Podzimní část sezony dívky ze starší přípravky uzavřely vítězně

19. 11. 2017 | 22:47zpět na seznam novinek

V Uhříněvsi nastoupila děvčata již k jedenáctému mistrovskému utkání. Vstup do zápasu se dívkám  nepovedl a Čechie Uhříněves se ujala vedení a to hned o dvě branky. V průběhu zápasu se však dívky sehrály,  zkoncentrovaly se na hru a stav zápasu  vyrovnaly. V poločase byl výsledek nerozhodný 5:5. Do druhého poločasu děvčata doslova vlítla a na svého soupeře zatlačila.  Získávala míče ve středu hřiště,  tím se dostávala do přečíslení a dokázala i střílet branky. Za kolektivní výkon si tak sparťanky odvážejí zaslouženě výhru 14:7.

Čechie Uhříněves – AC Sparta Praha 7:14 (5:5)

Hodnocení trenéra Patrika Hebousse:
"Do zápasu jsme měli špatný vstup, jelikož jsme měli krátký čas na přípravu a koncentraci. Proto se holky ještě nesoustředily na to, že jsou  na zápase.  Nicméně jsem celé utkání věřil v naší kolektivní sílu a kombinační hru, která se začala naplňovat až od druhé čtvrtiny. To jsem musel děvčatům promluvit trochu důrazněji, aby se začaly více snažit. Dívky vstřelily góly po centrech, kombinacích i ze středu hřiště a tak jsme využili všechny způsoby zakončení.  Naopak obrana začala fungovat až od druhého poločasu, kdy se dívky se dobře zajišťovaly a přenášely hru ze strany na stranu. Celkově podzimní část hodnotím velmi kladně. V republikové soutěži máme 8 výher z 8 zápasů, v pražské soutěži máme 7 výher, 1 remízu a 3 prohry. Celkově v těchto dvou soutěžích dívky vstřelily 226 branek a obdržely jich 59. Hráčky se v obraně dobře zajišťují a v útočné fázi jsem rád, že nejsme zbrklé ve střelbě a  ještě přemýšlí, zdali není jejich spoluhráčka v lepší střelecké pozici".

Následující den měla starší přípravka v plánu turnaj v Benátkách nad Jizerou

Tento turnaj měl stejné losování jako turnaje v Kochánkách. Bohužel se dva soupeři ze skupiny těsně před zahájením odhlásily, byly ve skupině pouze tři týmy včetně sparťanských dívek. Soupeři děvčat byly chlapecké týmy FA Milana Zaplatílka a SK Slaný a dvě přátelská utkání s týmy FK Dukla Praha a Dolnobousevský SK. FA Milana Zaplatílka byla akademie polských a českých chlapců, kteří byli úplně na jiné úrovni než ostatní družstva. Tento tým celý turnaj vyhrál. Dívky s tímto soupeřem držely velmi zdárně krok, byly nuceni zrychlit rozehrávku a hrát maximálně na dva doteky. I když  prohrály 4:0, tak neměly za co se stydět.  Jejich výkon jim jistě pomůže k dalšímu  rozvoji. Následující zápas s SK Slaný, byl velmi vyrovnaný.  Skončil unikátní remízou 0:0. Děvčata po tomto zápase měla dlouhou pauzu a prochladlé nastoupila proti Dolnoubousevský SK. Soupeř byl naprosto nefotbalový a využíval jen dlouhé nákopy přes půlicí čáru, protože jinak by se ani nedokázal vymanit z našeho tlaku. Utkání, v kterém měly dívky jasně navrch, skončilo nespravedlivou remízou 3:3. Poslední zápas ve skupině sparťanky  čekal těžký soupeř z Julisky, FK Dukla Praha. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, ale děvčata si zápas urvala na svojí stranu a v polovině zápasu vedly 3:2. Bohužel nakonec  prohrály 5:3. To už byly dívky vyčerpané jak psychicky, tak i fyzicky. Spartu čekaly na tedy skupiny o umístění. Zde  narazily na týmy Rapid Liberec a Slavoj Vyšehrad. Ani jeden zápas nebyl zajímavý a soupeři jen nakopávali míče bez rozehry  a na náhodu dopředu, což nemá pro jejich fotbalový rozvoj smysl. Dívky obsadily 9.místo a nasbíraly spoustu cenných zkušeností proti silným soupeřům.

Hodnocení trenéra Patrika Hebousse: "Děvčata odehrála tři velmi těžká utkání, ze kterých by si měla určitě odnést spoustu zkušeností, práci s balonem na dva doteky pod tlakem a rychlé rozhodování. To dává smysl. Zápasy s Vyšehradem, Rapidem Liberec a Dolnobousevský SK je nikam neposune. Teď na dívky čekají halové turnaje a zimní liga na Motorletu, takže se těšíme na další zápasy s kvalitními soupeři."