AC Sparta Praha

Specialistka na rychlé góly v derby

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

4. 11. 2017 | 17:08zpět na seznam novinek

Mezi Spartou a Slavií panuje vzájemná animozita. Dlouholeté sparťanské záložnici Markétě Ringelové atmosféra derby vyhovuje a na důležité zápasy se vždy velmi namotivuje.

V jednom z loňských derby se Ringelová trefila už ve 14. minutě. Letos v prvním derby sezóny česká reprezentantka ve 13. minutě jeden gól sama vstřelila a poté vybojovala penaltu. Dnes proti Slavii (reportáž z utkání zde) hned v první minutě připravila gól spoluhráčce Staškové.

 

Jak jsi viděla úvod utkání?

Začátek zápasu byl od nás velice dobrý. Ta gólová akce v 1. minutě byla od samého počátku, od obrany až po zakončení výborná. Ale paradoxně si myslím, že ten vedoucí gól nás potom nepostavil úplně do role tvůrce hry, že spíše po chvíli převzala otěže Slavia. První poločas nás určitě přehrávala.

Iva Mocová mohla ale v 16. minutě zvýšit na 2:0…

Jo jo, ale to byla asi vzápětí po gólu jedna jediná naše vážnější akce. Jinak jak říkám, první poločas si myslím, že Slavia byla lepší.

Poločas byl 1:1. Tři minuty po přestávce pak šla do vedení Slavia…

Něco jsme si v kabině řekli, bohužel jsme však dostali gól. Ale zase paradox - dostali jsme gól a od té doby jsme začali hrát my. Budeme se to muset naučit nějak nastavit v hlavách, abychom hráli od začátku až do konce naši hru. Protože když ji hrajeme, tak to pak na tom hřišti vypadá jinak. Když si ale necháme vnutit hru soupeře, tak to pro nás není vůbec dobře.

V závěru zápasu jsme měli velké šance. Myslíš si, že jsme ten zápas mohli nakonec vyhrát?

Určitě ano. Závěr zápasu patřil jednoznačně nám, zvládli jsme ho velice dobře. Škoda jen, že jsme některé šance a některé nájezdy na branku nedokázali proměnit.Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři