Souhrn zápasů žákyň a starší přípravky

12. 3. 2017 | 22:38zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

V zimním turnaji prohrály starší žákyně se Satalicemi

Dohrávané utkání zimního turnaje sparťanky odehrály doma v Satalicích s domácím týmem.

První poločas byla děvčata ze Sparty lepším mužstvem. Ve středu hřiště zdařile kombinovala, ale bohužel jen k pokutovému území Satalic. Zde akce končily díky nepřesnostem v řešení finální přihrávky. Do zakončení se sparťanky dostávaly málo a když, tak střelecké pozice nebyly zrovna výhodné.

Chybu v rozehrávce ve středu naší obrany využily Satalice v 9. minutě ke vstřelení vedoucí branky. Ve 13. minutě vyrovnala Šubrtová na 1:1.

Ve druhém poločase byli lepším mužstvem sataličtí a své převahy využili. Ve 42. minutě opět chyba v obraně Sparty a Satalice vedou 1:2. Ale ihned v další minutě po rychle zahraném autu Shomstein vyrovnává na 2:2.

Ze strany Sparty to bylo vše. Hráči Satalic proměnili svojí převahu ve dva další góly a tak končí zimní turnaj porážkou Sparty 2:4.

Trenérka Haniaková:V utkání se snažíme hrát kombinační hru. Bohužel se nevyvarujeme zbytečných individuálních chyb. A stejně staří kluci naše chyby trestají. Přesto si myslím, že hráčky souboje nevypouštěly, ale hodně špatných přihrávek nás stálo hodně sil. Pokud budeme hrát se stejným nasazením a zlepšíme přihrávky, věřím v ligových zápasech v dobré výsledky.

AC Sparta Praha - TJ SK Satalice 2:4 (1:1)

Branky Sparty: Šubrtová 1, Shomstein1.

Sestava Sparty: Kubištová - Machová, Kadlecová, Novotná, Shomstein, Paulenová, Rybínová, Buryánová, Johnová, Mrázková, Šubrtová, Tomanová Aneta, Tomanová Adéla, Kadlecová, Krebsová, Galbavá.

Výhra ve druhém utkání

Také v dalším utkání se Sparta střetla s chlapci ze Satalic. Po většinu utkání byly sparťanky lepší a svou převahu vyčíslily brankami, které tolik chyběly v prvním zápase.

Trenéři Haniaková a Valenta: Jsme rádi, že nám Satalice vyšly vstříc a mohli jsme sehrát dva zápasy. V nich jsme vystřídaly všechny hráčky. Do druhého zápasu daly Satalice hráče z lavičky doplněné hráči, kteří odehráli již jeden zápas. V zápase byly sparťanky lepším týmem a vstřelily pěkné čtyři branky.”

AC Sparta Praha - TJ SK Satalice 4:0 (3:0)

Branky Sparty: Krebsová 1, Fryčová 1, Galbavá 1, Pokorná 1.

Sestava Sparty: Podhráská – Rybínová, Machová, Doskočilová, Dozorcová, Frolíková, Fryčová, Galbavá, Krebsová, Pirklová, Pokorná, Procházková, Wertheimová, Kadlecová.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

O víkendu na turnaji v hale na Hagiboru

V sobotu sehrály mladší žákyně v hale Bohemians na Hagiboru halový turnaj. Původně se měly turnaje zúčastnit tři zahraniční týmy, ale dorazil pouze tým Erfurtu. Dále se ještě zúčastnily žákyně Slavie a Rakovníka. Hrálo se každý s každým dvoukolově. Všechny týmy se snažily předvádět co nejkvalitnější fotbal. Během zápasů bylo ale zřejmé, že nejlepší výkonnost měly žákyně obou pražských "S". Proto samotné finále nebylo překvapením. Sparta v tomto zápase dominovala kvalitní kombinací, Slavia se prezentovala důkladným presingem a důrazem o míč. Proto také v naprosto vyrovnaném zápase padla jediná branka a to po rohovém kopu, kdy Slavie tlakem dokázala protlačit míč do branky Sparty.

Trenéři Puč, Lodeová: "Sestavili jsme výběr osmi kvalitních hráček, které předvedly fotbal, který se musel líbit. V samotném finále jsme chtěli vyhrát, ale Slavii de podařilo vstřelit jedinou branku utkání. Přesto sparťanky musíme pochválit za předvedené výkony a převedenou kvalitní hru."

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 1:0

Sestava Sparty: Trikalová - Kubíčková, Ducháčková, Hamplová, Skuhravá, Loudová, Šťastná, Hlouchová, Přílepková

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Starší přípravka odehrála předposlední kolo zimní ligy na Bílé Hoře a turnaj v Běchovicích.

Do zimní ligy sparťanky nevstoupily dobře a rychle prohrávaly hned o dva góly. V následujících minutách se ale zlepšovaly a postupně skóre zápasu začaly obracet ve svůj prospěch. Nakonec z toho bylo zasloužené, ale vydřené vítězství.

Turnaje v Běchovicích se zúčastnilo pět týmů. Mladé sparťanky se postupně střetly s kluky z Bohnic, Třeboradic, Měšic a domácích Běchovic. Sparťankám se dařilo střídavě a nakonec obsadily hezké třetí místo.

Hodnocení trenéra Klímy:V zimní lize se opět nepovedl nástup do zápasu, a rychle jsme opět prohrávali. Po domluvě hráčky začaly bojovat a zaslouženě zápas vyhrály. Jen je škoda, že se nám v poslední době nedaří hrát od prvních minut. Na turnaji hra nebyla špatná, ale nedařilo se ve všech zápasech. I když si hráčky vytvořily v zápasech převahu a příležitosti, tak bohužel občas chyběla větší bojovnost a především důraz.

AC Sparta Praha - SK Vyžlovka 8:3

Sestava ZL: Kožuriková, Pelíšková, Masaříková, Horešovská, Šmídová, Šermauerová, Svobodová, Machotová

Sestava Turnaj Běchovice: Březinová, Rottová L., Jankovská, Lagronová, Herbrychová, Němečková, Machytková, Hujerová