Starší a mladší žákyně vyhrály v Plzni

1. 5. 2017 | 17:54zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Vysoká výhra na hřišti druhého týmu tabulky

V dalším zápase nadstavbové části 1. ligy starších žákyň zavítala Sparta do Plzně. K soupeři vždy nebezpečnému, kousajícímu, s několika velice dobrými hráčkami v sestavě.

Utkání začaly lépe sparťanky. Více pobývaly na polovině soupeře, i když mírná převaha k brankovému vyjádření nevedla. A co neobstaraly hráčky Sparty, vykonala obránkyně domácích. V 9. minutě centr levé strany špatně odhadla a zasáhla míč rukou v pokutovém území. Soudce nezaváhal a nařídil pokutový kop. K míči se staví Šubrtová a nekompromisně získává vedení 0:1. Hned po minutě opět u míče Šubrtová a z dvaceti pěti metrů pálí těsně vedle. V 17. minutě šance Šubrtové, zakončení míří vedle branky. V 18. minutě naopak Šubrtová připravuje šanci Rybínové, která střílí míč poněkud lajdácky nad branku domácích. A ihned po rozehrání připravila míč pro Šubrtovou Galbavá a zvyšujeme na 0:2. Ve 23. minutě ve sprinterském souboji se dvěma obránkyněmi Galbavá přehazuje brankářku a bohužel s ní i branku.

24. minuta a přichází faul na Anetu Tomanovou v pokutovém území, ale soudce usoudil, že zákrok byl čistý. Ve 31. minutě vypracovala Šubrtová šanci pro Galbavou a ta je nekompromisní – 0:3. A ještě ve 33. minutě opět Šubrtová přihrává Galbavé a Sparta vede v poločase 0:4.

Ve II. poločase se sparťanky zlepšily a svým hostitelkám nedaly už nejmenší šanci na zvrat. Bohužel některé hráčky si v zakončení počínaly velmi nesoustředěně. Např. Rybínová během 20 minut spálila čtyři gólové šance. V 65. minutě si spravila chuť a připravila gól pro Marcinkovou – 0:5. V další minutě Aneta Tomanová vypracovala šanci pro Šubrtovou a je to 0:6. V 60. minutě je na konci krásné akce z hloubi pole Rybínová a konečně střílí gól – 0:7. Ve 27. minutě Šubrtová z otočky pálí těsně nad branku Plzně a v další minutě Marcinková z pětadvaceti metrů těsně míjí levý horní růžek branky domácích. 66. minuta a krásná kombinace sester Tomanových vede k osmé brance. Skóre zápasu uzavírá Rybínová, když vystihla chybu v domácí obraně.

V 70. minutě dochází i na šanci Plzně. Po kopu z rohu střelu hlavou z pěti metrů bravurně likviduje Trikalová a v zápětí je konec zápasu. Utkání soudcoval dobře pan Radek Schveinert.

K utkání jsme přistoupili s respektem. V I.poločase jsme nepodali kvalitní výkon, míč hráčky neposlouchal, chyběl pohyb, dobrý nápad. Přesto jsme v poločase vedli 4:0. Po domluvě se v druhém poločase zlepšila hra. Hlavně díky sester Tomanových. Podržely míč a nacházely dobré řešení pro ostatní hráčky. S dobrou hrou začaly padat i pěkné branky. Výhra je vysoká, ale musíme si uvědomit, že Plzeň měla v tomto zápase hodně hráček, které mohou ještě nastoupit za mladší. Některé hráčky si však musí uvědomit, že ne vždy budou mít tolik šancí na vstřelení branky. A pokud k tomu budou přistupovat ležérně, může se to vymstít,“ řekli k zápasu trenéři.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:9 (0:4)

Branky: Šubrtová 3, Galbavá 2, Rybínová 2Marcinková 1, Tomanová Aneta 1.

Sestava Sparty: Kubištová, Trikalová – Machová, Kadlecová, Shomstein, Paulenová, Rybínová, Johnová, Šubrtová, Tomanová Aneta, Tomanová Adéla, Pirklová, Marcinková, Galbavá, Mrázková.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Od první minuty se děvčatům Sparty podařilo držet taktovku hry. Hrála přímočaře s úkolem  vytvořit si co nejvíce příležitostí, jak ohrozit branku domácích. Pražankám se poměrně brzo podařilo vstřelit vedoucí branku. Tlak Sparty vydržel až do poločasu.

Do druhé poloviny vstoupila naopak útočně Plzeň. Sparťanky v rudých dresech pozorně bránily, později vyrovnaly hru a dokázaly vstřelit i druhou branku. Až do konce zápasu se hra přelévala a nakonec vyhrál tým, který si dokázal vytvořit více šancí ze kterých skóroval.

Trenéři Puč, Lodeová: "Jsme rádi, že se holky z minulé prohry otřepaly a chtěly po celou dobu zápasu bojovat o výhru.Přesto že jsme se nevyvarovali chyb v naší hře, vždy jsme dokázali nasazením odčinit chyby.Jeden z důvodů proč jsme zvítězili."

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 13´ Dvořáková, 35´ Ostrá

Sestava Sparty: Trikalová - Švíbková, Dvořáková, Ostrá, Saidlová, Koptová, Kratzmannová, Šťastná, Přikrylová, Hamplová, Mašínová