Sparťanky se s Ligou mistryň loučí

15. 11. 2017 | 20:06zpět na seznam novinek

Švédský mistr Linköping zvládl odvetu osmifinále Ligy mistryň poměrem 3:0 a postupuje dál. Sparťanky se s evropskou soutěží loučí.

Trenér Janota poslal do zápasu naprosto totožnou sestavu jako před týdnem. Úvod zachytili lépe domácí, v 6. minutě trefila kapitánka Arnth břevno, od něj se míč odrazil na brankovou čáru, odkud ho poslala do bezpečí Raben.

Švédský mistr šel do vedení v 18. minutě po akci z levé strany, J. Andersson přihrála do vápna Hurtig a ta se trefila přímo do šibenice - 1:0.

Největší šanci Sparty v prvním poločase měla v 28. minutě Stašková, její únik skončil střelou jen těsně mimo. Naopak domácí mohli navýšit vedení minutu před poločasem, Oskarsson po rohovém kopu ale hlavičkovala nad.

Po hodině hry si s hlavičkou útočnice Hurtig poradila Dorsey. O čtyři minuty později mířila levačkou k tyči I. Martínková, C. Andersson v bráně domácích vytěsnila míč jen s vypětím všech sil.

V 78. minutě zvýšil Linköping své vedení. Minde mířila po zemi přesně ke vzdálenější tyči - 2:0. A Švédky udeřily ještě jednou, čtyři minuty před koncem se opět ranou po zemi prosadila Sörensen - 3:0.

Po remíze 1:1 a výhře 3:0 v odvetě tak v součtu obou utkání do čtvrtfinále Ligy mistryň postupuje Linköping.

Linköpings FC - AC Sparta Praha 3:0 (1:0)

Branky: 18. Hurtig, 78. Minde, 86. Sörensen

ŽK: 40. Odehnalová, 80. Vyštejnová (obě Sparta)