Sparťanky porazily Lokomotivu Brno 4:0

15. 10. 2017 | 18:42zpět na seznam novinek

V devátém ligovém kole si sparťanky na Strahově před zraky osmdesáti diváků poradily s nováčkem soutěže Lokomotivou Brno Horní Heršpice 4:0. Všechny branky padly už v prvním poločase.

Do sestav obou týmů zasáhl probíhající repre sraz WU19. Spartě chyběla útočnice Stašková se stoperkou Kavalovou, Heršpice se musely obejít bez letos třígólové útočnice Vojtkové.

Sparťanky velmi dobře zachytily začátek utkání. V páté minutě rychlá Ringelová z pravé strany zatáhla míč do vápna, kde ho hostující obrana nedokázala bezpečně odvrátit a tak Bužková otevřela skóre - 1:0. Byl to její první ligový gól v sezóně.

Za další čtyři minuty se ve vápně dostala k míči Mocová a svou tvrdou ranou propálila Bednaříkovou, bývalá reprezentační brankářka si na míč sice sáhla, ale nebylo jí to nic platné - 2:0. Po půlhodině hry měla ve vápně pro změnu dostatek prostoru Kolander, která také mířila přesně - 3:0.

Chvíli před koncem poločasu vyslala stoperka Odehnalová dlouhý nákop dopředu. Hostující Svobodová si s ním nedokázala poradit, odvrátila nepřesvědčivě pouze k nohám Ringelové, která střílela přesně k vzdálenější tyči - 4:0.

Deset minut po přestávce zahrozili hosté, Chlápková pálila mimo. Zajímavě střílela i Kolander, bohužel však nepřesně. A bombu střídající Nepokojové na přední tyč Bednaříková vyrazila.

Do hry se ve druhé půli dostala i Pižlová, zahrála si na kraji obrany. A vůbec první minuty v sezóně posbírala Moťovská. Žádná branka už ve druhém poločase nepadla, takže zůstal platný stav 4:0.

Nyní má liga žen reprezentační přestávku. Česká reprezentace se v kvalifikaci na MS 2019 utká se Slovinskem a Islandem. Sraz má i zmíněný český národní tým do 19 let, toho čekají zápasy s Běloruskem, Bulharskem a Švédskem v kvalifikaci na ME 2018. Další zápas Spartu čeká 29. října venku s Plzní.

„Zápas splnil cíl a účel. Vyhráli jsme. První poločas měl navíc parametry kvalitní hry, kdy jsme hráli v pohybu, s nabídkou. Skórovali jsme čtyřikrát po velmi dobrých akcích. Hra měla spád, bylo to velmi dobrých 45 minut. Druhá část už takové parametry neměla. Soupeř to nevzdal, pracoval dál a my jsme si zbytečně hru komplikovali množstvím soubojů a zkažených míčů. I přes to jsme měli tři velmi dobré příležitosti k navýšení, ale šance jsme neproměnily. Náročné období máme za sebou, teď nás čeká reprezentační přestávka, kterou využijeme k tréninku a dotažení některých prvků ve hře,“ řekl po zápase trenér sparťanek Jan Janota.

AC Sparta Praha - Lokomotiva Brno Horní Heršpice 4:0 (4:0)

Branky: 5. Bužková. 9. Mocová, 29. Kolander. 45. Ringelová
ŽK: 61. Ondřejková, 82. Ducháčková (obě Lokomotiva Brno)
Diváci: 80

Sparta: Dorsey - Dlasková, Odehnalová, Raben (82. Moťovská), Kladrubská (73. Pižlová) - Ringelová, Bertholdová, Stárová, Bužková (46. Nepokojová) - Kolander - Mocová (58. Halinen)
Lokomotiva Brno: Bednaříková - Kukučová, Ducháčková, Ganiecová (72. Maver), Haklová (63. Soquessa), Chlápková, Botková, Holcmannová, Svobodová, Krištofová, Ondřejková