Příprava se St. Pöltnem nevyšla

11. 2. 2017 | 20:34zpět na seznam novinek

V rámci třeboňského soustředění se sparťanky v sobotu utkaly s rakouským týmem žen ze St. Pöltenu. Byla z toho vysoká prohra 0:5.

V základní sestavě nastoupila na pozici střední ofenzivní záložnice testovaná Finka Halinen. Začátek utkání vypadal slibně, v páté minutě Nepokojová po úniku z úhlu těsně minula levou tyč soupeřovy branky, v sedmé minutě zase nebezpečně hlavičkovala druhá útočnice Martínková. Poté už však hrál soupeř, poprvé se prosadil ve 22. minutě z rychle rozehrané standardní situace a o sedm minut později přidal přesný zásah zpoza vápna.

Do druhého poločasu nastoupila také testovaná obránkyně Shmatko. Dvě minuty po pauze střílela mimo Ringelová. Od 56. do 63. minuty daly Rakušanky v rychlém sledu tři branky. V průběhu druhé půle se dostala do hry i třetí hráčka na zkoušce, Ukrajinka Polyukhovych.

Generálka na první jarní soutěžní utkání tedy sparťankám nevyšla, za týden je na půdě soupeře čeká semifinále domácího poháru se Slováckem.

AC Sparta Praha - SKN St. Pölten 0:5 (0:2)

Branky: 22., 29. 56., 58., 63. soupeř
Sparta: Pižlová (46. Vaníčková) - Mouchová (46. Shmatko), Vyštejnová, Kladrubská (75. Moťovská), Dlasková - Ringelová (56. Mášová), Bertholdová (82. Polyukhovych), Halinen, Matoušková (56. Mocová) - L. Martínková (85. Pižlová), Nepokojová