Starší přípravka se přetahovala o výhru s Královicemi

9. 10. 2017 | 16:09zpět na seznam novinek

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

V neděli odpoledne proti sobě nastoupily týmy starší přípravky Královic a Sparty. Před zápasem vydatně pršelo, ale trávník v Královicích byl dobře připraven na zápas. Do utkání vstoupila děvčata šťastněji a ujmula se vedení po střele Němečkové. Soupeř z Královic přidal na důrazu, začal bojovat a stav zápasu otočil na vlastní stranu a nutno dodat, že sparťanská obrana jim tento obrat velmi ulehčila, protože děvčata za sebou nechávala volné hráče. Sparťanky však nic nevzdaly, daly hlavy nahoru a začaly kombinovat na krátkou vzdálenost. Výsledkem jim byla velmi pohledná kombinace, na jejímž konci byla Lagronová, která vyrovnala stav zápasu na 2-2.

Do II. poločasu začala Sparta plnit také defenzivní úkoly a když velmi šikovní kluci z Královic našli cestu skrz naše obránkyně, tak jejich povedené střely pochytala vynikající Kvízová. Na dívkách bylo vidět, jak moc se snaží a koncentrují na hru, že párkrát sledovaly jen balon, ale už ne hráče za sebou.   Děvčata začala více komunikovat, čímž se začala lépe zajišťovat. Hráči Královic i Sparty hodně bojovali, oba týmy chtěly vyhrát. Další branku vstřelila Němečková, opět po hezké kombinaci ze strany a na vyrovnání za záda Kvízové doklepával hráč z Královic. Utkání bylo vyrovnané, ale to by nesměla být na hřišti Blechová, která se po kombinaci s Němečkovou a Chumanovou dostala k míči a z dálky nádherně trefila branku na zadní tyč. Golman Kralovic byl v tu chvíli bezradný, protože tuto střelu ještě nešťastně přizvedl královický obránce. Touto rozdílovou brankou také zápas plný urputnosti a bojovnosti skončil výhrou pro Spartu.

Královice - AC Sparta Praha 3:4 (2:2)

Branky: 2x Němečková, 1x Lagronová, 1x Blechová

Sestava: Kvízová - Chumanová, Horešovská, Březinová, Jankovská - Blechová, Ondračková, Němečková, Herbrychová, Lagronová

Hodnocení trenerů N.Stehlíkové a P.Hebousse: "Byl to skvělý zápas z obou stran. Královičtí hráli skvěle a jejich hra se mně líbila. Také jsme moc potěšeni, že děvčata komunikují na hřišti již plynule a že se také soustředí i na obranu a ne jen na útočení. Dívky měly spoustu šancí na to dát více branek, nicméně ty měly i Královice. Byl to vyrovnaný zápas, na těžkém terénu v chladném počasí, nikdo se nezranil a všichni máme radost z předvedené hry. Dnes musíme dívky moc pochválit a doufáme, že na tento výkon naváží v dalších zápasech a že se naše hra ustálí a nebudeme jako na houpačce."

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Mladší přípravka odehrála na UMT v Satalicích další mistrovské utkání. Soupeřem jim byl tým Bohnic. V sobotu se odehrával i další turnaj v Praze, kterého se nejmenší sparťanky také zúčastnily, proto odehrála děvčata zápas proti Bohnicím pouze v 7 hráčkách. Od první minuty se odehrávalo velmi bojovné utkání na obou stranách. Soupeř se dostal do vedení, vyrovnávací branku vstřelila Silvinka Bohatová. Slabší chvilku si vzala děvčata ve třetí třetině, kdy soupeř odskočil na rozdíl tří branek. Sparta se ale nevzdala, a vstřelila dvě branky. V poslední čtvrtině se děvčata dostala na rozdíl jedné branky, ale soupeř v posledních vteřinách upravil na konečných 5:7.

Trenér Martin Kazda: “Dnes musím děvčata moc pochválit. Celý zápas bojovala, nenechala soupeři ani metr. Dokonce jsme vstřelili 5 branek. Věřím, že hra děvčat půjde nahoru.“

AC Sparta Praha – Bohnice 5:7

Sestava: Franzoni Chiara, Franzoni Lara, Šubrtová Zuzana, Šubrtová Barbora, Bohatová Silvie, Šimečková Karla, Tesařová Denisa