Starší přípravka: výhra na turnaji i v přípravném utkání

12. 2. 2018 | 14:00zpět na seznam novinek

V sobotu se ve sportovní hale Třebeš odehrál dívčí turnaj starších přípravek.

FC Hradec Králové
MFK Trutnov
Lokomotiva Brno Horní Heršpice
SK Slavia Praha

Sparťanky měly pomalý rozjezd a ospalý začátek, ale zápas od zápasu se zlepšovaly. Hrálo se systémem 4+1, 1x18minut. Vyvrcholením turnajem bylo derby pražských "S". Oba týmy do vzájemného utkání všechny zápasy vyhrály. Děvčata ze Sparty od třetího zápasu začala více kombinovat a začala ukazovat svojí herní týmovou kvalitu. K vidění bylo spoustu pohledných akcí na jeden dotek s narážečkou a v defenzivě výborné bránění. Sparta sklidila pochvalu od diváků, svých trenérů i od trenérů soupeřů. V derby sice šlo o první místo, ale každé derby v každé kategorii má svůj náboj. Do utkání měla lepší vstup Sparta, kdy důrazem u branky Slavie míč doslova dotlačila za brankovou čáru Truksová, po výborném prodloužení hlavou od Němečkové. Po vystřídání prvních čtyřek sparťanky přidaly další dvě branky. Po hezkých akcích se prosadily Ondračková a Chumanová. Slavia nic nevzdala a akcí ze strany snížila na 1:3. Sparťanská bojovnice Březinová poté vybojovala míč ve středu hřiště a zvýšila stav utkání na 4:1 po pěkné individuální akci. Slavia střílela většinou z dálky a nepřesně. Pokud se chtěla Slavia ještě prosadit, musela spoléhat na Lucii Kroupovou, která vstřelila druhou slávistickou branku. Slavie více otevřela hru a obráncům utekla útočnice Černá, která zvýšila na 5:2. Do konce zápasu zbývaly dvě minuty, když velkou šanci měla opět Kroupová, ale skvělým vyběhnutím tuto akci přerušila Kvízová. Nezabránila však v poslední minutě Kroupové vstřelit třetí branku Slavie.

Sparta vyhrála nejen derby, ale i celý turnaj. Ovládla ho naprosto suverénně, jak výsledkově tak i herně a po zásluze mohla děvčata slavit. S podivem nezískaly dívky žádné individuální ocenění, nicméně týmový úspěch dívky těšil mnohem více.

Sestava AC Sparta Praha: Kvízová - Blechová, Horešovská, Vopatová, Březinová - Chumanová, Němečková, Ondračková, Černá, Truksová

Hodnocení trenéra Patrika Hebousse: "Mám z holek velkou radost. Ukázaly co v nich je a co umí. Na jejich výkony se muselo hezky dívat. Jsem moc rád, že mohu být součástí tak dobrého týmu. Na takovéto vítězství jsme již dlouho čekali a přišlo ve správný čas. Dívkám se rozhodně zvýší sebevědomí do dalších zápasů. Máme silného týmového ducha. Bojujeme jeden za všechny a všichni za jednoho, bojujeme za Spartu."

Starší přípravka sehrála další přípravné utkání na hřišti větších rozměrů.

Jejím soupeřem byli tentokrát chlapci z Řep. Již od počátku zápasu bylo vidět, že zápas bude ve vysokém tempu. Do utkání lépe vstoupil soupeř z Řep. Dívkám v prvním poločase chyběla přesnost v rozehrávce a všechny jejich akce končily ve středu hřiště. Do druhého poločasu nastoupila lépe děvčata, kterým se dařil přechod do útoku po stranách s následnými centry před branku. Zápas vyhrály sparťanky o jeden gól, i když utkání bylo velmi vyrovnané.

Sokol Řepy - AC Sparta Praha 4:5 (2:1)

Branky: 2x Rottová V., Březinová, Němečková, Horešovská
Sestava: Kvízová - Blechová, Horešovská, Březinová - Lagronová, Šefraná, Němečková, Černá - Herbrychová, V.Rottová, L.Franzoni, Ch.Franzoni, S.Mužíková

Hodnocení trenéra Patrika Hebousse: "S utkáním jsem byl spokojený až ve druhém poločase. V prvním poločase jsme vedli spoustu akcí středem a individuálně. Druhý poločas jsme hráli více po stranách a i výkon byl z naší strany více týmový. Pro dívky je každý zápas na hřišti pro mladší žáky velmi cenná zkušenost do budoucna a děkuji soupeři, že nám tuto možnost umožnil a byl nám dobrým soupeřem."