Sparťanky si poradily s Libercem

7. 5. 2017 | 18:18zpět na seznam novinek

Sparťanky dokázaly Liberec porazit i potřetí v sezóně, navíc pokaždé udržely čisté konto. Dvakrát se trefila Nepokojová a jednou Odehnalová. První gól ve Spartě dala útočnice Prince. První minuty v lize žen si připsaly dorostenky Kodadová a Machutková.

Kdo bude mít utkání pevně v rukou, ukázaly sparťanky už ve čtvrté minutě, kdy hostující brankářku Kuľkovou zachránilo od inkasovaného gólu břevno. První branka ale přišla zanedlouho - ve 12. minutě. Po rohu Nepokojové vznikl ve vápně hostů závar, Kuľková první střelu vyrazila, ale pouze na zadní tyč k nohám Odehnalové, které otevřela skóre - 1:0.

Obvykle krajní záložnice Matoušková nastoupila na hrotu a po úniku v 19. minutě se mohla zapsat mezi střelce, svůj pokus však nasměrovala vedle pravé tyče liberecké branky. Následně se ke slovu dostal Slovan. Standardka střední záložnice Šušolové našla hlavu Moťovské, ale tato slovenská spolupráce ke gólu nevedla, Moťovská hlavičkovala nad bránu.

Pak na sebe vzala rozehrávku z hloubi pole kapitánka Odehnalová a dlouhým pasem vyslala do úniku Nepokojovou, která zvýšila na 2:0. Aktivní Nepokojová ještě byla v další šanci na konci prvního dějství, když ji po levém křídle uvolnila Dlasková, Nepokojová však zakončovala nad.

Třetí branka se zrodila osm minut po pauze a centru z pravé strany od Matouškové. Ve vápně se prosadila Prince - 3:0. Jednalo se o první branku americké posily ve sparťanském dresu. Největší šanci Liberce měla na svědomí Jarchovská, její samostatný únik dokázala vychytat Vaníčková. V 68. minutě mohla znovu skórovat Prince, když zakončovala hlavou po centru z levé strany od Koubové, ale gól z toho nebyl.

Další změna stavu přišla v 72. minutě hry, po centru z pravé strany od Ringelové se podruhé v zápase prosadila Nepokojová - 4:0. Na hřiště se poté dostaly i dvě nadějné dorostenky - Kodadová s Machutkovou. A právě Machutková měla poslední velkou šanci ke skórování, Kuľkovou ale překonat nedokázala.

V dalším kole Spartu čeká Slovácko, duel se odehraje v neděli 14. května ve Starém Městě.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 4:0 (2:0)

Branky: 25., 72. Nepokojová, 12. Odehnalová, 53. Prince
ŽK: 67. Dlouhá (Liberec)
Diváci: 100

Sparta: Vaníčková - Vyštejnová, Odehnalová, Kavalová, Dlasková - Ringelová (82. Machutková), Koubová, Bertholdová (64. Bužková), Nepokojová (82. Kodadová) - Matoušková (69. Pižlová), Prince (69. Mášová)
Liberec: Kuľková - Hančová, Moťovská, Němečková (72. Siváková), Dlouhá - Černá, Matějková, Šušolová, Fritzová - Švimberská (58. Folprechtová) - Jarchovská