Starší i mladší žákyně zvládly derby se Slavií

18. 3. 2018 | 20:46zpět na seznam novinek

Starší žákyně

V sobotu se odehrálo za velmi nepříznivého počasí derby v kategorii starších žákyň. Hráčky obou týmů zaslouží uznání za předvedený výkon. Oba týmy neměly kompletní kádr. Slavie měla hráčky na turnaji Development U-16, u Sparty bylo několik zraněných hráček.

Od samého začátku utkání sparťanky podaly velmi bojovný výkon. Na levé straně byla nebezpečná Radka Hlouchová, která se na začátku utkání dostala do dobrých příležitostí. V 11. minutě faulovala v pokutovém území brankařka Slavie Simonu Přílepkovou a rozhodčí nařídil pokutový kop, který Miriam Shomstein neproměnila. V 15´ kopala Slavia přímý kop z 18. metrů a střelu zastavilo břevno sparťanské brány. Ve 26. minutě Lenka Galbavá proměnila svůj samostatný únik ve vedení Sparty. Poločas skončil 1:0 pro domácí tým.

Ve druhém poločase se hra nezměnila. Hodně osobních soubojů, málo kombinace, kterou nedovolil těžký terén. Ve 38. minutě dostala přihrávku do úniku Shomstein, obešla brankařku a vstřelila druhou branku Sparty. Sparťanky hrály nadále velmi aktivně a dostávaly se ještě několikrát do úniku, ale výborně chytající a vysoko hrající brankařka soupeře jim vstřelení další branky nedovolila. V 58. minutě po špatné rozehrávce Sparty, využila chybu sparťanské obrany hráčka Slavie Tenkrátová a vstřelila kontaktní branku. Sparťanky bojovaly a nechtěly Slavii dovolit vyrovnat. V 65. minutě byla v úniku Lenka Galbavá, která mohla utkání rozhodnout, ale chyběly jí síly ke střelbě. Po závěrečném hvizdu rozhodčího si hráčky vítězství zasloužily a užily.

Komentář trenérky Haniakové: “Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu na pokraji regulérnosti. Jsem ráda, že moje hráčky přistoupily k utkání velmi bojovně a zodpovědně. Musím pochválit všechny hráčky, nejen na hřišti ale i na střídačce. Všechny žily utkáním. Měly jsme několik individuálních úniků, využily jsme pouze dva. Musím pochválit brankářku soupeře Kavkovou, která podala výborný výkon. Uznání zaslouží oba týmy za výkony v nepříznivém počasí.“

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 2:1 /1:0/

Branky: Galbavá 26´, Shomstein 38´

Sestava: Kožuriková, Fryčová, Galbavá, Loudová, Koptová, Švíbková, Tichá, Tomanová Ad., Tomanová An., Němcová, Přílepková, Pokorná, Nováková, Shomstein, Zahradníková, Dvořáková, Hlouchová

Mladší žákyně

V sobotu se mladší žákyně Sparty sešly k prvnímu mistrovskému utkání jarní sezony. Na úvod  je čekalo derby pražských „S“. Vzhledem k mrazivému počasí a těžkému terénu čekalo oba týmy těžké utkání. Ačkoli podmínky pro oba týmy byly stejné, na úvod se se zmrzlým povrchem lépe vypořádaly slávistky.

V úvodních deseti minutách byly u míče častěji, hrály jednodušeji. Naopak mladé sparťanky se snažily hrát kombinační  fotbal, který ale na tomto terénu nebyl tou správnou volbou. Míč jim odskakoval a klouzal od nohy, bylo zde mnoho nepřesností a zkrotit míč bylo téměř nemožné. Dívky Sparty si toto rychle uvědomily, hru zjednodušily a zatlačily soupeře na jejich polovinu. Od té doby bylo utkání pod taktovkou domácího týmu. Vytvářely si velké množství šancí, ze kterých do poločasu bohužel vytěžily pouze jeden gól.

Druhý poločas začal podobně. Mladší žákyně Sparty slávistky téměř k ničemu nepustily a přidaly druhou branku. Bohužel na druhý gól Sparty, slávistky okamžitě zareagovaly a po rychlém úniku vstřelily kontaktní gól. Děvčata Sparty se ale nezalekla a nadále byla lepším týmem a vstřelila další 3 branky. Tým Slavie ale bojoval do poslední minuty. Slávistkám se podařilo ještě vstřelit dva góly, které Sparta inkasovala velice lacině. Vzhledem k velice chladnému počasí byla gólmanka Kožuriková zmrzlá a o to těžší pro ni utkání bylo. Sparťanky si tři body již vzít nenechaly, z derby odcházely jako vítězky a navázaly tak na radost z vítězství starších žákyň.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 5:3 (1:0)

Komentář trenérů Klímy a Satrapové: „Utkání na takovém terénu bylo velice těžké. Holky se s tím ale nakonec velice dobře popraly a zaslouženě vyhrály. Škoda neproměněných šancí, ale to dívkám, vzhledem k podmínkám, nemůže nikdo vyčítat. Musíme pochválit holky za bojovnost, za dodržení taktických pokynů a za chuť bojovat. Některé hráčky nás dnešním výkonem velice potěšily.“

Branky: 2x Šťastná, Svobodová, Ostrá, Němcová

Nominace: Kožuriková - Machotová, Šermauerová, Svobodová, Hamplová, Šedivá, Masaříková, Němcová, Vokurková, Ostrá, Kratzmannová, Šťastná