Sparťanky postupují do finále Poháru

25. 2. 2016 | 20:04zpět na seznam novinek

Za chladného počasí se dnes na Strahově odehrál semifinálový duel mezi Spartou a Plzní. Pražanky jdou do finále, kde se postaví Slavii.

Favoritem utkání byly domácí fotbalistky a od úvodních minut byly velmi aktivní. Během úvodních minut si vytvořily převahu a v hned v první minutě prověřily připravenost brankářky Plzně Radové, která musela likvidovat šanci Matysové.

V 10. minutě našla Stárová Martínkovou, která bohužel neproměnila ve stoprocentní šanci. Další šance Martínkové přišla ještě v téže minutě, kdy opět Martínková nepřekonala brankářku Radovou.

První branku utkání vstřelila Odehnalová, která nejprve přihrála Martínkové, která vystřelila a odražený míč dorazila do branky právě nabíhající Odehnalová. 1:0

První poločas se odehrával za stálé převahy letenských hráček, ale bohužel šance zůstaly nevyužity. Těsně před koncem prvního poločasu se podařilo Ivaničové, která přišla v zimní přestávce do Sparty právě z Plzně, vybojovat míč, který potáhla podél brankové čáry a její střelu si do branky srazila hostující obránkyně Hanžlová.

Druhý poločas probíhal v naprosto stejném duchu, domácí fotbalistky však nebyly tolik přesné v přihrávkách a polevily v důrazu a v aktivitě, ale v podstatě hosty k ničemu nepouštěly. v 67. minutě vstřelila třetí branku Sparty Ivaničová a v 80. minutě navýšila ještě Bužková po individuální akci na 4:0.

V 83. minutě bohužel vyrobila letenská obrana chybu, které využila hostující Vargová a krásnou táhlou střelou prostřelila Vršatovou. 4:1

Tento výsledek zajistil domácím hráčkám další finálovou účast v Poháru KFŽ, kde změří síly se Slavií. Finále se hraje 21. května na Střížkově.

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 4:1 (2:0)

Branky: 15. Odehnalová, 45. vlastní, 67. Ivaničová, 80. Bužková - 83. Vargová

Sestava Sparty: Vršatová-Vyštejnová, Matysová, Odehnalová, Dlasková (86. Motovská)-Ringelová (72. Bužková), Bertholdová, Stárová (72. Pivoňková), Bartoňová (72. Veselá)-Martínková, Ivaničová (67. Mocová).