Starší i mladší žákyně porazily Hradec Králové

29. 5. 2017 | 0:21zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Povinné vítězství

V předposledním kole nadstavbové části 1. ligy starších žákyň zavítal do Satalic Hradec Králové. Úřadující mistr potácející se u dna tabulky.

Již ve 2. minutě přihrála Pirklová Šubrtové, která obešla brankářku a do prázdné branky střílí první branku zápasu. V této chvíli nikdo na hřišti by nevěřil, že v prvním poločase to bude branka jediná. V 5. minutě střelu Rybínové vyráží na roh brankářka Hradce. V 9. minutě pálí těsně nad branku soupeře Paulenová. Ve 20. minutě dlouhou křížnou přihrávkou na zadní tyč neproměnila Marcinková, Šubrtová ve skluzu na míč nedosáhla. Po rohu Paulenové ve 29. minutě Buryánová ze dvou metrů hlavou střílí nad břevno branky hostí. Přes trvalý tlak sparťanek zůstalo skóre prvního poločasu velice hubené.

Druhý poločas pokračoval stejně jako první. Trvalý tlak Sparty a úporně se bránící hráčky Hradce Králové. Ve 43. minutě přihrává Machová Šubrtové, která obešla dvě protihráčky a zvýšila na 2:0. Ve 46. minutě Galbavá uniká po pravé straně a její přihrávku tečuje Šubrtová do branky 3:0. Ve 48. minutě tvrdě pálí Kadlecová a vyraženou střelu doráží do branky Rybínová. 52. minuta přináší kiks brankářky Hradce a Shomstein „pálí“ z dálky a míč přes ležící brankářku doskákal do sítě – 5:0. A ještě v 52. minutě na 6:0 zvyšuje Marcinková po přihrávce Rybínové. V 63. minutě Shomstein konečně tvrdou střelou zvyšuje na 7:0. A o minutu později podtrhává konečný účet krásnou střelou z dálky do pravého horního růžku Buryánová.

Trenéři Haniaková a Valenta:Bohužel v I.poločase nám rychlá branka spíše uškodila. I přes velkou převahu jsme nedokázali naše šance proměnit v branky. Musíme však přiznat, že soupeř v této fázi hrál velice dobře. Ve II.poločase jsme začali soupeře kondičně přehrávat a padaly i pěkné branky.“

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové 8:0 (1:0)

Branky Sparty: Šubrtová 3, Shomstein 2, Rybínová1, Marcinková1, Buryánová 1 .

Sestava Sparty: Kubištová, Trikalová – Doskočilová, Marcinková, Kadlecová, Pirklová, Shomstein, Rybínová, Machová, Buryánová, Paulenová, Galbavá, Mrázková, Pokorná, Fryčová, Šubrtová, Frolíková, Johnová.

Soudcoval pan Roman Mesežnikov.

Cenná remíza se staršími žáky z Hrdlořez

V neděli ve velkém vedru od 13 hodin čekal na starší žákyně velmi dobrý soupeř z Hrdlořez. Na podzim v Hrdlořezích sparťanky prohrály nešťastně 2:0. Přes zimu však chlapci zesíleli a vyrostli. Spartu čekal v neděli těžký zápas.

Od prvních minut bylo utkání vyrovnané. Soupeř byl rychlý, důrazný ale děvčata hrála velmi zodpovědně a nenechala chlapce kombinovat. Ve 12. minutě nakopla míč Aneta Rybínová a k překvapení všech, míč skončil v bráně soupeře. Bohužel radost vydržela pouze do 16. minutě, kdy útočník přetlačil naše obránkyně a vyrovnal na 1-1.

II. poločas a ve 40.minutě nechala Sparta vystřelit soupeře a se špatným postavením brankařky soupeř vedl 2-1. Než se sparťanky srovnaly, Hrdlořezy udeřily potřetí. Ve 45. minutě utekli obraně a zvýšily na 3-1.

Sparta se však nepoložila. Po pravé straně utekla Marcinková a centrem našla na zadní tyči Anetu Tomanovou, která snížila na 2-3. Děvčata bojovala a soupeř chtěl vyhrát. V poslední minutě si míč navedla Míša Mrázková a krásnou střelou z 18 metrů vyrovnala zaslouženě na 3-3. Po rozehrávce rozhodčí utkání ukončil.

Trenéři Haniaková a Valenta: "Remízy si velmi vážíme. Holky ukázaly, že se dovedou poprat a otočit výsledek. Utkání pro ně nebylo jednoduché. Velké vedro a ambiciózní ale slušně hrající soupeř. Na jaře jsou všechna utkání proti klukům velmi náročná. Ale dnes se holky nevzdaly a utkání kolektivně odbojovaly. "

Sestava: Kubištová, Podhráská, Procházková, Machová, Buryánová, Johnová, Novotná, Kadlecová, Krebsová, Dozorcová, Mrázková, Shomstein, Tomanová An, Tomanová Ad., Marcinková, Rybínová,

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Sparťanky na domácím hřišti přivítaly hráčky Hradce Králové. Po dlouhé době nastoupily v plné sestavě.

Úvod utkání byl ale poněkud chaotický. Nepřesnými přihrávkami si Sparta komplikovala rychlé přechody do útoku a dávala tak prostor hostům z Hradce. Během prvního poločasu děvčata několikrát vystřelila a prověřila kvality hostující brankářky. Střely brankařka vyrazila pouze na roh.

Do druhého poločasu sparťanky vstoupily s touhou po vítězství. Zlepšily svou hru, zpřesnily přihrávky, včas dostupovaly a zrychlily přechody do útoku. Tento způsob hry se žákyním Sparty vyplatil. Ve 45. minutě se brankářka hostí ocitla v tísni a svou chybnou rozehrávkou na střed hřiště zajistila jednobrankové vedení Sparty, kdy se k míči dostala Loudová a přesnou střelou umístila míč do prázdné brány. Netrvalo dlouho a sparťanky se radovaly podruhé. Po krásné kombinační akci uklidila míč za záda hradecké brankářky svou druhou brankou opět Loudová.

Hostující hráčky měly pár šancí, které ale domácí brankářka Trikalová bez potíží vychytala. Hráčky Sparty si výsledek do konce utkání pohlídaly a zaslouženě získaly cenné tři body.

Trenérka Lodeová:Do utkání jsme vstoupili s tím, že chceme vyhrát. Věděli jsme, že se Hradec bude snažit dlouhými nákopy na útočnice rychle vstřelit branku. My jsme se dobře na toto utkání připravili. Oceňuji přístup k zápasu a touhu po vítězství. Přála bych si, aby hráčky do dalších utkání nastupovaly se stejným nasazením. Za dnešní týmový výkon jim děkuji.

AC SPARTA PRAHA – FC HRADEC KRÁLOVÉ 2:0 (0:0)

Branky Sparty: 45´ a 50´Loudová

Sestava Sparty: Trikalová – Švíbková, Ostrá, Saidlová, Kratzmannová, Přikrylová, Dvořáková, Hamplová, Loudová, Trachtová, Šťastná, Mašínová