Poprali jsme se s tím dobře

15. 11. 2017 | 23:09zpět na seznam novinek

Petra Bertholdová hodnotí osmifinále Ligy mistryň, zkušená česká reprezentantka odehrála na pozici defenzivní záložnice proti Linköpingu dvakrát 90 minut. Reportáž z utkání zde, pozápasový rozhovor s trenérem Janotou zde.

Jak jsi viděla úvod zápasu? Šestá minuta břevno, osmnáctá minuta gól...

V úvodu nás zatlačili, byla škoda, že jsme ten začátek trochu lépe nechytili. A že jsme stav 0:0 neudrželi déle, hrálo by se nám pak lépe. Při té gólové akci jsme to tam nějak na našem pravém kraji nezachytili, oni to sklepli na Hurtig - a ta to trefila dobře, nádherný gól. Takhle už to asi jen tak netrefí…

Čím to, že se první poločas směrem dopředu moc nepovedl?

V první půli jsme byly takové zaskočené, nebo nevím… Dopředu jsme úplně nebezpečné nebyly. Ale na druhou stranu musíme říct, že oni hráli dobře. My jsme se snažili hrát taky dobře, v té první půli nás však přehrávali. Ve druhém poločase už jsme si vytvořili tlak. Škoda, že jsme nedali gól. Kdybychom ho dali, bylo by to asi jiné. Šance jsme tam měli… Pak jsme dostali na 2:0 a tím si troufám říct, že bylo asi po zápase.

Zlom tedy byla šance Ireny Martínkové ve druhé půli za stavu 1:0?

Asi určitě, kdybychom vyrovnali, jako že střela to byla krásná, tak by to bylo o něčem jiném, škoda. Fakt jsme je zatlačili. Oni chvílemi nevěděli, co na nás mají hrát.

Osmifinále Ligy mistryň. Je to úspěch, neúspěch? Jak to vidíš?

Tak samozřejmě je to úspěch. Dostali jsme fakt těžkého soupeře. Myslím si, že jsme se s tím poprali dobře. Klobouk dolů před námi přede všemi. Stav 3:0 jsme si dnes úplně nezasloužili. Tyto dva zápasy s Linköpingem pro nás hodnotím jako obrovskou zkušenost.