Otrokovice – Sparta 1:2 (konec zápasu), 27. 5., 13.30, on-line přenos, klíčový zápas finálové skupiny žen o titul a Ligu mistryň

27. 5. 2001 | 15:20zpět na seznam novinek
Konec zápasu, Sparta po obrovskémk boji zvítězila v Otrokovicích 2:1 a má blízko k Lize mistryň! Na trávníku obrovská radost hráček v rudých dresech, nadšený realizační tým. 90. minuta: 1:2, obrovský závar před Cílovou, ta šla do souboje za cenu zranění. Je ošetřována, zápas však obětavě dokončí. 89. minuta: 1:2, střídá Sparta. Přišla Češpivová, odešla vyčerpaná kapitánka Mázlová. Předtím Macková hlavičkovala těsně nad břevno. 85. minuta: 1:2, ŽK hostující Fuchsová za faul. Hraje se většinou na polovině hostů. Záložnice Macková však předvedla sólo, které chytila Ševěčková. 83. minuta: 1:2, obrovský tlak Otrokovic, které porážka prakticky zbavuje šance na titul a Ligu mistryň. V hledišti je více diváků - odhadem asi tři tisíce! Rána domácích jako projektil těsně vedle tyče branky Pražanek. 80. minuta: 1:2, životní zákrok sparťanské brankářky Cílové, která ze dvou metrů reflexivně vyrazila bombu Plážkové.ˇTrenér Žovinec střídal - přišla Fedorková, odešla Marková. 78. minuta: 1:2, Otrokovice sázejí na ofenzivu. Nejlepší fotbalistka ČR Kňavová se z obrany vysunula dopředu. 75. minuta: 1:2, ŽK Klimková z Otrokovic za faul. 72. minuta: 1:2, střetnutí není pro slabé nervy. Špičková propagace ženského fotbalu. Letenské trápí famózní Dudová. 70. minuta: 1:2, ŽK Došková za neúmyslný faul na brankářku. 68. minuta: 1:2, střídání Otrokovic. Přišla Šponarová, odešla Kolatrisová. Dělovka Pražanky Mackové jenom zasvištěla těsně nad břevnem. 66. minuta: 1:2, Ščasná z osmnácti metrů mířila do středu branky. Akce se střídají na obou stranách, obrovské nasazení. V hledišti je stále skvělá atmosféra. 64. minuta: 1:2, vynikající Cílová skokem k tyči zlikvidovala brankovou střelu Dudové. 61. minuta: 1:2, infarktový průběh. Heroldová dělovkou z dvaceti metrů pod břevno strhla vedení na stranu Sparty. 59. minuta: 1:1, neudržitelná Dudová z Otrokovic měla na hlavě branku, mířila těsně vedle tyče. 58. minuta: 1:1, střídání Otrokovic - přišla Stojkovičová, odešla Skupinová. 57. minuta: 1:1, vyrovnáno. Na vlhkém trávníku uklouzla Záhoříková a Dudová přesnou střelou k tyči skórovala. Vzápětí nedostihla gólovou přihrávku hostující Marková. 55. minuta: 0:1, sparťanky převzaly režii duelu, domácí postrašila střelou vedle tyče Marková. 51. minuta: 0:1, napínavý okamžik před brankou domácích. Po akci Ščasné nepříjemně střílela Došková. Sparta působí herně lépe, je po dešti. Trenér Žovinec impulsivně koučuje svoje družstvo. 49. minuta: 0:1, v Otrokovicích je zataženo, dopadají první dešťové kapky. Pokud by Sparta vyhrála, měla by před posledními třemi koly pětibodový náskok před Otrokovicemi. Lije. 47. minuta: 0:1, hráčkám vyřízen vzkaz z chatu, že jim fandové Sparty drží palce. V hledišti je primátor Otrokovic. Sparta je na polovině Moravenek. 45. minuta: 0:1, skončil poločas, Sparta v Otrokovicich vede 1:0. 45. minuta: 0:1, další nebezpečná akce domácích. Dudová našla v nadějné pozici Plážkovou, ta se však neprosadila. 40. minuta: 0:1, obrovská příležitost Otrokovic. Po výborné individuální akci Dudové minula těsně odkrytou branku Polášková. 35. minuta: 0:1, vedoucí branku Sparty vstřelila nádhernou hlavičkou po centru Doškové Marková. 29. minuta: 0:0, vzrušující okamžik duelu. Nebezpečnou hlavičku domácí Plážkové brilantně zlikvidovala v pádu výtečně chytající Cílová. Akce domácích jsou nebezpečnější. 26. minuta: 0:0, aktivita ja zase na kopačkách Moravanek. V nadějné pozici před gólmankou Cílovou hlavičkovala reprezentantka Dudová. 22. minuta: 0:0, střelecký pokus Heroldové skončil vedle branky Otrokovic. 21. minuta: 0:0, delší čas se hraje na polovině Otrokovic, branku však hostující družstvo zatím neohrozilo. 18. minuta: 0:0, sparťanky získaly převahu, lehkou střelu Ščasné Ševěčková chytila. 16. minuta: první roh Sparty, branka domácích nebyla ohrožena. K výbornému výkonu se rozehrává Ščasná. V hledišti je dva tisíce diváků. 13. minuta: 0:0, utkání zatím bez šancí, letenskou obranu velmi dobře diriguje Chlumecká. 10. minuta: 0:0, domácí mají větší aktivitu, akce družstva trenéra Žovince končí před šestnáctkou. 7. minuta: 0:0, první roh zápasu v podání Otrokovic, Sparta se bez problémů ubránila. 5. minuta: 0:0, hra se vyrovnala. Záloha Pražanek začíná být aktivnější. 2. minuta: 0:0, Moravanky jsou v úvodu aktivnější. 1. minuta: 0:0, zápas začal. Míč je na polovině Sparty. Pět minut před začátkem duelu se ochozy zaplňují, kolem tisícovky diváků. Trávník je ve velmi dobrém stavu. Osm minut před začátkem utkání panuje letní počasí, je mírně zataženo. Sparťanky ukončily rozcvičování. V hledišti je bouřlivá atmosféra, vyvolaná skupinou bubeníků. Rozhodčí: Karel Vidlák - Jaroslav Petřivý, Petr Mesna. Delegát svazu: Jiří Volný. Sestava Otrokovic: Ševěčková - Plážková,Kňavová, Hoferková, Urbancová, Kolatrisová, Klimková, Danielová, Dudová, Skupinová, Polášková. Náhradnice: Šponarová, Szabová, Brhelová, Stojkovičová, Otépková, Matějková. Sestava Sparty: Cílová – Fuchsová, Chlumecká, Záhoříková, Kohoutová – Mázlová, Heroldová, Ščasná, Macková – Marková, Došková. Náhradnice: Taušová, Ambrožová, Mašková, Čiberová, Pivoňková, Češpivová, Fedorková.