St. a ml. žákyně: poslední víkend v listopadu patřil zimní lize

27. 11. 2017 | 13:57zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

O víkendu sehrály starší žákyně 1.kolo zimní ligy, kterou pořádají FC Háje. Soupeřem byli chlapci z Jesenice.

Začátek utkání byl velmi neurovnaný. Sparťanky se nemohly dostat do kombinace, zbytečně nakopávaly míče a kazily přihrávky. Přesto první šanci Sparty, proměnila ve vedoucí branku Galbavá. I když si děvčata  vytvořila herní převahu a i několik dobrých příležitostí, další branku do poločasu nepřidala.

Druhý poločas už Sparta začala hrát svoji hru. Zrychlila pohyb, zpřesnila hru a dostala Jesenici pod velký tlak. Na pravé straně neúnavně pracovala Klára Ducháčková, která byla nejlepší hráčkou na hřišti. Odměnou byly góly, které začala Sparta proměňovat. V 41.minutě po přihrávce Ducháčkové, doráží Rybínová.  V 45. a 48. minutě dvě branky a svoji třetí střílí Lenka Galbavá. Na 5:0 zvyšuje opět Rybínová. Šestou a nejhezčí branku utkání dala Klárka Ducháčková, která levou nohou vymetla "šibenici".

Trenérka Eva Haniaková: "Dnešní výkon proti snaživému soupeři nebyl v prvním poločase kvalitní. Děvčata jsou bez pohybu,  bojí se hrát, nejdou  do soubojů, kazí hodně přihrávky. a co mě hodně mrzí, že absolutně neplní dané úkoly. Ve druhém poločase se hra zlepšila a začali jsme střílet i góly. Pochvalu zaslouží  Ducháčková,  Hlouchová, Tomanová a Shomstein."

AC Sparta Praha - Jesenice 6:0 /1:0/

Sestava: Trikalová, Koptová, Fryčová, Švíbková, Hlouchová, Ducháčková, Tomanová, Shomstein, Loudová, Galbavá, Rybínová, Pokorná, Laudinová, Přílepková

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Poslední víkend v listopadu patřil zimní lize mladších žákyň.

V sobotu měly na programu mladší žákyně Sparty jeden zápas zimní ligy. Proti dívkám se postavili chlapci z Unhoště. Zpočátku zápasu hrály oba týmy velice opatrně. Po deseti minutách začaly ale mladé sparťanky diktovat tempo hry. Dívkám se dařila  kombinace po stranách, čehož využila dvakrát Ostrá, která se nemýlila v zakončení. Obrana Sparty chlapcům z Unhoště příliš nedovolila dostávat se do šancí. Naopak Sparta využila rychlých protiútoků, ze kterých skórovala Pelíšková a dvakrát Kratzmannová. Na začátku druhého poločasu sparťanky prvních deset minut zaspaly a chlapci je za  jejich pasivitu a laxní přístup potrestali. Dívkám chvíli trvalo dostat se opět do zápasu, ale chvilkovou krizi týmovým výkonem překonaly. V posledních minutách zápasu přidala branku ještě krásnou střelou z dálky Trachtová. Tím uzavřela výsledek na konečných  6:1 ve prospěch Sparty.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: "Potěšily nás určité individuální výkony některých hráček, které během sezony výkonnostně rostly. Dnes svoji formu potvrdily a věříme, že si formu udrží i nadále. S celkovým výkonem již tolik spokojeni nejsme. Občas jsme se přizpůsobili hře soupeře a dělali zbytečné hrubé chyby. Během zimy chceme na nedostatcích zapracovat."

TJ Unhošť 06 – AC Sparta Praha 1:6 (0:4)

Branky: Ostrá 2x, Kratzmannová 2, Pelíšková, Trachtová

Sestava: Kožuriková - Ostrá, Kratzmannová, Šťastná, Trachtová, Mašínová, Galbavá, Hovorková, Pelíšková,  Hamplová, Hujerová, Vokurková

V neděli pokračovala zimní liga dvěma zápasy

V dopoledním zápase se dívky Sparty utkaly s týmem SK Motorlet. Vstup do zápasu se dívkám vůbec nepovedl. Sparťanky se nemohly dostat do tempa zápasu, neudržely míč, nedařily se jim kombinace a ani zakončení. Chlapci byli oproti sparťankám důraznější a prokázali větší chuť hrát. Také proto vedli chlapci po 20 minutách hry o dva goly. Nový vítr přinesla svým golem Ostrá, která skore snížila. Do poločasu se ještě trefila Nováková a fanoušci Sparty věřili, že druhý poločas bude ze strany dívek mnohem lepší. Bohužel se tak nestalo. Chlapci naopak přidali ještě jednu branku a zaslouženě vyhráli.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: "S výkonem nejsme vůbec spokojeni. Holky vůbec nedbaly našich pokynů, nebyly důrazné a snadno se nechaly obehrát. Mnoho slibných kombinací skončilo neúspěchem právě kvůli jejich nedůslednosti."

SK Motorlet Praha 07 – AC Sparta Praha 3:2 (2:2)

Branky: Ostrá, Nováková

Sestava: Kožuriková- Machotová, Masaříková, Pelíšková, Šmídová, Ostrá, Kloudová, Nováková, Jankovská, Blechová, Málková, Horešovská, Marinská, Strašíková

Druhým odpoledním soupeřem byli chlapci z Xaverova. Po nevydařeném dopoledním zápase měly dívky co napravovat. Během pauzy mezi zápasy dívky nabraly sílu a do druhého zápasu nastoupil úplně jiný tým, než  dopoledne. Dívky od první minuty hrály velice aktivně, roztahovaly hru a využívaly celou šířku hřiště. Individuální výkony byly uspokojivé a díky tomu vzrostl také výkon týmový. Dívkám se dařilo jednoduše kombinovat a především zakončovat. Během 15 minut byl výsledek 2:0 ve prospěch Sparty. Pak ale dívky usnuly na vavřínech a během dvou minut chlapci vyrovnali na 2:2. Odpovědí na vyrovnaní  byl branka Novákové, které zvyšovala na 3:2. Pak se s góly roztrhl pytel a dívky do poločasu skórovaly ještě dvakrát.  Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu, ale chlapci příliš sparťanskou obranu nepotrápili. Dívky do konce zápasu přidaly ještě dvě branky a slavily výhru. Nutno ale podotknout, že skore mohlo být ještě vyšší ve prospěch Sparty, kdyby dívky proměnily veškeré šance.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: "Oceňujeme, že holky ve srovnání s dopoledním zápasem hrály zodpovědně a aktivně. Zjednodušily hru, přechodová fáze byla rychlejší a nebály se také vystřelit z dálky. I přesto víme, že je na čem pracovat. Ať už se to týká individualit či celkového herního projevu."

AC Sparta Praha – SC Xaverov 07 7:3 (5:2)

Branky: Kloudová 2, Strašíková, Marinská, Horešovská, Nováková, Pelíšková

Sestava: Kožuriková - Machotová, Masaříková, Pelíšková, Šmídová, Kloudová, Nováková, Jankovská, Blechová, Málková, Horešovská, Marinská, Strašíková