankářka hostí. Vysoké skóre uzavřela v 68. minutě Galbavá na 11:0.

Trenéři Náhlovský a Valenta:Opět jsme si dokázali vytvořit velké množství šancí, které jsme nezodpovědně spálili. Místy nás, i přes rady a napomenutí, hosté až příliš lehce chytali do ofsajdové pasti. I když i to bylo způsobeno tím, že hrotové útočnice se pohybovaly vysoko v obraně hostí na ofsajdové hraně. Na taktice a hlavně na proměňování šancí musíme zapracovat. Děvčatům za jejich přístup děkujeme.“

Sparta Praha - DFO Pardubice 11:0 (3:0)

Branky Sparty: Rybínová 4, Šubrtová 3, Galbavá 3, Tomanová Adéla 1..

Sestava Sparty: Kubištová, Trikalová – Tomanová Adéla, Marcinková, Kadlecová, Šubrtová, Shomstein, Rybínová, Machová, Buryánová, Paulenová, Galbavá, Mrázková, Pirklová, Tomanová Aneta, Johnová.

Soudcoval pan Mitáš Václav.

Prohra ve vyrovnaném zápase

V pražské soutěži chlapců hostily starší žákyně chlapce z FK Klánovice.

Klánovičtí se do sparťanek pustili s plnou vervou a během třech minut brankářka Podhráská s bravurou vyřešila dvě gólové šance. V 11. minutě zářila Podhráská opět a vyražený míč odkopla do bezpečí Kulhánková. Ve 20. minutě udeřilo, když útočník Klánovic sám před brankářkou nezaváhal a otevřel skóre na 0:1. Ve 24. minutě Mrázková v brankové příležitosti pálí nad branku Klánovic. 30. minuta přinesla faul Frolíkové a nařízenou penaltu hosté proměnili – 0:2 a zdá se rozhodnuto.

Sparťanky se nevzdaly. Hned po obrátce snížila Shomstein po přihrávce Pokorné na 1:2. S přibývajícím časem Sparta drtí své soupeře, ale zároveň pálí šanci za šancí. Ve 39. minutě Dozorcová minula míč, ve 44. minutě střelu Shomstein zablokoval obránce na roh.

Ve chvíli největšího tlaku přichází drobná chybička v obraně a hosté okamžitě trestají. V 53. minutě prohrává Sparta opět o dva góly. Není konec a sparťanky se opět tlačí do útoku. V 54. minutě opět Dozorcová v dobré pozici minula míč. V 59. minutě pálí Dozorcová další šanci a vzápětí si Pirklová sama před brankářem tak dlouho upravovala míč, až o něj přišla. V 60. minutě v těchto chvílích už z ojedinělého útoku hosté zahrozili, ale Trikalová tým podržela. 62. minuta a Dozorcová postupuje sama na brankáře – vedle. 69. minuta Dozorcová sama na brankáře a v souboji je brankář lepší. A konečně v 70. minutě po přihrávce Pokorné konečně Dozorcová dává gól a snižuje na 2:3. Rozhodčí dvě minuty prodlužuje a toho kunovičtí využili ke gólu do rozhozené obrany a upravují na konečných 2:4.

Trenér Valenta:I přes prohru musím děvčata pochválit. Dobře kombinovala a jediné, co jim lze opravdu vyčíst je proměňování šancí, které trestuhodně zahazují. Hosté využívali větší fyzické zdatnosti a rychlosti, se kterou se bránící hráčky těžko vyrovnávaly. A když k tomu přijdou zbytečné chyby v obraně, nemůžeme vyhrát. Podržely brankářky a výborný výkon odvedla Míša Mrázková.“

Sparta Praha – FK Klánovice 2:4 (0:2)

Branky Sparty: Dozorcová 1, Shomstein 1.

Sestava Sparty: Podhráská, Trikalová – Doskočilová, Laudinová, Procházková, Krebsová, Shomstein, Dozorcová, Frolíková, Pirklová, Kulhánková, Pokorná, Fryčová, Novotná, Rybínová, Mrázková.