Sparťanky vyhrály i druhý ligový zápas

19. 8. 2017 | 17:46zpět na seznam novinek

Ani ve druhém ligovém zápase nové sezóny sparťanky nezaváhaly. S nováčkem nejvyšší soutěže Lokomotivou Brno se střetly poprvé v historii - a byla z toho jednoznačná výhra o sedm branek.

Skóre už v šesté minutě otevřela Lizzy Raben. Po deseti minutách hry mohla srovnat domácí Vojtková, Dorsey však vytasila skvělý zákrok. A tak další gól vstřelily hostující hráčky. Parádní rychlou akci z levé strany předvedla přihrávající Kladrubská a zakončující Nepokojová - 0:2. Další gól šel po ose Koubová - Kladrubská a opět zakončující Nepokojová - 0:3. A tlak pokračoval. Ve 24. minutě přihrávku Bertholdové přetavila v gól Stašková - 0:4. Před pauzou se znovu připomněli i domácí, střelu Ducháčkové z přímého kopu však Dorsey za svá záda nepustila.

Druhá půle začala úspěšným samostatným nájezdem Halinen - 0:5. V další šanci byla po centru Nepokojové I. Martínková, její hlavičku ale Bednaříková chytila. V 69. minutě svůj první gól ve Spartě vstřelila Kolander, přihrávala Halinen - 0:6. Poslední branku vstřelila hlavou Dlasková - 0:7.

Hodnocení trenéra Jana Janoty:Zápas nabídl velmi obětavou a plně odhodlanou hru domácích, kteří vstoupili do zápasu velmi aktivně. A aktivita je neopustila ani za nepříznivého stavu. Chvíli nám trvalo, než jsme se vyrovnali s rozměry menšího hřiště, ale během poločasu jsme vstřelili čtyři branky a utkání měli plně pod kontrolou. Druhé dějství se odehrávalo ve stejném duchu, s tím, že jsme neproměnili asi ještě více šancí než v poločase prvním. To zároveň vidím jako jedinou skvrnu na předvedeném výkonu. Tolik šancí, finálních řešení, které jsme neproměnili nebo nevyřešili dobře si nemůžeme dovolit.“

Lokomotiva Brno Horní Heršpice - AC Sparta Praha 0:7 (0:4)