Sparťanky jsou ve finále poháru

19. 2. 2017 | 17:06zpět na seznam novinek

Sparťanky po výhře na Slovácku 4:0 postoupily do finále poháru, hned tři góly padly po standardních situacích.

Hráčky Sparty se rychle ujaly vedení. V 5. minutě zahrávala roh Kladrubská, ve vápně se nejlépe zorientovala Bertholdová a otevřela skóre utkání - 0:1! A Sparta tlačila dál, v šanci byla Odehnalová, následně Bertholdová.

Další gól přišel v 36. minutě, míč si po rohu Mocové našla na zadní tyči Odehnalová - 0:2. Tři minuty před pauzou visel ve vzduchu další gól, po centru Nepokojové a zakončení Ringelové se však předvedla domácí brankářka Bednáříková. Slovácko takřka nebylo nebezpečné, po nákopu kanadské posily Waters na další posilu Campbell se sice rychlonohá Campbell drala do šance, ale Vaníčková proti ní dobře vyběhla.

I do druhého poločasu vstoupily sparťanky lépe než soupeř. Standardku Mocové si do vlastní sítě prodloužila K. Dubcová - 0:3. A po hodině hry už to bylo o čtyři góly. Mocová poslala za obranu Křivskou, která obešla i brankářku a zakončovala do prázdné branky - 0:4.

Sparťankám se tak podařila dokonalá odveta za podzimní duel, kdy Slovácku podlehly 0:4. Nyní 4:0 zvítězily a zajistily si tak účast ve finále poháru. V něm se utkají s lepším z dvojice Slavia - Viktoria Plzeň.

Komentář trenéra Jana Janoty: "Zasloužené vítězství. Po celých 90 minut jsme měli hru pod kontrolou a soupeře vůbec k ničemu nepustili. Holky dokonale zvládly to, na co jsme se připravovali a co jsme chtěli hrát. Vložily do toho navíc obětavost, důraz a nasazení. Byli jsme nebezpeční ze standardních situací i ze hry. Hráčkám bych za předvedený výkon rád poděkoval a jako celek je pochválil."

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:4 (0:2)

Branky: 5. Bertholdová, 36. Odehnalová, 51. K. Dubcová vlastní, 60. Křivská

Slovácko: Bednaříková - Barnetová, Sedláčková, Strnadelová (72. Čeriová), Janků - Maťavková (21. Sedlačíková), Waters, Dubcová - Molková (52. Strnadová), Fabová, Campbell
Sparta: Vaníčková - Vyštejnová, Odehnalová, Kladrubská, Dlasková - Matoušková (87. Mášová), L. Martínková, Bertholdová, Ringelová (59. Křivská) - Mocová (74. Koubová), Nepokojová