Sparťanky porazily Slovácko

25. 3. 2017 | 18:57zpět na seznam novinek

Ve šlágru 13. kola 1. ligy žen uspěly sparťanky nad Slováckem a odskočily mu na rozdíl čtyř bodů. Svůj první gól za Spartu v mistrovském zápase vstřelila zimní posila Nepokojová, pojistku pak přidala kapitánka Odehnalová. Duel přilákal rovnou stovku diváků.

Moravanky na Spartu vlétly, v 5. minutě způsobila rozruch ve vápně Dubcová, vše vyústilo v roh, jenž sama osmnáctiletá záložnice posadila na hlavu Barnetové, která hlavičkovala mimo. V další akci v 16. minutě střílela Dubcová nad branku Vaníčkové. O tři minuty později pronikala po pravé straně Kanaďanka Waters, její střílenou přihrávku na zadní tyči usměrnila jen do brankové konstrukce Maťavková.

Poté zahrozily i sparťanky, Martínková ve 23. minutě hlavičkou trefila tyč a dorážka Bertholdové směřovala pouze doprostřed branky, kde ji lapila Růžičková. Po půlhodině hry pak na druhé straně skončil přetažený centr Waters na břevně domácí svatyně.

Začátek druhé půle byl ve znamení série rohových kopů Dubcové, ale ani Campbell, ani Waters míč do sítě nedostačily, i když v jednom případě ho domácí hráčky odklízely až přímo z brankové čáry. A tak platilo nedáš-dostaneš. V 57. minutě otevřela skóre utkání Nepokojová, byl to její první gól v soutěžním utkání za Spartu. Domácí ožili, nad střílela Nepokojová, po ní hlavičkou také nad Mocová. Hra se ještě více přiostřila, bojovalo se o každý metr hřiště.

V 65. minutě na 2:0 zvýšila domácí kapitánka Odehnalová. Slovácko s blížícím se koncem utkání pomalu odcházelo. Na obrat to nevypadalo, naopak měla Sparta stále více ze hry. Pokus Mocové Růžičková vyrazila. Z levé strany to zkoušela i Ringelová, její střelu brankářka Růžičková kryla. V zajímavé pozici následně ještě Bertholdová střílela mimo tři tyče. Důležité utkání tak skončilo výhrou domácích. V dalším ligovém utkání Sparta přivítá 15. dubna doma liberecký Slovan.

Hodnocení Rudolfa Rondzika: "Zápas měl jednoznačně parametry, které se daly očekávat. Slovácko přijelo do Prahy s nasazením a chutí vyhrát, zopakovat úspěch z posledního vzájemného ligového duelu. Myslím, že první poločas byl více bojovný, místy spíše v prospěch soupeře, z čehož pramenily i jeho nebezpečné situace, ze kterých dvakrát trefili konstrukci brány. Zároveň beru v potaz i naše odpovědi, které končily zákrokem gólmanky Slovácka, nebo rovněž trefením tyče branky. Do druhého polčasu jsme vstoupili s větší převahou v osobních soubojích a lepší kontrolou na míči. Jedním z faktorů, který jsem cítil na konci první půle a přeusťoval do druhého dějství, bylo i to, že naše hráčky začaly disponovat výraznějším projevem vytrvalostních vlastností. To nás taky hnalo vpřed naproti „fotbalovému štěstí“. Dva vstřelené góly byly pro nás zásluhou za odvedenou práci a nasazení, které holky do utkání vložily. Na utkání se dívám z dvou uhlů pohledu. Jedním je, že celosezónní a každozápasové kritérium je vyhrávat. Druhým je vnímání transferu procesu přípravy do utkání a plnění úkolů. Myslím, že v obou případech můžu manšaft pochválit, ale zároveň vnímáme, čemu se v dalších utkáních chceme vyvarovat, co podpořit a co přidat."

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)
Branky: 57. Nepokojová, 65. Odehnalová
ŽK: 26. Maťavková, 71. Čeriová (obě Slovácko)
Diváci: 100

Sparta: Vaníčková - Vyštejnová, Odehnalová, Kladrubská, Dlasková - Matoušková (72. Bužková), L. Martínková, Bertholdová, Ringelová (76. Křivská) - Mocová (83. Koubová), Nepokojová (89. Mášová)
Slovácko: Růžičková - Barnetová (49. Sedlačíková), Sedláčková, Strnadelová, Čeriová - Janíková (81. Waltrová), K. Dubcová, Waters - Campbell, Fabová, Maťavková (76. Molková)