AC Sparta Praha

Sparťanky ze starší přípravky vyhrály kvalifikační turnaj E.ON v Humpolci

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ženy

9. 5. 2017 | 18:06zpět na seznam novinek

Jako první dívčí tým si hráčky sparťanské starší přípravky zahrají velké finále, které se uskuteční v září za účasti nejlepších 40 týmů z celé ČR a i několika zahraničních týmů, např. chlapců z Monaka. Kvalifikace v Humpolci se mimo sparťanek zúčastnily také dívky z Brna Horních Heršpic, které obsadily celkové 10. místo.

Hráčky starší přípravky předehrávaly ve čtvrtek zápasy, v kterých oba týmy prohrály. V obou zápasech byl průběh velmi podobný a hráčkám se vůbec nedařilo střelecky.

V neděli se hráčky zúčastnily turnaje E.ON kvalifikace v Humpolci. V turnaji kde se představilo 22 klučičích týmů z celé ČR a dva dívčí týmy, se podařilo postoupit ze základní skupiny i přes to, že se moc nedařilo výsledkově, resp. střelecky. Ve skupině, kde se hrálo o postup do semifinále, ale sparťanky začaly předvádět pěkný a především účinný fotbal a zápas od zápasu se výkony dařilo zlepšovat. V této skupině sparťanky všechny porazily a zajistily si tak jistotu v semifinále.

V semifinále na sparťanky čekal tým kluků z FK Velká Bíteš. Zápas v prvním poločase jasně ovládly hráčky Sparty a zaslouženě v poločase vedly 1:0, ale výsledek měl být minimálně o 3 - 4 branky větší. V druhém poločase sparťanky zaváhaly a dovolily klukům vyrovnat. Konečný výsledek tak byl 1:1 i když sparťanky kluky jasně přehrály. V penaltách byly sparťanky lepší a tak si zaslouženě zajistily postup do finále.

Ve finále sparťanky narazily na soupeře FK Velké Meziříčí, s kterým se střetly již v základní skupině. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ale nikomu se nepodařilo stejně jako v prvním zápase vstřelit gól a tak si sparťanky musely zopakovat penaltový rozstřel. Vzhledem k tomu, že ostatní týmy už měly dohráno tak byl finálový rozstřel před zraky všech týmů a jejich rodičů. Všichni byly velice nervózní z velkého publika a střelcům se nedařilo trefit bránu a když už se podařilo tak se podařilo trefit jen břevno. Ve třetí sérii se klukům nepodařilo vstřelit gól a jedinou hráčkou, které se podařilo dát branku z pokutového kopu byla v poslední sérii kapitánka Míša Machotová, která vystřelila sparťankám postup do velkého finále a vítězství v samotném turnaji.

Cenu pro nejlepší brankařku turnaje si po zásluze odnesla naše Zuzana Kožuriková.

V pondělí sparťanky pak odehrály poslední ze série turnajů dívčích přípravek, kde opět všechny zápasy s přehledem vyhrály a můžou se těšit na finále přípravek.

Turnaj Humpolec:

AC Sparta Praha - SK Telč 1:0 (Kožuriková)

- SK Perštejn Nedvědice 0:0

- FK Slovan Hrádek 1910 0:1

- TJ Ježek Rantířov 2:0 (Machotová, Vokurková)

- FC Velké Meziříčí 0:0

Skupina o postup do semifinále:

- RAFK Rajhrad 1:0 (Blechová)

- ČAFC Židenice 1:0 (Kožuriková)

- SK Bystřice pod Pernštejnem 3:0 (Šermauerová, Svobodová, Kožuriková)

Semifinále

- FK Spartak Velká Bíteš 2:1 (p) (Svobodová, pen. Svobodová, Masaříková)

Finále

AC Sparta Praha - FC Velké Meziříčí 1:0 (p) (pen. 1:0 Machotová)

Turnaj dívčích přípravek

- Zlíchov 18:0 (Kožuriková 6, Ondračkova 4, Šedivá 3, Blechová 2, Machytková, Šermauerová, Rottová L.)

- FC Viktoria Plzeň 4:1 (Svobodová 2, Kožuriková 1, Rottová L.)

- SK Slavia Praha 6:2 (Kožuriková 3, Svobodová, Ondračková 2)

Hodnocení trenéra Klímy a Bogara:Jsme všichni velice šťastní, že se nám podařilo kvalifikaci v Humpolci vyhrát a budeme si moc zahrát proti nejlepším klučičím týmům z celé ČR. I přes horší začátek v turnaji se hráčky postupně zápas od zápasu zlepšovaly a s trochou štěstí, které je potřebné, nakonec turnaj zaslouženě vyhrály. Všechny hráčky po celou dobu bojovaly a zaslouží velkou pochvalu a doufáme, že to bude další motivace k tréninku a cenné zkušenosti pro všechny."

Sestava: Kožuriková, Pelíšková, Šmídová, Svobodová, Blechová, Šermauerová, Horešovská, Šedivá, Vokurková

Sestava Humpolec: Kožuriková, Pelíšková, Masaříková, Šmídová, Svobodová, Machotová, Blechová, Šermauerová, Horešovská, Jakubů, Vokurková, Kubátová, Nováková

Sestava Plzeň: Kožuriková, Pelíšková, Masaříková, Šmídová, Svobodová, Machotová, Blechová, Šermauerová, Horešovská, Šedivá, Machytková, Hujerová, Ondračkova, Jankovská, Březinová, Rottová L.

 • Humpolec starší přípravka
 • Humpolec starší přípravka
 • Humpolec starší přípravka
 • Humpolec starší přípravka

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři