První dívčí derby sezóny v kategorii starší přípravky

31. 1. 2018 | 0:26zpět na seznam novinek

V pondělí večer se odehrálo první dívčí derby v této sezoně kategorii starší přípravky. Zápas se hrál pod umělým osvětlením v pražském Edenu. Přátelský zápas nabídl spoustu bojovnosti a mnoho soubojů, ale také hodně kombinací, při pokusech o zrychlení hry.

Hned na úvod byly sparťanky zatlačeny před vlastní bránu a byly pod tlakem, který však ustály a z brejku dokázaly vstřelit vedoucí branku Adélou  Ondračkovou.

O vyrovnání na 1:1 se zasloužila výborná hráčka Slávie Lucie Kroupová. Dostala se i do další šance, ale byla faulovaná sparťanskou obránkyní.. Z následného trestného kopu otočila skóre brankářka Slavie  Alex Kroupová.

Druhý poločas byl opět stejně vyrovnaný jako první.  Sparta v závěru utkání  dokázala  vyrovnat, díky parádnímu přehození brankařky   Michaelou Němečkovou.   Slávistky byly lepší v tom prvním,  sparťanky v druhém poločase a tak se oba týmy rozcházejí spravedlivou remízou.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 2:2 (2:1)

branky: L.Kroupová, A.Kroupová - Ondračková, Němečková

sestava 1: Bursová - Horešovská, Blechová, Jankovská - Němečková - Ondračková, Truksová, Černá

sestava 2: Kvízová - Vopatová, Chumanová, Březinová - Němečková - Herbrychová, Cabalová, Lagronová

Hodnocení trenéra Sparty Patrika Hebousse: "První poločas nebyl dobrý. Chyběla nám přesnost v rozehře, ale bylo to způsobeno velmi aktivním napadáním od slávistek. Pět minut před koncem jsme zariskovali změnou rozestavením a to se nám vyplatilo o minutu později, kdy se nám podařilo vyrovnat. Utkání bylo kvalitní a jsem rád, že se utkaly dva kvalitní týmy v této kategorii."