Souhrn zápasů žákyň a dívčích přípravek

15. 5. 2017 | 17:35zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Zasloužené vítězství nad Sršni z Běchovic

K dalšímu zápasu proti chlapcům nastoupily sparťanky po obrovské bouřce na promočený trávník v Běchovicích. Hned od začátku se pustily do domácích zostra a již ve 2. minutě nastřelila Šubrtová zblízka tyč. Ve 4. minutě střelu Paulenové jen s námahou vyrazil brankář Běchovic a v 9. minutě se ve vyložené šanci nad míčem srazily Mrázková se Šubrtovou. Ve 14. minutě po rohu Paulenové Šubrtová hlavou míří nad branku.

Ale již v 15. minutě se Sparta radovala. Dozorcová přihrála Shomstein a její střela končí v brance. Vedeme 0:1. V 17. minutě Marcinková krásnou přihrávkou našla rozeběhnutou Šubrtovou, která po kličce brankáři pohodlně zasunula míč do sítě a Sparta vede 0:2. Minutu poté Shomstein trefila tyč. V 19. minutě fauluje Novotná a z dobře zahraného přímého volného kopu běchovičtí snižují na 1:2, když obránkyně nebyla důsledná v bránění. Ve 21. minutě přesně kombunují sparťanky a Shomstein střílí třetí branku. O dvě minuty později přihrává Buryánová míč brankářce, ten se zastavil v louži a útočník pohodlně snižuje na 2:3. Ve 24. minutě střelu Šubrtové do horního růžku branky likviduje brankář a poslední pětiminutovka poločasu patří třem šancím Běchovic. Podhráská v brance vždy odolala.

Druhý poločas již tolik šancí na obou stranách nepřinesl. Ve 39. minutě brankář zlikvidoval šanci Šubrtové. Ve 42. minutě po akci Dozorcové a Šubrtové Shomstein zvýšila na 2:4. Do konce zápasu ještě Podhráská chytila šanci domácích a v 65. minutě po centru Šubrtové Pirklová hlavou střílí nad branku. A těsně před koncem se ještě vyznamenala Podhráská.

Trenérka Haniaková: “Do utkání jsme vstoupili výborně a za 15 minut jsme si vytvořili 5 dobrých brankových příležitostí. Hráčky hrály s velkou chutí, což mě velmi potěšilo. Bohužel v obraně jsme se neuměli vypořádat s podmáčeným terénem. Ale celkově jsem s výkonem a s přístupem spokojena. Hráčky, kterým se tolik nedařilo, podpořily jiné hráčky a vzaly zodpovědnost na sebe.“

Běchovičtí Sršni - Sparta Praha 2:4 (2:3)

Branky Sparty:
Shomstein 3, Šubrtová 1.
Sestava Sparty: Podhráská, Buryánová, Johnová, Krebsová, Machová, Marcinková, Shomstein, Pirklová, Novotná L., Paulenová, Mrázková, Šubrtová, Dozorcová, Doskočilová, Procházková

Soudcoval s přehledem pan Martin Toman.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Vysoké vítězství mladších žákyň na Dukle

Začátek utkání dělal sparťankám velké problémy. Nemohly se prosadit gólově, protože Dukla se soustředila pouze na obranu. Ve zhuštěném prostoru hráčkám Sparty vázla kombinace, která často skončila na kopačkách hráček Dukly. Sparťanky držely míč a snažily se pronikat  po stranách hřiště, což se jim částečně dařilo. Z každé povedené akce padaly branky. Druhý poločas již Sparta zvládla velmi dobře. Dokázala podržet míč a zlepšil se pohyb, na což soupeř už nedokázal odpovědět.

Trenér Petr Puč:Přestože jsme byli lepší celý zápas, nebyl jsem spokojen s přístupem hráček v 1. poločase. Až ve druhém poločase se náš výkon zlepšil a jsem rád, že branky do sítě Dukly padaly po pěkných fotbalových akcích.“

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha  0 : 12 (0:5)

2´,25´,29´a 38´Šťastná,7´,42´,48´a 58´Dvořáková,24´,43´ a 52´Koptová,41´Saidlová
Sestava Sparty: Trikalová - Švíbková, Ostrá, Šťastná, Sekyrková, Saidlová, Koptová, Kratzmannová, Dvořáková, Galbavá

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Přípravky v sobotu odehrály své zápasy

Přípravka zavítala na půdu velmi kvalitního týmu a to Bohemians 1905. Sparťanky přežily první čtvrtinu, ve které byly horším týmem, ale chlapcům z Bohemians se nepodařilo vícekrát překonat výborně chytající brankářku Kožurikovou. V dalším průběhu se hráčky více semkly a začaly hru vyrovnávat. Sparta přestala dělat zbytečné chyby a využívala rychlého přechodu do útoku. V dalších čtvrtinách sparťanky se zlepšily a byly více nebezpečné a díky pohotovosti přidávaly i více branek. Do poslední části se podařilo jít s dvougólovým vedením. Po minulé zkušenosti, kdy proti Bohemians děvčata nedokázala vedení udržet, v tomto zápase se jim podařilo ho dotáhnout do vítězného konce.

Hodnocení trenéra Klímy:Soupeř byl velmi kvalitní a především na začátku nás přehrával. Hráčky nehrály dobře a nechaly kluky až moc lehce zakončovat. Naštěstí jsme si vše vyříkali a začali hrát lépe, postupně se karta dokonce obrátila a podařilo se odskočit do vedení o dvě branky. Závěr zápasu byl těžký, protože kluci nechtěli prohrát, takže se hrálo do poslední minuty ve velmi vysokém tempu.“

Bohemians 1905 - AC Sparta Praha 6:9 (1:1, 2:2, 1:3, 2:3)

Branky Sparty: Svobodová 5, Pelíšková 1, Horešovská 1, Šedivá 1, Masaříková 1
Sestava: Machotová, Šmídová, Šermaurová, Svobodová, Pelíšková, Kožuriková, Blechová, Horešovská, Vokurková, Šedivá

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Dalším soupeřem mladší přípravky byli chlapci z ČAFC

Sparťanky po většinu zápasu byly ve vedení, ale když se jim podařilo odskočit o jeden nebo dvě branky, tak soupeř stihl do závěru čtvrtiny vždy vyrovnat. V závěru utkání se Sparta tlačila dopředu, aby zápas rozhodla, ale bohužel šance nevyužila a ČAFC z rychlého protiútoku dala v posledních sekundách rozhodující gól zápasu.

Trenér Bogar: "Jak je vidět, podle výsledku, byl zápas po celou dobu velice vyrovnaný. Bohužel nám některé hráčky na zápas nedorazily, tak jsme zápas nezvládli po kondiční stránce. Jinak holky musím pochválit za bojovný výkon."

AC Sparta Praha - ČAFC Praha 14:15 (7:7)