Starší i mladší žákyně zdolaly na úvod jara Plzeň

19. 3. 2017 | 17:25zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Vítězství starších žákyň v prvním jarním kole po dvou herně rozdílných poločasech

Celé utkání se hrálo za silného nepříjemného větru. Los určil, že první proti větru začínaly sparťanky. Hned v úvodu, v 5. minutě po rohovém kopu Plzně, se odvrácený míč dostal k neobsazené hráčce Plzně a zdařilá střela přes celou branku po zemi končí v síti Sparty - 0:1. Sparťanky se rychle otřepaly a převzaly vývoj utkání do svých rukou. Dobře kombinovaly a proti silnému větru získaly převahu. Dokázaly si vytvořit i gólové příležitosti. V 7. minutě Paulenová krásnou přihrávkou poslala k samostatnému nájezdu Šubrtovou, která nedokázala překonat dobře chytající brankářku Plzně. Ve 14. minutě nebezpečně střílela Šubrtová, ale brankářka hostí je i tentokráte lepší a střelu likviduje. V 18. minutě se karta obrací. Z levé strany u brankové čáry plzeňských hází Marcinková aut přesně na Šubrtovou, která se protlačila po brankové čáře před branku a nadvakrát dostala míč do sítě - 1:1.

Žákyně Sparty bojují a nadále drží hosty z Plzně pod tlakem. Odměnou byla vedoucí branka domácích, kterou vstřelila Eliška Pirklová. Ta vznikla špatným odkopem brankařky Plzně, Marcinková míč zachytila a přesnou přihrávkou našla Pirklovou, která si již věděla rady a uklidila ho do branky plzeňských - 2:1. Ještě ve 34. minutě, z ojedinělého útoku Plzně, přichází faul obránkyně Sparty, ale nebezpečnou střelu z přímého volného kopu likviduje Kubištová.

Do druhého poločasu přichází bohužel jiná Sparta. Ta tam je přesnost kombinace, pohyb bez míče. Jako by sparťanky doufaly, že vše zařídí silný vítr v zádech. Ten zařídil jenom to, že statečně bojující hráčky Plzně se do protiútoků nedostávaly příliš často ani příliš nebezpečně. Jalová hra Sparty samozřejmě nepřinášela šance ke vstřelení gólu, ba ani střelbu ze středních vzdáleností, která by se při silném větru dala očekávat. Rozháraný druhý poločas přinesl jenom ve 42. minutě šanci Paulenové. Její střelu obránkyně Plzně zablokovala. V 65. minutě Paulenová střílí v dobré pozici vedle branky hostí. V 70. minutě těžkou střelu Marcinkové vyráží plzeňská brankářka na roh. Ihned potom je zápas ukončen. Zápas velice dobře řídil rozhodčí pan Zíka.

Trenéři Haniaková a Valenta: Díky povětrnostním podmínkám bylo utkání spíše bojem. Bohužel stále se potýkáme u hráček s plněním taktických úkolů. V kabině hráčky vše chápou, na vše kývají a na hřišti je to jinak. Proto i rychlý první gól Plzně byl zbytečný a po našich chybách. Jsme rádi, že holky branka nepoložila. Bojovaly a zaslouženě do poločasu vstřelily dvě branky. Druhý poločas byl velmi špatný. I když Sparta měla převahu, hráčky chybovaly v přesnosti rozehrávky, špatně přistupovaly k soupeři. Vytvořily si i několik dobrých šancí, ale špatným řešením je ztratily. Proto si važme vítězství, které bylo těžce vybojované proti druhému týmu tabulky.“

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)

Branky Sparty:
Šubrtová, Pirklová
Sestava Sparty: Kubištová - Machová, Kadlecová, Novotná, Shomstein, Paulenová, Rybínová, Buryánová, Johnová, Šubrtová, Tomanová Aneta, Tomanová Adéla, Krebsová, Dozorcová, Pirklová, Marcinková.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Vydařený zápas i výsledek

Od úvodního hvizdu se oba soupeři do sebe zakousli a nepustili se do konce zápasu. Na první mistrovský zápas se hrál kombinační, fotbal doslova nahoru dolů. Sparta dokázala tvořit kvalitní rozehrávku a snažila se hledat skulinku na přehrání soupeře.

Každá z hráček, které nastoupily, odehrály své maximum a přispěly ke konečné výhře. Přesto, že výhra Sparty byla pouze o jednu branku, je nutné vyzdvihnout obě brankářky, které pochytaly spoustu kvalitních střel.

Trenér Puč: "Zápas byl opravdu těžký. Oba týmy chtěly vyhrát a tomu přizpůsobily způsob hry a nasazení. V náš prospěch hovořila kvalitní rozehrávka a trpělivost připravit si finální zakončení bez ztráty míče."

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)