Prohra starších žákyň na zimním turnaji

6. 3. 2017 | 12:39zpět na seznam novinek

Než se sparťanky stačily probudit, soupeř z Újezdu nad Lesy ztrestal chybu v obraně. Stoperka podběhla vysoký míč, další se špatně zajistily a útočník unikl sám na branku, kde s přehledem zavěsil. To vše se událo v první minutě. Ve druhé minutě Podhráská v brance vyškrábla umístěnou střelu při další šanci soupeře. Po tomto špatném vstupu do utkání se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Sparta se do šance dostala až ve 28. minutě, kdy Paulenová vystřelila. ale brankář chytil. Ve 33. minutě po faulu na Dozorcovou kopala Buryánová přímý volný kop z osmnácti metrů, ale nastřelila pouze zeď. V poslední minutě I. poločasu opět přichází chyba v obraně, brankářka nereaguje právě nejlépe a Sparta prohrává 0:2.

Po obrátce již brzy ve 42. minutě přichází další chyba obrany v rozehrávce a opět po samostatném náběhu zvyšuje soupeř na 3:0. Ve 45. minutě z přímého volného kopu Paulenová chytře střílí první branku Sparty střelou kolem zdi. 54. minuta přináší dvojitou šanci Újezdu. První střelu zblízka zablokovaly obránkyně, dorážku vyráží nohou Podhráská. V 56. minutě fauluje Machová na hranici našeho pokutového území a z nařízeného trestného kopu Sparta inkasuje. Tři minuty potom byla v šanci Shomstein, ale její slabou střelu kryje brankář. Po chvilce opět v šanci Shomstein a opět je brankář lepší. Ihned z protiútoku sparťanky inkasují po kopu z rohu. V 63. minutě Šubrtová v šanci míří hlavou vedle. Debakl potom mírní právě Šubrtová dvěma brankami v 65. a 70. minutě.

Trenérka Haniaková: “Bohužel i v tomto utkání se ukázalo, jaký je rozdíl mezi fotbalem kluků a děvčat. Rady, pokyny a úkoly bohužel u holek nepadnou na úrodnou půdu. Děláme stále stejné chyby, nejsme 100% soustředěny na fotbal. Zbytečné chyby, které děláme, soupeř samozřejmě trestá. Na druhé straně byly v utkání vidět některé akce, za které musím děvčata pochválit. Soupeř hrál velmi slušně, měl ve svém středu 3 hráče, které kteří byli velmi rychlí a bohužel jsme je neuměli zastavit. Věřím stále, že děvčata věkem budou více soustředěné na fotbal.“

AC Sparta Praha - FK Újezd nad Lesy 3:5 (0:2)

Sestava Sparty: Podhráská - Kadlecová, Krebsová, Machová, Novotná, Paulenová, Rybínová, Shomstein, Šubrtová, Buryánová, Procházková, Pirklová, Kulhánková, Dozorcová, Fryčová, Pokorná.