Sparťanky vstoupily do poháru vysokou výhrou

18. 11. 2017 | 17:24zpět na seznam novinek

Sparta, obhájce trofeje, byla do poháru nasazena přímo do třetího kola. V něm na půdě divizní Sázavy zvítězila vysoko 21:0, už první občas byl o deset branek. Nejpilnějšími střelkyněmi byly se čtyřmi zásahy Mocová a Nepokojová.

Sázava začala svou letošní pouť pohárem v předkole, kde přehrála Kutnou Horu. V prvním kole pak postoupila přes Mělník a ve druhém kole vystavila stopku druholigovým Bohemians 1905. Na duel právě s Bohemians přišlo 700 diváků. A stejná návštěva zavítala i na Spartu. Zápas se hrál na přírodní trávě. Ve sparťanském kádru chyběla Hälinen, která je s finským národním týmem. Volno měly Ringelová, I. Martínková a Dorsey.

Sázavské fotbalistky hrají divizi, čtvrtou nejvyšší soutěž. Sparta tedy byla jednoznačným favoritem a hned od začátku to začala potvrzovat. Čtvrtá minuta, centr z pravé strany od Nepokojové usměrnila do sítě Kolander - 0:1.

Šestá minuta, přihrávku Strom z levé strany pustila Mocová na Nepokojovou, která zvýšila na 0:2. Jedenáctá minuta, pas do vápna od Kolander přetavila v branku Strom - 0:3. Patnáctá minuta, po rohu Mocové vstřelila hlavou gól Moťovská - 0:4. O minutu později šel míč do sítě po ose Bužková-Mocová-Kolander - 0:5.

Sedmnáctá minuta, přihrávka z levé strany od Strom na Nepokojovou a sparťanská krajní záložnice dala šestou branku utkání. Po půlhodině hry se do míče opřela levačkou Kladrubská a její bomba pod břevno znamenala další branku - 0:7. Pak zahrozila i domácí kapitánka K. Brokešová, její střela mířila jen těsně nad.

Třicátá devátá minuta, zakončení Kolander ještě brankářka Sázavy vyrazila, pouze však k nohám Strom - 0:8. Tři minuty před koncem prvního poločasu Kolander udělala klíčku i brankářce a v pohodě zakončila - 0:9. A do poločasu sparťanky gólový účet ještě stihly zaokrouhlit, Dlasková nacentrovala na hlavu Nepokojové, která se trefila přesně.

Také druhý poločas se nesl v duchu nepřetržitého tlaku Sparty. Tři minuty po začátku druhého dějství Moťovská po skrumáži po rohu dává jedenáctý gól. Padesátá druhá minuta, spolupráce Kolander a Mocové přinesla další branku v síti Sázavy - 0:12.

Na 13:0 pro Spartu dala střelou z hranice vápna Kladrubská. Šedesátá sedmá minuta: Dlasková centr, Mocová přesná hlavička - 0:14. Krajní obránkyně Dlasková si připsala i další asistenci, zakončovala Stárová - 0:15.

Domácí fotbalistky se ale nevzdávaly, stále bojovaly. Fanoušci také každý jejich úspěšný obranný zákrok ocenili potleskem. A několikrát Sázava hrozila i z brejků, ty však dokázala často uhasit rychlým návratem Kavalová.

Čtvrthodina do konce, Mocová přihrála Stárové a ta přidala další přesný zásah. V osmdesáté první minutě se do míče krásně položila Mocová - 0:17. A stále nebyl konec. Střela Dlaskové zapadla přesně k tyči. V další akci Nepokojová utekla po levé straně, udělala kličku protihráčce a krásně zakončila - 0:19.

Jubilejní dvacátý gól vstřelila Mocová. A na konečných 0:21 upravila Bužková. Sparťanky si tak připsaly postup do dalšího kola. Všichni přítomní si utkání v přátelské atmosféře užili. Domácí navíc předvedli krásné gesto, kdy celý zisk ze vstupného darovali fanouškovi Pavlu Kvapilovi, upoutanému na invalidní vozík.

Komentář trenéra Jana Janoty: „Utkání se odehrálo v krásném areálu před obdivuhodnou diváckou návštěvou. Zápas splnil vše, co měl. Odehrály ho hráčky širšího kádru, po celou dobu utkání, velmi dobře. Mnoho gólů padlo po parádních akcích, kombinacích a zakončeních. Domácí zaslouží pochvalu za obětavost, aktivitu a nasazení po celou dobu utkání. Myslím, že všichni přítomní zažili příjemné sportovní odpoledne. A i o tom má fotbal a sport být.“

SPS Sázava u Lanškrouna - AC Sparta Praha 0:21 (0:10)

Branky: 6., 17., 43., 86. Nepokojová, 52., 67., 81., 89. Mocová, 4., 16., 42. Kolander, 11., 39. Strom, 15., 48. Moťovská, 32., 62. Kladrubská, 70., 73. Stárová. 83. Dlasková, 90. Bužková

Diváci: 700

Sparta: Pižlová (60. Zuchová) - Dlasková, Moťovská, Kavalová, Kladrubská - Nepokojová, Stárová, Bužková, Strom - Mocová, Kolander