Starší přípravka: zápas v pátek, sobotu i neděli

26. 3. 2018 | 13:52zpět na seznam novinek

Starší přípravka dívek AC Sparta Praha měla náročný víkend

Již v pátek sehrála přátelské utkání na hřišti v Šeberově proti Čestlicím a prohrála těsně o branku, kterou obdržela již v nastaveném čase. Děvčata nepředvedla optimální výkon. Scházel pohyb bez míče a ve hře měla příliš mnoho ztrát.

V sobotu sparťanky nastoupily proti soupeři z Podolí v zimní lize a jasně opanovaly hřiště. Ponaučily se z chyb z předešlého dne a po zásluze zvítězily o dvacet branek. V tomto zápase bylo spíše výjimkou, že dívky pokazily kombinaci nepřesnou přihrávkou. Na celý zápas se hodně koncentrovaly a byla vidět velká snaha. Ve druhém poločase vstřelily góly i dívky, které zatím neskórovaly. Zápas Sparta jasně opanovala a podala kolektivní výkon.

V neděli děvčata nastoupila k poslednímu zápasu zimní ligy proti Hostouni. Hostouň v tu dobu jasně vedla zimní ligu navíc byla v plné síle. Do karet chlapcům také nahrávalo to, že jsou stejně staří jako dívky a mnozí z nich trénují se Slavií a nebo na Motorletu. V prvním poločasu dívky nastoupily nejistě a to i přesto, že vedly 2:0 po 5 minutách. Hostouň hru vyrovnala a srovnala i scóre zápasu. Dokonce přidala ještě tři další branky a vedla v zápase 5:2. Brankař Hostouně začal více útočit, toho si všimla Chumanová a vstřelila branku přes celé hřiště do prázdné branky. Poločas tedy skončil 5:3 pro Hostouň.

Dívkám se o poločase kladlo na srdce aby hru zklidnily a přidaly na důrazu v osobních soubojích. V útoku velmi dobře spolupracovalo duo Němečková-Truksová, kdy se do těchto kombinací zapojila také ze středu zálohy Ondračková. V obraně se skvěle doplňovaly Horešovská, Jankovská a Březinová. Do útoku jsme také nasadily naše "malé velké pilky" Černou s Herbrychovou. Ve druhém poločase se velmi zlepšila Lagronová. Dívky plnily veškeré pokyny, začaly napadat brankaře Hostouně, který už nemohl tolik vyjíždět z branky. Sparta začala střílet góly a ve velké euforii dokázala porazit tak silného soupeře jako je Hostouň. Klobouk dolu před děvčaty. .Opět se ukázal jejich velmi silný týmový duch a schopnost otáčet nepříznivý stav.

O hodinu a půl později nastoupila mladší děvčata ročníku 2008 a 2009 do zápasu na Přední Kopanině. Bohužel se sešla ve velmi nízkém počtu, zřejmě si někteří rodiče neseřídili hodinky. Ze začátku byla hra vyrovnaná, bylo vidět, že se dívky poznávají a hrály zakřiknutě. Po deseti minutách začaly více kombinovat, zlepšilo se držení míče a otáčení těžiště hry. Děvčata si začala více věřit. Zlepšený výkon nakonec znamenal jasné vítězství sparťanek 5:1.

Hodnocení trenérů P.Hebousse a K.Truksy: "Byl to velmi náročný víkend jak pro dívky , tak i pro rodiče a nás trenéry. S pátkem nejsme spokojeni, ale bereme to tak, že nás to nakoplo k dalším vítězstvím, která jsme si stoprocentně zasloužili. Jsme na dívky velmi pyšní a mají u nás velkou poklonu. Doufáme, že dívky získaly cenné zkušenosti.. Zimní liga je za námi a umístili jsme se velmi vysoko v tabulce ( 2 body za 1.místem). Dívky však nesmí usnout na vavřínech a pokračovat dále v práci, není totiž nic vyhráno, čeká nás ještě mnoho zápasů. Chceme vyzvednout výkon brankařky Chumanové, která podržela tým proti Hostouni, kdy chytla několik vyložených šancí. Pochvalu zaslouží i ostatní hráčky za výkon a přístup k utkáním. Na závěr bychom chtěli poděkovat rodičům, za příkladné chování při zápasech na rozdíl od rodičů ze soupeřových táborů."

AC Sparta Praha - Čestlice 3:4 (3:2)

sestava: Chumanová - Jankovská, Březinová, Horešovská - Ondračková, Šefraná, Herbrychová, Černá, Lagronová - Němečková, Truksová

branky: Němečková, Truksová, Chumanová

AC Sparta Praha - Podolí 22:2 (8:2)

sestava: Kvízová - Chumanová, Horešovská, Jankovská - Ondračková - Němečková, Cabalová, Černá, Landová

branky: 5x Němečková, 4x Horešovská, 3x Ondračková, 3x Chumanová, 2x Cabalová, 2x Landová, 2x Černá, 1x Jankovská

AC Sparta Praha - Hostouň 9:5 (3:5)

sestava: Chumanová - Horešovská, Březinová, Jankovská - Ondračková, Lagronová - Černá, Herbrychová, Truksová, Němečková

branky: 5x Truksová, 2x Němečková, 1x Ondračková, 1x Němečková

AC Sparta Praha - FC Přední Kopanina 5:1 (2:1)

sestava: Bursová - Třeštíková, Drahotová, Dvořáková, Repšová, Ch.Franzoni

branky: Třeštíková, Drahotová, Dvořáková, Repšová, Ch.Franzoni