Sparta Praha – Slavia Praha 3:1 (1:0), výsledek posledního kola nejvyšší soutěže žen

16. 6. 2001 | 15:48zpět na seznam novinek
Vraňany – V posledním kole první ligy žen zvítězily v sobotu na domácím trávníku ve Vraňanech fotbalistky Sparty Praha nad Slavií Praha 3:1 a potvrdily tak prvenství. Branky vstřelily Záhoříková (penalta), Došková a Kohoutová. Družstvo trenéra Dušana Žovince hrálo od 64. minuty bez vyloučené Chlumecké. Obhajoba titulu zároveň znamená účast v premiérovém ročníku Ligy mistryň. Slávistky úporně bojovaly o co nejlepší výsledek, domácí sparťanky měly převahu, avšak bez výrazných šancí. Největší měla v I. půli ve 38. minutě Ščasná, která nebezpečně vypálila z trestného kopu. První branku zařídila Záhoříková ve 45. minutě z penalty po předchozím faulu na Ščasnou. Ve druhém poločase slávistky sice v 52. minutě vyrovnaly a po vyloučení Chlumecké měly početní převahu, sparťanky však nakonec roli favorita zaslouženě potvrdily. V 63. minutě se trefila Došková a v 84. Kohoutová. Poslední kolo nejvyšší soutěže žen: Sparta Praha – Slavia Praha 3:1 (1:0). Branky Sparty: Záhoříková (penalta), Došková, Kohoutová. ČK: Chlumecká (Sp.). Sestava Sparty: Cílová – Kohoutová (88. Ambrožová), Chlumecká, Záhoříková, Fedorková (56. Češpivová) – Mázlová, Ščasná, Heroldová, Macková – Došková (88. Mašková), Marková (56. Zuzaníková).