Před Ligou mistryň gólové hody

1. 10. 2017 | 18:38zpět na seznam novinek

Sparťanky se v 7. kole nevyšší české soutěže žen představily na domácí půdě proti městskému rivalovi Dukle Praha. V poslední prověrce před středečním zápasem Ligy mistryň si s chutí zastřílely, Duklu porazily 10:0.

Nominace Sparty na utkání byla takřka totožná jako před týdnem na Slovácku, pouze se prohodily brankářky: místo Dorsey chytala Pižlová. Hostům z Dukly chybělo několik obvyklých hráček základní sestavy v podobě Košíkové, Zemjánkové, Rychtarové, Kantarské či Beštové. Už ve třetí minutě na tréninkovém hřišti u Generali arény mohla otevřít skóre Stašková, jenže stála v ofsajdu a tak gól nebyl uznán. V dalších šancích byla po centru Vyštejnové Halinen a po přihrávce od Mocové I. Martínková, první pokus Dolejšová chytla, druhý mířil nad.

V 11. minutě trefila Stašková ve vápně ruku Hajnové a kopala se penalta. Stoperka Dukly ještě uviděla žlutou kartu. Míč si postavila Bertoholdová. Sparťanská střední záložnice mířila k pravé tyči z pohledu brankářky Dolejšové, která míč dokázala vyrazit. Penalty jsou v posledních zápasech už určitým prokletím, sparťanky ji neproměnily ve čtvrtém utkání v řadě.

Následně byla ve velké šanci Dukla, Hrobská v úniku pálila nad branku Pižlové. Hra se ale odehrávala hlavně před brankou hostů. V 19. minutě se sparťanky prosadily poprvé, po přihrávce od Nepokojové se trefila Mocová - 1:0. Tím se rozjel gólostroj. Na 2:0 dávala Stašková, na 3:0 přesnou střelou k tyči z hranice vápna I. Martínková. Do poločasu ještě stihla Sparta jeden gól, míč z levé strany od Nepokojové prošel vápnem až na zadní tyč, kde ho usměrnila do sítě Bertholdová - 4:0.

O poločasové přestávce došlo na straně domácích k trojímu střídaní, do hry šly Stárová, Kolander a Kladrubská. A právě nově příchozí hráčky zařídily další branku. Kladrubská posadila v 50. minutě míč na hlavu Kolander - 5:0. Ukázala se i Stárová, která nastřelila brankovou konstrukci. V 54. minutě zvýšila na 6:0 levá záložnice Nepokojová. A gólové hody pokračovaly. O dvě minuty později po přihrávce Staškové rozvlnila podruhé v zápase síť I. Martínková - 7:0.

Přítomných 72 diváků vidělo v 63. minutě další branku. Závar po rohovém kopu zužitkovala Stašková - 8:0. Akce střídala akci. Halinen před odkrytou brankou střílela mimo. Následně další pěknou šanci po ose Nepokojová - Halinen a zakončující Kolander vychytala Dolejšová. Finka Halinen byla blízko gólu dvacet minut před koncem, když už dokázala překonat i Dolejšovou, ale míč ještě stačila odkopnout Hajnová.

Irena Martínková útočila na hattrick, její hlavičku z malého vápna však chytila Dolejšová. A tak další gól přidala 11 minut před koncem Američanka Kolander. Navýšit mohla Stárová, opět ale byla proti branková konstrukce. Dvojciferného výsledku se však nakonec diváci dočkali, v poslední minutě se prosadila po pasu od Nepokojové Halinen - 10:0.

Komentář trenéra Jana Janoty: "Zápas hodnotím velmi pozitivně. Plně jsme kontrolovali hru, soupeře jsme až na jednu šanci do ničeho nepustili. Líbilo se mi, že holky po celou dobu utkání hrály aktivně, snažily se kombinovat a být v pohybu, hráli jsme na minimum doteků. Velmi dobrou úlohu splnily i střídající hráčky, které v druhém poločase přispěly k tomu, že se skóre stále navyšovalo. Za dnešní zápas jsem rád, na nadcházející zápas v Lize mistryň jsme se připravili nejlépe, jak jsme mohli. Doufám, že tuto naši formu a nadšení, které z holek přímo čiší, přeneseme ve středu na hřiště a soupeře v Řecku podobným způsobem přehrajeme."

AC Sparta Praha - FK Dukla Praha 10:0 (4:0)

Branky: 29., 64. Stašková, 39., 56. I. Martínková, 50., 79. Kolander, 19. Mocová, 44. Bertholdová, 54. Nepokojová, 90. Halinen
ŽK: 11. Hajnová (Dukla)
Diváci: 72

Sparta: Pižlová - Vyštejnová, Odehnalová (58. Kavalová), Raben, Strom (46. Kladrubská) - Halinen, Bertholdová (46. Stárová), I. Martínková, Nepokojová - Stašková (64. Bužková), Mocová (46. Kolander)
Dukla: Dolejšová - Adámková (67. Pakostová), Hajnová (72. Novotná), Bažoutová, Rzycká - Hrobská (66. Houbová), Dvorská, Kozlíková (84. Havlasová), Beránková, A. Šturmová (81. Fojtíková) - Soukupová