Souhrn zápasů žákyň a dívčích přípravek

10. 4. 2017 | 14:02zpět na seznam novinek

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Cenné tři body se silným soupeřem

Po podzimní porážce 0:5 nastupovaly sparťanky s jediným cílem: podat kvalitní výkon.

Utkání začalo ve vysokém tempu a to vydrželo až do konce zápasu. Souboje byly hrané naplno z obou stran. Samozřejmě, vysoké tempo přinášelo na obě strany i nepřesnosti, ty však byly vyváženy oboustranným nasazením.

V 8. minutě bravurně nadvakrát zlikvidovala Kubištová vyloženou šanci domácích. Ve 23. minutě chybuje v rozehrávce brankář Braníka, ale Marcinková levačkou z dvaceti pěti metrů míří nad břevno domácí branky. 24. minuta přinesla chybu v naší obraně a výborně zasáhla brankařka Kubištová a vyloženou brankovou příležitost likviduje odvážným skokem pod nohy útočníka. A ve 32. minutě sparťanky blokují nebezpečnou střelu útočníka soupeře na roh.

Druhý poločas se odehrával opět ve vysokém tempu. Na obou stranách útok střídá útok. Obrany nedovolují soupeři dostat se do zakončení, které by ohrozilo branku. Až v 51. minutě domácí brankář opakuje svou chybu v rozehrávce z prvního poločasu. U míče je první Šubrtová a získává vedení 0:1 pro Spartu. O dvě minuty později střela Marcinkové končí na břevně branické branky. V 59. minutě ve vyložené šanci míří hráč Braníka vedle. Hned z protiútoku se dostává do vyložené příležitosti Galbavá. Maří jí zbytečnou kličkou. V 61. minutě přímý volný kop Buryánové vyráží brankář na roh.

Rozuzlení přináší 64. minuta. Na levé straně vybojovala míč Marcinková, přesně centruje na Nelu Pokornou, která si s přehledem poradila a upravila na konečných 0:2.

Zbývající minuty sparťanky s přehledem odrážejí snahu domácích po vyrovnání a tak zápas končí zaslouženým vítězstvím Sparty.

Trenéři Haniaková a Valenta: "Utkání, které se muselo líbit. Nasazení z obou stran, soupeř, který byl fotbalově vyspělý a sparťanky, které podaly výborný bojovný výkon. Dobrý výkon brankařky, pracující obrana a ostatní hráčky, pro které nebyl žádný míč ztracený, Musíme vyzdvihnout kolektivní výkon, který perfektně řídila kapitánka Aneta Buryánová. Za takový přístup a bojovnost musíme před hráčkami smekat, je to výborná propagace ženského fotbalu."

ABC Braník - AC Sparta Praha 0:2 (0:0)

Branky Sparty: Pokorná 1, Šubrtová 1.

Sestava Sparty: Kubištová - Marcinková, Kadlecová, Krebsová, Pokorná, Machová, Buryánová, Paulenová, Galbavá, Pirklová, Rybínová, Dozorcová, Šubrtová, Kulhánková, Johnová.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Starší přípravka odehrála dva mistrovské zápasy. Shodně v pátek obě dvě party hráček (ročník 2006 a 2007) odehrály svá mistrovská utkání. Mladší hráčky zavítaly na ČAFC, kde se střetly s týmem z Hamru. Vstup do zápasu se hráčkám nepodařil a po chybách rychle prohrávaly. V dalších čtvrtinách se přestaly dopouštět chyb a zlepšený výkon stačil alespoň k remíze.

Starší hráčky odehrály zápas proti stejně starým chlapcům z Třeboradic. První čtvrtina i přes převahu skončila bezgólovou remízou. Ve druhé čtvrtině sparťanky přidaly na střelbě a převahu využily ke vstřelení čtyř branek. Zbytek zápasu měly hráčky pod kontrolou, a tak si zahrály i na postech, kde standardně nenastupují. Sparta si tak odvezla zaslouženě vysokou výhru.

Hodnocení trenérů Klímy a Bogara:Mladším se nevydařil vstup do zápasu a rychle zbytečně prohrávaly a musely po zbytek zápasu dotahovat. V druhé části utkání se hra zlepšila, ale už se povedlo zápas jen z remizovat. Starší hráčky nedaly klukům moc šancí a s přehledem zápas zvládly.

SK Hamr - AC Sparta Praha 12:12

Branky: Jankovská 5, Ondráčková 3, Kvízova 3, Březinová 1

SK Třeboradice - AC Sparta Praha 2:10 (0:0, 0:4, 0:4, 2:2)

Branky:
Svobodová 4, Masaříková 2, Horešovská 2, Machotová 1, Kožuriková 1

Sestava Třeboradice: Kožuriková, Pelíšková, Masaříková, Šmídová, Svobodová, Machotová, Blechová, Šermauerová, Horešovská

Sestava Hamr: Jankovská, Březinová, Ondračková, Kvízová, Bednářová, Šubrtová Z. a B.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Mladší přípravka ovládla turnaj MINI STAR ve Vinoři

V sobotu se přípravka poprvé ukázala na turnaji MINI STAR. Již v úvodu začala děvčata velmi sebevědomě a s přehledem své soupeře přehrávat. I s více vyrovnanými soupeři si sparťanky poradily a všechny zápasy vyhrály. Navázaly tak na vítěznou sérii turnajových zápasů. K vidění byl ze strany Sparty mnohem sebevědomější fotbal, než bylo zvykem a děvčata se pěknými kombinacemi dostávala do hezkých šancí, které se dařilo proměňovat O tom také hovoří konečné sparťanské skóre s vysokým počtem vstřelených gólů.

Trenérky Machová a Lhotská: "Především předvedeným výkonem nám děvčata dělala radost. Krásné góly i hezké počasí těšilo nejen rodiče, ale hlavně hráčky a výsledky tomu napovídaly. Celý tým zaslouží pochvalu a to především za poslední dva velmi herně vyrovnané zápasy, kde si svou bojovností došli pro zasloužené zlaté medaile."

AC Sparta Praha - Běchovičtí Sršni "B"  6:0 ( Šubrtová Zuzana 2x, Lara Franzoni 2x, Eliška Vacková, Kiara Franzoni)

Lvíčata Dolní Počernice - AC Sparta Praha 0:10 ( Šubrtová Zuzana 2x, Šubrtová Barbora 2x, Zoe Třeštíková 2x, Lara Franzoni, Silvie Bohatová)

AC Sparta Praha - TJ Čechie Dubeč 4:2 (Šubrtová Zuzana, Šubrtová Barbora, Zoe Třeštíková, Lara Franzoni)

TJ Slavia Radonice - AC Sparta Praha 3:5 (Lara Franzoni, Zoe Třeštíková 2x, Kiara Franzoni, Silvie Bohatová)

AC Sparta Praha - TJ Sokol Vinoř 6:1 ( Eliška Vacková, Zuzana Šubrtová, Barbora Šubrtová, Lara Franzoni 2x, Zoe Třeštíková)

Dráčata Kbely - AC Sparta Praha 2:4 ( Zoe Třeštíková 2x, Lara Franzoni 2x)

Sestava: Eliška Vacková, Elen Hrabinová, Zuzana Šubrtová, Barbora Šubrtová, Tereza Houštěcka, Denisa Tesařová, Silvie Bohatová, Zoe Třeštíková, Lara Franzoni, Kiara Franzoni