Sparťanky porazily Slovácko

22. 4. 2017 | 19:37zpět na seznam novinek

V sobotu odpoledne za proměnlivého počasí nastoupily sparťanské fotbalistky již k třetímu vzájemnému duelu s třetím týmem ligy 1. FC Slovácko. Předešlé dva zápasy sparťanky vyhrály. Dnešní utkání bylo úvodním utkáním nadstavbové části 1. ligy žen a tak bylo pro domácí důležité vykročit správnou nohou do bojů o mistrovský titul.

Již v průběhu přípravy týmu na toto utkání musel trenér Janota řešit náhradu zraněné Bertholdové a Kladrubské. Od úvodních minut se tak na hřišti objevila Bužková a Irena Martínková. Do branky nastoupila od začátku utkání také američanka Megan Dorsey.

Sparťanky byly od úvodních minut aktivní a vysokým presinkem odebíraly míče hráčkám Slovácka a dostávaly se do útočení. Již v 6. minutě díky důslednému napadání na polovině soupeře vybojovala míč Ringelová a nabídla zajímavou příležitost Nepokojové, její střela však branku minula.

V 8. minutě tlak sparťanek sílil a kopaly 2 rohové kopy za sebou, ale branku soupeřek neohrozily. Ve 14. minutě se k individuální akci odhodlala Ringelová, přešla přes obránkyni hostí, ale její střela skončila v zámezí a sparťanky kopaly další z rohových kopů.

Tlak sparťanek pokračoval i nadále a ve 26. minutě šly do vedení po proměněném pokutovém kopu Mocová, když faulována byla Lucie Martínková. Sparťanky se snažily o kombinační fotbal i nadále a nepouštěly své soupeřky k žádným nebezpečným akcím. Hned ve 30. minutě krásně pronikla po pravé straně Matoušková, která svým centrem našla v pokutovém území Bužkovou a ta překonala hostující brankářku Růžičkovou po druhé. 2:0.

Domácí hráčky mohly navýšit skóre ještě těsně před odchodem do šaten, ale závar před brankou Slovácka a následná střela Lucie Martínkové, která trefila břevno branky Slovácka, nepřinesl očekávané navýšení skóre.

Druhý poločas se odvíjel pod taktovkou sparťanek, i když v úvodu 2. poločasu pár minut trvalo, než domácí hráčky naskočily do požadovaného rytmu, v jakém se odvílej poločas první. I díky tomuto výpadku se Slovácku podařilo vytěžit 2 rohové kopy v 58. minutě, ale to bylo na dlouho vše, co se před brankou Megan Dorsey odehrálo.

V 62. minutě po druhé skórovala Bužková, které předložila nádhernou přihrávku Lucie Martínková, když díky poctivému napadání, odebrala míč z kopaček hostující středopolařky. 3:0

Do konce utkání se ještě několikrát dostaly sparťanky do zakončení, ale buď byla na místě Růžičková, nebo střely nebyly dostatečně přesné. Po závěrečném hvizdu rozhodčí Zadinové se tak mohly domácí fotbalistky právem radovat z důležitého vítězství nad 1.FC Slovácko.

"Za dnešní utkání si zaslouží celý tým pochvalu a ocenění výkonu. Po celý zápas jsme dominovali a soupeře nepustili k žádné vážnější akci. Další velmi dobré příležitosti zůstaly nevyužity, ale vzhledem k výsledku nás to nemusí až tak mrzet. Doufám, že takto se budeme chtít prezentovat i ve zbyvajících zápasech nadstavby. Velmi mne baví a těší přístup, naasazení hráček v celém průběhu utkání." Zhodnotil po utkání trenér Janota.

JIž v příštím kole nastoupí letenské fotbalistky proti Slavii. První letošní derby se bude hrát v neděli 30. dubna od 13 hodin na Xaverově.

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 26. Mocová z pen., 30. a 62. Bužková
ŽK: 9. Nepokojová
Diváci: 150

Sestava Sparty: Dorsey - Dlasková, Vyštejnová, Odehnalová, I. Martínková - Matoušková, Mocová, L. Martínková (89. Prince), Ringelová (88. Pižlová) - Nepokojová (71. Koubová), Bužková (81. Kavalová)