Starší a mladší žákyně si doma poradily s Plzní

6. 11. 2017 | 16:58zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Před týdnem v Pardubicích se zápas starším žákyním nevyvedl.  Proto v sobotu chtěly neúspěch napravit v zápase proti Plzni. Bohužel nemohly počítat se zraněnou Niki Nedvědovou a ještě před zápasem se při rozcvičení zranila Lucka Laudinová Do utkání sparťanky vlétly. Již ve 2.minutě se ocitla Simona Přílepková sama před brankařkou, ale  včasným vyběhnutím plzeňská brankařka zabránila vstřelení gólu. Na hráčkách Sparty byla vidět velká chuť se dnes o vítězství poprat. Ale Plzeň se ukázala jako velmi dobrý tým. Hráčky vysokých postav velmi dobře bránily , snažily se o rychlé protiútoky. V bráně měly výbornou brankařku Pančochovou, která pochytala hodně šancí Sparty. Poločas skončil 0:0.

Ve druhém poločase  se průběh  hry nezměnil. Domácí hráčky stále bojovaly a snažily se o vstřelení  vedoucí branky. To se jim povedlo až v 50.minutě, kdy po pěkné kombinaci se prosadila Aneta Rybínová. Plzeň se nevzdala a snažila se o vyrovnání. Ale i sparťanky si vypracovaly dobré šance,které bohužel neproměnily. V poslední minutě zůstala nehlídaná Aneta Rybínová na půlce hřiště a své sólo proměnila  v druhý svůj ,ale i sparťanský gól.

Trenérka Haniaková: "Dnes mám radost nejen z vítězství, ale hlavně z přístupu hráček k utkání. To bohužel chybělo minulý týden v Pardubicích. Plzeň dnes podala velice dobrý výkon. Velmi dobře bránila a snažila se stále útočit. Proto byl dnes vidět velmi dobrý fotbal této věkové kategorie. Trochu mrzí neproměňování šancí. Ale za dnešní výkon musím všechny hráčky pochválit."

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 2:0 /0:0/

Střelkyně: Rybínová Aneta 50´, 72
Sestava: Trikalová, Fryčová, Galbavá, Loudová, Koptová, Švíbková, Tichá, Rybínová, Tomanová, Němcová, Přílepková, Shomstein, Frolíková

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Další výhra v 1. lize mladších žákyň

V sobotu čekal mladší žákyně Sparty náročný den. Děvčata absolvovala dvě těžká utkání za sebou. Hodinu před polednem se utkaly dívky na domácím hřišti v Satalicích s Plzní. Utkání začalo veseleji pro sparťanská děvčata, když se již v 6. minutě trefila Šedivá. Hra se pak přelévala ze strany na stranu. Oba týmy úspěšně kombinovaly, ale také zodpovědně bránily. Hráčky obou týmu byly důrazné a žádný míč pro ně nebyl ztracený. Do poločasu již branka nepadla a do šaten se tedy šlo za stavu 1:0. Začátek druhého poločasu byl opět radostnější pro domácí. Po odpískaném faulu před bránou Plzně si postavila míč na přímý kop Šedivá, kterou nezastavila ani plzeňská zeď,  nezmýlila a zvýšila skore na 2:0. Plzeňské hráčky párkrát zahrozily povedenou kombinací či střelou z dálky, ale brankářka Kožuriková svůj tým podržela. Sparta poté zvyšovala tlak a v 51. minutě   přidala  třetí branku  střelou ze střední vzdálenosti Ostrá. Do konce zápasu se stav utkání nezměnil a tak si mohly hráčky Sparty připsat další 3 body.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: "Zápas s Plzní patřil k těžším zápasům sezony. Holky přistoupily k zápasu zodpovědně a neponechaly nic náhodě. Stále máme na čem pracovat, ať už jsou to individuální dovednosti hráček, herní kombinace či zakončení. Na druhou stranu vidíme, že naše hra se od prvního zápasu zkvalitnila a některé hráčky se individuálně zlepšily, což nás těší."

AC Sparta Praha x FC Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)

Branky: Šedivá 2x, Ostrá
Sestava: Kožuriková - Šermauerová, Kloudová, Machotová, Kratzmannová, Ostrá, Masaříková, Hamplová, Šedivá, Pelíšková, Šmídová, Šťastná

Prohra se Slavojem Vyšehrad

Po výhře v Satalicích se mladší žákyně Sparty rychle přesouvaly k dalšímu utkání pražské ligy s hráči FC Slavoj Vyšehrad. Většina dívek měla již jedno těžké utkání v nohou a prostor na odpočinek mezi jednotlivými utkáními příliš nebyl.  Navíc dívky čekal soupeř z přední části tabulky a také těžký terén, se kterým se ale musely vypořádat oba týmy. Vstup do utkání vyšel lépe domácím, když během prvních patnácti minut vedli chlapci 2:0. Kontaktní gol po chybě domácího hráče vstřelila za Spartu Pelíšková. Další minuty se odehrávaly v režii spíše domácího týmu. Mladé sparťanky na těžkém terénu bojovaly statečně, ale vytvářely zbytečné chyby, kterých chlapci využili. Poločas tak skončil 5:1. Ve druhém poločase dívkám začaly docházet síly. I přesto několikrát zahrozily, bohužel jim nevyšla finální fáze. Sparťanky bojovaly statečně až do konce utkání a nic nevypustily. Bohužel pro ně, zůstaly tři body Vyšehradu.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: "Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Navíc dnes holky hrály druhý zápas a tento na takto těžkém terénu. I přesto musíme holky pochválit za bojovnost. Dobrý soupeř této soutěže nám ukázal svoji sílu a v osobních soubojích dominoval. V utkání se vyskytly bohužel také naše chyby, ze kterých chlapci těžili. Holkám patří pochvala za to, že zápas nevypustily a snažily se až do konce."

FC Slavoj Vyšehrad x AC Sparta Praha 9:1 (5:1)

Branky: Pelíšková
Sestava: Vondrová - Šedivá, Šmídová, Šermauerová, Šťastná, Machotová, Kratzmannová, Ostrá, Pelíšková, Masaříková, Mašínová, Hovorková, Kožuriková