Odvetu s úřadujícím mistrem Maďarska zvládly sparťanky na výbornou

20. 7. 2014 | 13:09zpět na seznam novinek

V nedělním dopoledni odehrály sparťanské fotbalistky odvetné utkání proti úřadujícímu mistrovi Maďarska v pozměněné sestavě a přesvědčivě zvítězily 9:1 po poločase 2:1.

Do sestavy letenského týmu se v rámci svého přípravného období zapojily kromě příchozí Matouškové, Odehnalové, která prochází testem, také sestry Martínkovy. Od počátku prvního poločasu byly sparťanky více na míči, i když se nejprve musely na hřišti sehrávat. V 8. minutě se pokusila o zakončení Eva Rychtarová, která přechází do A týmu z juniorky. Její střelu však obrana zblokovala. V 9. minutě napřáhla levou nohou Lucka Martínková z velkého čtverce a otevřela skóre utkání. 1:0. Následujících 13. minut se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale hrálo se s mnoha nepřesnostmi. Ve 21. minutě pronikala Szewieczková po levé straně a svým centrem před bránu, hledala nabíhající spoluhráčky, bohužel marně. Ve 22. minutě se dostala do šance hostující útočnice Kajan, kterou vychytala Vršatová. Z následného protiútoku však maďarské fotbalistky dokázaly Vršatovou překonat. Stav byl tak ve 23. minutě srovnán na 1:1.
Ve 30. minutě se blýskla dobrým zákrokem pozorná Vršatová, když střelu Maďarek vyrazila na roh. Ve 39. minutě se opět rozvlnila síť maďarské brankářky, když roh Szewieczkové hlavou zakončila Irena Martínková. Poločas tak sparťanky vyhrály 2:1.

Druhý poločas střelecky patřil nové tváři Sparty Gabriele Matouškové. Ve 47. minutě využila přihrávky Lucky Martínkové a střelou pod břevno zvýšila náskok Sparty na 3:1. V 50. minutě opět hrozily hostující hráčky, ale střela skončila vedle domácí branky. V 65. minutě opět Szewieczková našla krásnou přihrávkou Matouškovou, která se nemýlila ani tentokrát a střelou do šibenice upravila na 4:1. V 67. minutě vystřelila na branku hostí Dlasková, míč se odrazil od břevna a pozorná Lucka Martínková zvýšila hlavou na 5:1. V 68. minutě pálila opět levou nohou Lucka Martínková a tentokrát míč skončil na tyči. V 73. minutě byla v pokutovém území faulována Matoušková, kterou spoluhráčky vyzvaly, aby pokutový kop zahrávala sama a tak přidala svůj dnešní třetí gól do sítě MTK. 6:1.
V 78. minutě přidala opět výstavní přihrávku Szewieczková Lucce Martínkové a ta se nemýlila. 7:1. V 85. minutě přidala svoji čtvrtou branku Matoušková po přihrávce Szewieczkové. 8:1. Poslední branku utkání vstřelila v 86. minutě po přihrávce Szewieczkové Irena Martínková a uzavřela skóre utkání na konečných 9:1.

AC Sparta Praha - MTK Hungaria FC 9:1 (2:1)

Branky: 9', 67' a 78' Lucie Martínková, 39' a 86' Irena Martínková, 47', 65', 74' a 86' Matoušková.

Sestava Sparty: Vršatová-Kubešová(57' Dlasková), Fojtíková(69' Bartoňová), Blažková, Tauberová-Martínková I., Odehnalová(63' Krejčiříková), Rychtarová-Matoušková, Martínková L., Szewieczková.