Starší i mladší žákyně zvítězily nad Libercem

9. 4. 2018 | 6:19zpět na seznam novinek

Starší žákyně

Za slunečného počasí, bohužel na UMT, byl dalším soupeřem starších žákyň v lize Liberec. Kdo čekal jednostranné utkání, byl hlavně v I. poločase zklamán. Některé hráčky dostaly v tomto utkání zdravotní volno, proto jiné musely hrát na nezvyklých postech.

Nedodržování taktických pokynů, malý pohyb, dlouhé držení míče, nechuť se podřídit kolektivnímu pojetí znamenalo, že první branku Sparta vstřelila Anetou Rybínovou až ve 21.minutě. Do poločasu přidala po centru Simony Přílepkové druhý gól hlavou Maky Loudová. O přestávce přišlo důrazné a hlasité napomenutí trenérky. Ve druhém poločase se hra zlepšila a přišly i branky v síti Liberce. I když velké množství jasných šancí zůstalo neproměněných, nebo je vychytala výborná brankařka Liberce, celkové vítězství 10:0 přineslo velkou nespokojenost s přístupem hráček.

Komentář trenérky Haniakové: „Bohužel výkon hráček hlavně v I. poločase přinesl velkou nespokojenost s herním projevem, pohybem a hlavně proměňováním jasných šancí. Hráčky si musí samy uvědomit, že víkendový zápas by měl být odměnou za týdenní práci na trénincích a jenom na nich záleží, kolik odehrají minut v zápase. Výkon se ve druhém poločase sice zlepšil, padly hezké branky, ale celkový dojem ze zápasu už nezlepšil.“

AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 10:0 (2:0)

Branky: Rybínová 21´,Loudová 28´, 67´, Galbavá 41´,55´,62´,45´, Přílepková 49´, Hlouchová 56´, vlastní

Sestava: Kožuriková, Fryčová, Galbavá, Loudová, Koptová, Švíbková, Tichá, Přílepková, Pokorná, Nováková, Dvořáková, Hlouchová, Šťastná, Mašínová, Zahradníková, Rybínová

Mladší žákyně

Mladší žákyně bodovaly v obou zápasech

Mladší žákyně se v sobotu musely rozdělit na dva týmy. Jeden odehrál zápas v pražské soutěži proti Podolí a druhý proti žákyním z Liberce.

V Satalicích sparťanky od prvních minut nenechaly nikoho na pochybách, kdo je zde domácím týmem. I když se ne vždy přihrávky a kombinace povedly, tak jak by si hráčky přály, vstřelily v prvním poločase čtyři branky. Soupeř se snažil, bojoval, dostal se i díky chybám v obraně Sparty do několika dobrých šancí, ale branku nevstřelil. Druhý poločas měl stejný průběh jako první. Snaha Sparty o navýšení score přinesla opět nepřesnosti ve finální přihrávce, nepřipravenost střelby, hru bez pohybu. Sparťanky sice vyhrály velkým rozdílem, ale ve hře bylo hodně chyb na kterých se musí zapracovat. Pochvalu zaslouží střelkyně zápasu Radka Jakubů, která vstřelila 5 branek.

Komentář trenérů: “Vítězství nás těší. Ale na druhé straně, hráčky soupeře odehrály již zápas proti starším žákyním, tak jsme očekávali z naší strany kvalitnější výkon. Špatný pohyb, výběr místa, chyby v rozehrávce a neproměnění jasných šancí nás může v těžkých zápasech vytrestat. Hodně našich akcí končilo na dobře chytající brankařce Liberce.“

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 9:0 (4:0)

Branky: Jakubů 4´,22´,25´,40´,47´, Šťastná 25´,50, Masaříková 45´, vlastní

Sestava: Kožuriková, Galbavá, Machytková, Mašínová, Šermauerová, Trachtová, Kloudová, Kratzmannová, Šťastná, Pelíšková, Jakubů, Masaříková

Druhý zápas mladších žákyň

Mladší žákyně zahájily pražskou soutěž zápasem proti chlapcům z Podolí

Po pár minutách začaly sparťanky domácí přehrávat a vytvářet si dobré brankové příležitosti. Bohužel se nedařilo v koncovce, a tak si domácí po rohovém kopu vstřelily úvodní branku do vlastní sítě. Od té doby následovalo několik nebezpečných útoků sparťanek, ale nedařilo se volit nejvhodnější řešení v zakončení. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe chlapcům, kdy během dvou minut dokázali zápas otočit na 2:1. Naneštěstí za další dvě minuty už opět vedly dívky, kdy opět díky rychlým brankám Svobodové byl zápas opět otočen a do konce zápasu už v režii dívek.  Ty si vytvořily ještě několik dobrých šancí, ale dokázaly v tomto zápase vstřelit pouze jen 5 branek.

Hodnocení trenérů Klímy: „První poločas se holkám herně povedl, ale nedokázaly proměnit  dobré  jasné příležitosti. Na začátku druhého poločasu přestaly hrát aktivně a domácí toho využili. Holky hned přidaly a zápas rychle otočily a zaslouženě vyhrály. Škoda jen, že to takto nešlo od začátku zápasu a že nejsme více produktivní."

AFK Slavoj Podolí  AC Sparta Praha 3:5 (0:1)

Branky: 2x Svobodová, Ostrá, Machotová, Hamplová

SestavaMachotová, Svobodová, Šmídová, Vondrová, Ostrá, Hamplová, Hovorková, Šedivá, Vokurková, Nováková, Němečková