Sparťanky na závěr sezony přehrály Liberec

3. 6. 2017 | 16:02zpět na seznam novinek

V posledním utkání sezony sparťanky zavítaly do Hrádku nad Nisou, kde se utkaly s libereckým Slovanem. Zápas byl jasně v režii Sparty, která vyhrála o osm branek. Gabriela Matoušková se blýskla hattrickem, Lizzy Raben skórovala poprvé za Spartu.

Skóre utkání otevřela v 13. minutě I. Martínková, když se prosadila hlavou po rohu Mocové - 0:1. Poté se Vyštejnová po průniku zleva prezentovala střelou mimo tři tyče, stejně jako později Mocová. Další góly přišly až před pauzou. V 42. minutě trefila Matoušková ve vápně ruku domácí stoperky Němečkové a hlavní rozhodčí Chlastáková nařídila pokutový kop. Ten úspěšně proměnila Mocová - 0:2. A minutu před koncem poločasu se střelou k tyči prosadila Matoušková - 0:3.

I ve druhé půli byla Sparta nadále aktivní, nebezpečnou střelu I. Martínkové však domácí brankářka Horáčková dokázala zkrotit. V další šanci hlavičkovala Bertholdová do tyče. Vedení Sparta navýšila v 56. minutě, Nepokojová po akci z levé strany předložila před branku Matouškové, která se nemýlila - 0:4. V 63. minutě pak Bertholdová vysunula za obranu Matouškovou, která zkompletovala hattrick - 0:5. Za další čtyři minuty se krásnou ranou z dálky prosadila I. Martínková - 0:6.

Sparťanky nepolevovaly v aktivitě, po přihrávce od Matouškové dala další gól střídající Mášová - 0:7. A gólový účet dnešního zápasu uzavřela stoperka Raben, když se hlavou trefila po rohu Mocové - 0:8. Kapitánka Adéla Odehnalová po zápase převzala pohár za konečné druhé místo v 1. lize žen.

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 0:8 (0:3)

Branky: 44., 56., 63. Matoušková, 13., 67. I. Martínková, 42. Mocová, 85. Mášová, 88. Raben
Diváci: 108

Liberec: Horáčková - Hančová, Moťovská, Němečková, Dlouhá - Černá, Matějková, Jarchovská, Fritzová - Lamačová, Košková (71. Kuľková)
Sparta: Vaníčková (46. Pižlová) - Kavalová, Odehnalová, Raben, Vyštejnová (69. Dlasková) - Matoušková, Bertholdová (75. Mášová), I. Martínková, Koubová (46. Nepokojová) - Mocová, Ringelová (46. Stašková)