Starší i mladší žákyně vyhrály ligové zápasy v Liberci

5. 6. 2017 | 13:15zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Vysoké vítězství starších žákyň v Liberci

Sparta po celý zápas hrála na polovině Liberce. Otázkou bylo pouze výše vstřelených branek. Do svého prvního zápasu nastoupily hráčky Dvořáková, Loudová, Trikalová a Švíbková, které jsou mladší žákyně. Nezklamaly a dokonce Dvořáková vstřelila dvě branky.

Trénéři Haniaková a Valenta: "Jednostranné utkání, ve kterém padaly pěkné branky, které vstřelilo více hráček. Bohužel některé výborné brankové příležitosti hráčky řešily nezodpovědně a trestuhodně."

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 0:28 (0:15)

Sestava: Podhráská, Trikalová, Novotná, Pirklová, Doskočilová, Krebsová, Dvořáková, Loudová, Švíbková, Pokorná, Galbavá, Rybínová, Marcinková, Šubrtová, Buryánová, Laudinová

Poslední zápas v soutěži starších žáků a vítězství

Přestože se utkání hrálo za stálé převahy Sparty, nelze říci, že výkon družstva byl dobrý. Děvčata byla bez pohybu a s hodně nepřesnostmi v kombinační hře.

Hned v úvodu zahrozila Šubrtová. Již ve 4. minutě zahrála přesný rohový kop na zadní tyč Marcinková. Zde ideálně naběhla Šubrtová, bohužel špatně vyřešila jasnou šanci. V 10. minutě Mrázková šikovně prostrčila Šubrtové a ta proti vyběhnuvšímu brankáři proměnila 1:0 pro Spartu.

Dále se hrálo za převahy sparťanek, ale jen k hranici velkého vápna. Hosté se do šance dostali středem obrany. V 17. minutě Kubištová včas vyběhla a střela mířila vedle branky. Ve 21. minutě Šubrtová z úhlu nastřelila prudkou ranou břevno. Vedení Sparta pojistila v poslední minutě prvního poločasu. Marcinková centruje z pravé strany, míč brankáři vypadl z ruky a dobíhající Shomstein doklepla do sítě – 2:0.

Druhý poločas nepřinesl mnoho zajímavého. Bohužel došlo k nepříjemnému zranění hráčky hostí. Šance přišly až v závěru zápasu. V 66. minutě likviduje šanci Hájů Kubištová na roh. V 69. minutě šanci Rybínové kryje brankář hostí a v 70. minutě opět Kubištová chytá šanci hostí.

Trenérka Haniaková:Zápas, který nenadchl. Nemůže být výmluvou, že se utkání hrálo za velkého vedra. Utkání chyběla z naší strany větší kvalita. Špatné řešení situací, větší pohyb, přesná přihrávka a kvalita v zakončení. Soupeř nás přehrával kombinačně ve středu hřiště a rychlými protiútoky zaměstnával naši obranu. Musím pochválit za výkon Terezku Machovou a Anetu Buryánovou, které podaly kvalitní výkon.

Sparta Praha - FC Háje Jižní Město 2:0 (2:0)

Branky Sparty: Šubrtová 1, Shomstein 1.

Sestava Sparty: Kubištová – Tomanová Aneta, Marcinková, Dozorcová, Krebsová, Shomstein, Rybínová, Machová, Buryánová, Kulhánková, Pirklová, Mrázková, Procházková, Tomanová Aneta, Šubrtová, Novotná L.

Soudcoval pan Martin Krob.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Druhé místo v tabulce chtěly mladší žákyně potvrdit dobrou hrou. Trenéři požadovali od hráček aktivitu hned od samého začátku, dobře a přesně kombinovat a samozřejmě dostat se do přesného zakončení. Liberec bránil, zhušťoval střed a pokud naše kombinace postrádaly přesnost, končila naše snaha na kopačkách domácích. Sparta si držela tempo hry a nepropadala panice. Do druhého poločasu si mladé sparťanky přinesly lepší kombinaci, více dravosti a častější zakončení.

Trenéři Puč a Lodeová: "Chtěli jsme podat dobrý týmový výkon. Přestože jsme díky nepřesnosti v některých situacích přicházeli o míče, bylo cítit že snaha přehrát soupeře panovala po celou dobu hry. Zároveň jsme spokojeni že holky se snažily plnit naše úkoly a že odvedly slušný výkon a soustředily se na kvalitu naší hry a nepropadly tlaku, kolik vstřelíme branek."

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 0:5 (0:3)

Branky: 20.,53.Dvořáková,27.Kratzmannová,29.Koptová,58.Loudová

Sestava: Trikalová - Švíbková, Dvořáková, Loudová, Kratzmannová, Saidlová, Přikrylová, Koptová, Trachtová, Hamplová, Šťastná, Mašínová

PŘÍPRAVKA

SK Slovan Kunratice - AC Sparta Dívky 5:9 (1:3)

Kunratice zatím nepoznaly v soutěži porážku, tak chtěly v této sérii pokračovat. Sparťanky však byly proti. Bohužel na zápas nedorazila brankařka, tak do brány nastoupila hráčka z pole. Sparta měla skoro celý zápas měla převahu a soupeř trestal a střílel góly po  chybách, která děvčata hlavně v rozehrávce vytvořila . Soupeř měl nejlepšího hráče v bráně, který vychytal sparťankám hodně šancí,  které si dívky vykombinovaly.

Hodnocení trenéra Petra Bogara: "Do zápasu jsme vstupovali soustředěně a od začátku až do konce zápasu jsme byli ve všech činnostech lepší než soupeř. Góly jsme dostávali po našich chybách, hlavně po špatné rozehrávce."

Sestava: Herbrichova, Blechova, Ondráčková, Šubrtová B, Šubrtová Z, Březinová, Lagronova, Chumanova

Góly: 4 Herbrichova, 3 Chumanova, 2 Blechova